Založ si blog

Veľké poďakovanie pacientom!

Mobilizácia pacientov bola úspešná, dostupnosť zdravotnej starostlivosti zachránená.
Naše úsilie podporené mobilizáciou pacientov bolo veľmi úspešné. 29.11.2018 sme spoločne donútili VšZP dať verejný prísľub, že bude uhrádzať poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom u nezmluvných ambulantných lekárov za tých istých podmienok ako zmluvným. To znamená, že aj recepty a žiadanky vystavené  zmluvnými aj nezmluvnými lekármi budú rovnocenné a VšZP všetky indikované vyšetrenia a predpísané lieky uhradí pacientom tak ako doteraz. Všetci si môžeme vydýchnuť, od pondelka sa v ambulanciách pre pacientov nebude nič meniť. Myslím, že nám veľmi pomohli aktivity pacientov, keď písali listy a neustále telefonovali a chodili sa aj osobne pýtať na pobočky aj na generálne riaditeľstvo v Bratislave, že čo to má znamenať, že vedenie VšZP odmieta rokovanie s ambulantnými lekármi. A nielen do poisťovne, ale aj na MZ SR, úrad vlády a do parlamentu. Tisícky našich pacientov nás podporilo. Ukázalo sa, že ich“lobing“ je veľmi silný. Všetkým aktívnym treba veľmi srdečne poďakovať. ALIANCIA pacientov a lekárov sa dnes veľmi osvedčila, vybojovali sme s úradníkmi z VšZP dôležité víťazstvo v bitke o zachovanie dostupnosti ambulantnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov, ale rozhodujúci boj o charakter slovenského zdravotníctva nás ešte iba čaká. Vytrvajme v tomto spoločnom úsilí!

Verejný prísľub VšZP

Krokom vedenia VšZP ani ich vlastné matere nerozumejú a musia to len tíško trpieť

11.12.2018

Aké pozitíva a aké negatíva možno nájsť v súčasnej situácii v dnešnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku? [caption id="attachment_290" align="alignleft" width="700"] Autor fotografie viac »

Hlinkovej „garda“ vo VšZP útočí na lekárov a ohrozuje pacientov

07.12.2018

Prečo Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) neprijal tie isté podmienky ako prijalo 85% poskytovateľov? Pretože ZAP žiada tie isté podmienky pre všetkých poistencov. T.j. platby ako má Dôvera viac »

Poistenci VšZP už od 1. 12. 2018 v ambulanciách ZAP platia v hotovosti? !

28.11.2018

A tiež zaplatia v hotovosti v lekárni za lieky, za všetky vyšetrenia (rtg, ultrazvuky, CT, MR...ale aj u všetkých špecialistov) aj odbery ordinované v nezmluvnej ambulancii?! Ak je lekár nezmluvný, viac »

Dolár, libra, jen, mena, peniaze

Juhoameričania chcú s EÚ uzavrieť rokovania o obchode ešte v tomto roku

15.12.2018 13:10

Juhoamerický blok Mercosur je aj naďalej odhodlaný uzavrieť rokovania o obchodnej dohode s Európskou úniou ešte v tomto roku.

Maroš Šefčovič

Šefčovič: Klimatické zmeny sú stále dramatickejšie

15.12.2018 12:57

O klimatických zmenách rozprával v rozhovore pre Pravdu Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu.

Francúzsko, Paríž, protest, žlté vesty

Francúzsko zažíva piate kolo sobotných protivládnych protestov

15.12.2018 12:41

Účasť na proteste v Paríži je nižšia ako po minulé razy - polícia informovala o asi 1 000 účastníkoch.

Robert Kalinak,

VIDEO: Politici zarobia viac. Kaliňák: Takto to dopadlo. Beblavý: Naše maslo to nie je

15.12.2018 12:00

Robert Kaliňák zo Smeru a opozičný poslanec Miroslav Beblavý sa nevedia zhodnúť na tom, kto je zodpovedný za skokový rast platov politikov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 73981x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu