Založ si blog

Boj za slobodu opustiť obydlie

V novembri 1989 sme si vybojovali slobodu cestovať do zahraničia, aby sme museli v novembri 2021 bojovať za slobodu vyjsť z domu?
Dnes nás idú uväzniť vládni poslanci, ktorí idú nezaočkovaných hlasovaním odsúdiť na domáce väzenie. Prečo postihnúť práve neočkovaných, ktorí aj doteraz preukázateľne a na papieri vedia dokázať svoju neinfekčnosť?
Je to čin proti všetkým platným pravidlám, je to čin proti medicínskej vede, je to čin proti zdravému rozumu. Dnes medicínska veda jednoznačne preukázala, že nie nezaočkovaní, ktorí sú dôkladne testovaní a v prípade pozitivity alebo pri návrate zo zahraničia prísne izolovaní v karanténe, ale naopak očkovaní, ktorí nie sú ani testovaní a nemusia dodržiavať ani karanténu, rozširujú kovid. Pandémia spôsobená očkovanými bujnie a bude bujnieť dovtedy, kým sa nezavedie prísna kontrola očkovaných. Toto by mali dnes poslanci schvaľovať v parlamente, obmedzenie zaočkovaných, respektíve aké obmedzenie? Nič iné, iba zaviesť u zaočkovaných to isté zodpovedné správanie sa, ako dodržujú dnes ako samozrejmosť nezaočkovaní. Teda testovanie a karanténa za tých istých podmienok ako platí pre nezaočkovaných. OTP, musím povedať na rovinu, že je to blbosť na kvadrát. Rozumové oprávnenie na existenciu má iba TP. To že očkovaní a neočkovaní sú si rovní v možnostiach sa nakaziť a šíriť infekciu, preukázala napríklad štúdia z lancetu (1) a čvirikajú o tom už aj vrabci (napríklad Fauci) na streche. Sú vláda, vládni medicínski a matematickí odborníci, či aj príslušní poslanci NRSR iba mentálne postihnutí, že sa správajú takto nepríčetne, alebo to robia cielene a úmyselne páchajú trestný čin šírenia nebezpečnej infekčnej nákazy? To je základná otázka, či sú občania iba rukojemníkmi bláznov, alebo zločincov.

Zdroj
(1) https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00648-4/fulltext

Kompas ľudskosti

03.03.2022

Hodnoty EÚ =ľudská dôstojnosť, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát a ľudské práva= sú dnes dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Základom našej spoločnosti je ich rešpektovanie. Toto sú naše hodnoty, ktorých dodržiavanie musí byť samozrejmosťou v jednotlivosti aj vo vzájomnom súlade a určujú ľudský kompas ľudskosti tak, aby nezablúdil nikto z nás. Toto [...]

točko Prokopová, Lengvarský, Mikas

22.02.2022

Generálna prokuratúra SR Štúrova 2 812 85 Bratislava ________________________ V Bratislave dňa 22. 2. 2022 VEC: Trestné oznámenie MUDr. Peter Lipták, nar. 15.02.1960, bytom … Bratislava podávam, týmto trestné oznámenie na MUDr. Vladimíra LENGVARSKÉHO, MPH / PhDr. RNDr. MUDr. Jána MIKASA, PhD., MPH / MUDr. Elenu PROKOPOVÚ, pre podozrenie, že svojím [...]

Putin architekt nového svetového poriadku

21.02.2022

Dnes večer, 21.2.2022, Ruská federácia uzná Doneckú a Luganskú republiku. Následne tieto republiky uznajú aj ďalšie štáty Sveta. Okamžite, alebo súčasne s týmto procesom politickej emancipácie nových štátov, bude uzatvorená a podpísaná aj dohoda o priateľstve a spolupráci medzi DNR/LNR a Ruskou federáciou, čím sa zabezpečí spolupráca v oblasti obrany. Na základe [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 1055934x
Priemerná čítanosť článkov: 7135x

Autor blogu