Založ si blog

eZdravie = eChoroba zdravotníctva

Za ministerky zdravotníctva MUDr. Andrey Kalavskej nielen, že sa cez VšZP presúvajú odvody poistencov do zisku, ale aj cestou NCZI, menovite prostredníctvom Ing. Petra Blaškovitša, ktorý je jeho riaditeľom, sa presúva vzácny čas lekárov zo starostlivosti o pacientov do „čumenia“ na komputer vrátane predlhého čakania na viaznúcu komunikáciu  so serverom NCZI. A tak lekári dnes, nielen že nemajú od poisťovne peniaze na diagnostiku a liečbu, ale nemajú ani čas nevyhnutne potrebný na pacientov.
Kompletne choré slovenské zdravotníctvo likvidované MZSR, všetkými zbraňami hromadného ničenia. Chudák pacient je obeťou na konci tejto vojny.

Nuž a čo znamená eZdravie v detailoch? Toto je svedectvo z jednej ambulancie všeobecného lekára:

Pozitívum:
1. čas napísania jedného eReceptu je 2sekundy, čo je 7x rýchlešie ako napísanie  papierového receptu aj s podpisom (14 sekúnd), s tým súvisí úspora toneru, papierov a toľko potrebného času.

Negatíva:
1. Z priemerného počtu 60 pacientov t.č. denne, mi príde so správou  od špecialistu napríklad 20 pacientov. Ak chcem načítať elektronickú správu trvá to 30 sekúnd čo = 10 minút strata.

2. Počas načítavania správy sa stáva, že denne v 17 prípadoch program  stvrdne a treba ho reštartovať, čo je strata času pri jednom prípade aj   3-4minúty x 17 = 68 minút strata.

3. Medzitým prídu 4-5 pacienti, ktorým z nejasných dôvodov nefunguje opakovaný recept – strata času  s opravou  v histórii receptov a s opakovaným predpisom liekov  =  20 minút strata.

4. V zápale elektronickej preskribcie  sa zablokuje celý program  pri jednom recepte a strata  času   je 2minúty čo sa  zopakuje  20x cez deň = 40 minút strata.

5. Do  1.8.2018  sme nemuseli písať dátumy preskribčných  obmedzení, stačilo iba meno doporučujúceho lekára – teda zase sa  hrabeme v listoch,  čo nemá nič spoločné s eZdravím – strácam aj  30 minút denne hrabaním sa za dátumami.

6. Za deň aj  30 – 40 x ma to vyhodí z programu, musím opakovane zadať PIN kód-teda blbne pripojenie, pričom mám nový PC, nový program všetko full  aj optiku internet najvyššej kvality T-COM. Desiatky minút časovej straty.

7. Nemôžem mať na ploche zapnutú inú stránku napr.  Gmail alebo  Info o liekoch…, pretože hneď  sa zadrhne program eZdravie  a to o čom som písal  v rámci preventívnej prehliadky alebo predoperačného vyšetrenia 20 minút, mi za 1 sekundu zničí všetko. Psychická trauma pre mňa aj pre pacienta, musíme všetci čakať a čakať.

8. Bol som sa pozrieť aj v jednej súkromnej poliklinike – tie isté problémy  a je tam asi 15  ambulancií a jeden majiteľ – videl som  naštvaných kolegov, ktorí sú už tak frustrovaní, že hádžu Elektronické preukazy zdravotníckeho pracovníka o zem.

9. Moji  známi kolegovia  majú tie isté problémy aj vo fakultnej a univerzitnej nemocnici, preto nepíšu správy. V malých  nemocniciach – okrem siete nemocníc Svet zdravia – som nenašiel dodnes žiadnu prepúšťačku – naozaj  žiadnu…

Záver:
Spolu  stratím  denne viac ako 180 minút,  čo je cca 3 hod denne  x  5 dní = 15 hodín, čo je 42,86 %  z čistého ordinačného času 35 hodín  týždenne.

Tento horor zažívajú dnes lekári a pacienti denne v ambulanciách po celom Slovensku.
Zdravotná starostlivosť postavená na hlavu. Namiesto podpory zamerania zdravotnej starostlivosti na pacienta, organizovaná obštrukcia. Nemáme mať peniaze na zdravotnú starostlivosť a nemáme mať na pacientov ani čas?

Krokom vedenia VšZP ani ich vlastné matere nerozumejú a musia to len tíško trpieť

11.12.2018

Aké pozitíva a aké negatíva možno nájsť v súčasnej situácii v dnešnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku? [caption id="attachment_290" align="alignleft" width="700"] Autor fotografie viac »

Hlinkovej „garda“ vo VšZP útočí na lekárov a ohrozuje pacientov

07.12.2018

Prečo Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) neprijal tie isté podmienky ako prijalo 85% poskytovateľov? Pretože ZAP žiada tie isté podmienky pre všetkých poistencov. T.j. platby ako má Dôvera viac »

Veľké poďakovanie pacientom!

30.11.2018

Mobilizácia pacientov bola úspešná, dostupnosť zdravotnej starostlivosti zachránená. Naše úsilie podporené mobilizáciou pacientov bolo veľmi úspešné. 29.11.2018 sme spoločne donútili VšZP viac »

Robert Kalinak,

VIDEO: Politici zarobia viac. Kaliňák: Takto to dopadlo. Beblavý: Naše maslo to nie je

15.12.2018 12:00

Robert Kaliňák zo Smeru a opozičný poslanec Miroslav Beblavý sa nevedia zhodnúť na tom, kto je zodpovedný za skokový rast platov politikov.

polícia

Muža vo Zvolene lúpežne prepadli, po útoku zomrel

15.12.2018 11:51

Poškodeného mali fyzicky napadnúť dvaja muži a strhnúť mu z pleca kapsičku.

vrtuľník, helikoptéra

V Stredočeskom kraji havaroval záchranársky vrtuľník

15.12.2018 11:29

Vrtuľník letel k pacientovi, ktorého zrazil vlak.

SR Bratislava Počasie Doprava poladovica

Cestári varujú pred poľadovicou, v Lamači je obmedzená premávka MHD

15.12.2018 11:06

Husté sneženie hlásia aj z Trnavského, Nitrianskeho a Banskobystrického kraja.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 73973x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu