Založ si blog

Veľké poďakovanie pacientom!

Mobilizácia pacientov bola úspešná, dostupnosť zdravotnej starostlivosti zachránená.
Naše úsilie podporené mobilizáciou pacientov bolo veľmi úspešné. 29.11.2018 sme spoločne donútili VšZP dať verejný prísľub, že bude uhrádzať poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom u nezmluvných ambulantných lekárov za tých istých podmienok ako zmluvným. To znamená, že aj recepty a žiadanky vystavené  zmluvnými aj nezmluvnými lekármi budú rovnocenné a VšZP všetky indikované vyšetrenia a predpísané lieky uhradí pacientom tak ako doteraz. Všetci si môžeme vydýchnuť, od pondelka sa v ambulanciách pre pacientov nebude nič meniť. Myslím, že nám veľmi pomohli aktivity pacientov, keď písali listy a neustále telefonovali a chodili sa aj osobne pýtať na pobočky aj na generálne riaditeľstvo v Bratislave, že čo to má znamenať, že vedenie VšZP odmieta rokovanie s ambulantnými lekármi. A nielen do poisťovne, ale aj na MZ SR, úrad vlády a do parlamentu. Tisícky našich pacientov nás podporilo. Ukázalo sa, že ich“lobing“ je veľmi silný. Všetkým aktívnym treba veľmi srdečne poďakovať. ALIANCIA pacientov a lekárov sa dnes veľmi osvedčila, vybojovali sme s úradníkmi z VšZP dôležité víťazstvo v bitke o zachovanie dostupnosti ambulantnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov, ale rozhodujúci boj o charakter slovenského zdravotníctva nás ešte iba čaká. Vytrvajme v tomto spoločnom úsilí!

Verejný prísľub VšZP

Čaputovej krívajúce hodnoty

15.08.2019

V Bruseli Belgický kráľ Filip je priamo z tej istej panovníckej rodiny ako neslávny Leopold II. Čo si budeme dávať ružové okuliare, pozrime Historickú revue či Wikipédiu a vidíme, tých 10-15 viac »

„Cizí“ gumák

17.07.2019

Praha – bratstvo. Pokrčená. Zelená puču. Brusel – vojna NATO. Chameleon. Genocída Afriky a pa „Alkohol“ papa. Budapešť – Soros. Fialová. Demokracia bez kyslíka. Varšava – bič. Mŕtvolná. viac »

Inakosť – prekážky prírody

17.07.2019

Kloaka latinsky, po slovensky stoka, je orgán niektorých stavovcov – rozšírená časť konečníka, do ktorej je vyústený tráviaci, močový a aj rozmnožovací systém. Tento orgán vzniká embryonálne viac »

Ábel Ravasz

Stratifikáciu podporiť chceme, považujeme ju za dôležitú, povedal Ábel Ravasz

19.08.2019 21:22

Na forme podľa neho strane veľmi nezáleží, dôležité je aby bol návrh kvalitný.

Béla Bugár,

Most-Híd a SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii do konca augusta

19.08.2019 20:53

Jednou z problémových tém je tiež podiel ľudí na potenciálnej kandidátke.

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

šufliarsky

Bomba alebo rozstrieľanie v aute

19.08.2019 19:15

Podľa informácií Pravdy tieto dve možnosti mali zvažovať páchatelia pri plánovaní vraždy vtedajšieho prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 191741x
Priemerná čítanosť článkov: 4459x

Autor blogu