Založ si blog

Podnet GP na Šantu aj Lipšica

Šikanovanie a neustále poškodzovanie môjho mena a povesti ma doviedli k tomu, že som na Generálnej prokuratúre 27.1.2020 podal podnet na preskúmanie trestnej činnosti prokurátora Jána Šantu a advokáta Daniela Lipšica. Obidvaja zhodne tvrdili v pojednávacej miestnosti špeciálneho trestného súdu, ako následne aj pred médiami, že som lekár s pochybnou povesťou, že som mal prekročiť svoje právomoci všeobecného lekára a mám participovať na obštrukciách môjho pacienta Pavla Ruska, ktorému som vystavil potvrdenie o práceneschopnosti. Pavol Rusko bol nakoniec hospitalizovaný a liečený na mnou stanovenú diagnózu. Pán prokurátor ani pán advokát sa mi neospravedlnili, no registrujem, že v širokej verejnosti, aj v mojom blízkom okolí, chceli navodiť voči mne nedôveru a poškodenie mojej povesti, aby bezprostredne dosiahli svoje ciele v konaní pred súdom. Je to bezohľadnosť. Prokurátor Šanta zneužil svoj status prokurátora priamo na súde na šírenie nepravdivých a difamujúcich tvrdení na moju adresu, o mojej odbornej spôsobilosti a morálnej integrite. Zo strany Daniela Lipšica je to pokračovanie jeho diskreditačnej kampane proti mojej osobe z roku 2015, kedy ma nepravdivo oznámkoval na svojej tlačovej konferencii za lekára, ktorý berie úplatky. Diskreditačnú kampaň viedol Lipšic v roku 2015 v spolupráci s TV Markíza, ktorú dnes zastupuje. Vyšetrovanie prípadu preukázalo manipuláciu s obrazovým záznamom, v predmetnom videošote bolo 7 prestrihov. No tento krát on, ako medicínsky laik si dovolil spochybniť aj moju diagnostickú a posudkovú činnosť lekára a dokonca ma verejne obvinil z páchania trestnej činnosti, zo spolupráce na obštrukciách a marení spravodlivosti. Rešpektujem jeho osobnú tragédiu, veď Daniel Lišpic je ten advokát, ktorý bol odsúdený trestným rozkazom v roku 2017 za prečin usmrtenia dôchodcu na tri roky podmienečne s päťročným odkladom, čo na ňom zanechalo jazvu. Rešpektujem to, avšak jeho opakovaná neférovosť a záludnosť aj voči mojej osobe, ktorá je pre neho nepohodlná, ma prinútili konať. Po zhodnotení výrokov týchto právnikov som dospel k názoru, že práve oni by mali najviac vážiť slová a hodnotenie pred verejnosťou, lebo tak vyvolávajú nenávisť voči druhým ľuďom a podnecujú tendenčné názory na veci. Dúfam, že moje podanie bude účinným nástrojom na vyšetrenie ich úmyslov a konania a prispejem aj ja k očisteniu spoločnosti od takýchto nežiadúcich prejavov, aby sa mohla dosiahnuť v našej spoločnosti väčšia spravodlivosť.
Celý text môjho podania na GP z 27.1.2020 je dostupný tu.
Prípadné otázky zodpoviem záujemcom na mojej emailovej adrese liptak@vld.sk

Ľudské memorandum

05.01.2020

[caption id="attachment_1181" align="alignleft" width="300"] Krvavé sonety sú späť. Autor a foto Peter Lipták 5. 1. 2020[/caption] MIER pre EURÓPU a CELÝ SVET Požadujeme okamžité odstúpenie viac »

Načrtnutie plánov rezidentky, alebo prezidentský novoročný prejav? „Pracuje sa tu s klamstvom a strachom, ľahko to môže dopadnúť tragicky. “

02.01.2020

Charakteristickou črtou jej prejavu je navodzovanie schizofrénie vo verejnom priestore, v každej oblasti nášho spoločenského života. Tento efekt dosahuje Čaputová prostredníctvom hromadenia viac »

Od hladu po prezidentskom prejave bez pretvárky, zloby a falše, sa mi prisnil tento

01.01.2020

„Vážení občania Slovenska! Vážení priatelia! Čoskoro príde rok 2020. Sme na prahu tretieho desaťročia 21. storočia. Žijeme v búrlivom, dynamickom a v rozporuplnom období. My ale môžeme viac »

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Bratislavská parkovacia politika nastupuje. Ako ovplyvní realitný trh?

27.02.2020 15:08

Nástup platnosti celomestskej parkovacej politiky v Bratislave môže ovplyvniť realitný trh v budúcnosti.

putá / zatykač /

Hrozivá vražda v bratislavskom byte má dohru. Polícia obvinila 39-ročného Mareka

27.02.2020 13:36

Polícia obvinila 39-ročného Mareka z vraždy ženy v bratislavskom byte.

para zmenky

Šanta: Vyhrali sme nad bohorovnosťou. Para: Odvoláme sa

27.02.2020 12:53

Prokurátor Jozef Šanta v zmenkovej kauze hovorí o víťazstve nad bohorovnosťou. Advokát Marek Para vníma výšku trestu ako exemplárnu, neprimeranú.

Mikuláš Vareha

Kráľa Zemplína Mikuláša Varehu uznali za vinného z krátenia dane

27.02.2020 12:38

Mikuláša Varehu uznali za vinného z krátenia dane v prípade z roku 1999.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 262470x
Priemerná čítanosť článkov: 4525x

Autor blogu