Založ si blog

eZdravie = eChoroba

Za ministerky zdravotníctva MUDr. Andrey Kalavskej nielen, že sa cez VšZP presúvajú odvody poistencov do zisku, ale aj cestou NCZI, menovite prostredníctvom Ing. Petra Blaškovitša, ktorý je jeho riaditeľom, sa presúva vzácny čas lekárov zo starostlivosti o pacientov do „čumenia“ na komputer vrátane predlhého čakania na viaznúcu komunikáciu  so serverom NCZI. A tak lekári dnes, nielen že nemajú od poisťovne peniaze na diagnostiku a liečbu, ale nemajú ani čas nevyhnutne potrebný na pacientov.
Kompletne choré slovenské zdravotníctvo likvidované MZSR, všetkými zbraňami hromadného ničenia. Chudák pacient je obeťou na konci tejto vojny.

Nuž a čo znamená eZdravie v detailoch? Toto je svedectvo z jednej ambulancie všeobecného lekára:

Pozitívum:
1. čas napísania jedného eReceptu je 2sekundy, čo je 7x rýchlešie ako napísanie  papierového receptu aj s podpisom (14 sekúnd), s tým súvisí úspora toneru, papierov a toľko potrebného času.

Negatíva:
1. Z priemerného počtu 60 pacientov t.č. denne, mi príde so správou  od špecialistu napríklad 20 pacientov. Ak chcem načítať elektronickú správu trvá to 30 sekúnd čo = 10 minút strata.

2. Počas načítavania správy sa stáva, že denne v 17 prípadoch program  stvrdne a treba ho reštartovať, čo je strata času pri jednom prípade aj   3-4minúty x 17 = 68 minút strata.

3. Medzitým prídu 4-5 pacienti, ktorým z nejasných dôvodov nefunguje opakovaný recept – strata času  s opravou  v histórii receptov a s opakovaným predpisom liekov  =  20 minút strata.

4. V zápale elektronickej preskribcie  sa zablokuje celý program  pri jednom recepte a strata  času   je 2minúty čo sa  zopakuje  20x cez deň = 40 minút strata.

5. Do  1.8.2018  sme nemuseli písať dátumy preskribčných  obmedzení, stačilo iba meno doporučujúceho lekára – teda zase sa  hrabeme v listoch,  čo nemá nič spoločné s eZdravím – strácam aj  30 minút denne hrabaním sa za dátumami.

6. Za deň aj  30 – 40 x ma to vyhodí z programu, musím opakovane zadať PIN kód-teda blbne pripojenie, pričom mám nový PC, nový program všetko full  aj optiku internet najvyššej kvality T-COM. Desiatky minút časovej straty.

7. Nemôžem mať na ploche zapnutú inú stránku napr.  Gmail alebo  Info o liekoch…, pretože hneď  sa zadrhne program eZdravie  a to o čom som písal  v rámci preventívnej prehliadky alebo predoperačného vyšetrenia 20 minút, mi za 1 sekundu zničí všetko. Psychická trauma pre mňa aj pre pacienta, musíme všetci čakať a čakať.

8. Bol som sa pozrieť aj v jednej súkromnej poliklinike – tie isté problémy  a je tam asi 15  ambulancií a jeden majiteľ – videl som  naštvaných kolegov, ktorí sú už tak frustrovaní, že hádžu Elektronické preukazy zdravotníckeho pracovníka o zem.

9. Moji  známi kolegovia  majú tie isté problémy aj vo fakultnej a univerzitnej nemocnici, preto nepíšu správy. V malých  nemocniciach – okrem siete nemocníc Svet zdravia – som nenašiel dodnes žiadnu prepúšťačku – naozaj  žiadnu…

Záver:
Spolu  stratím  denne viac ako 180 minút,  čo je cca 3 hod denne  x  5 dní = 15 hodín, čo je 42,86 %  z čistého ordinačného času 35 hodín  týždenne.

Tento horor zažívajú dnes lekári a pacienti denne v ambulanciách po celom Slovensku.
Zdravotná starostlivosť postavená na hlavu. Namiesto podpory zamerania zdravotnej starostlivosti na pacienta, organizovaná obštrukcia. Nemáme mať peniaze na zdravotnú starostlivosť a nemáme mať na pacientov ani čas?

Čaputovej krívajúce hodnoty

15.08.2019

V Bruseli Belgický kráľ Filip je priamo z tej istej panovníckej rodiny ako neslávny Leopold II. Čo si budeme dávať ružové okuliare, pozrime Historickú revue či Wikipédiu a vidíme, tých 10-15 viac »

„Cizí“ gumák

17.07.2019

Praha – bratstvo. Pokrčená. Zelená puču. Brusel – vojna NATO. Chameleon. Genocída Afriky a pa „Alkohol“ papa. Budapešť – Soros. Fialová. Demokracia bez kyslíka. Varšava – bič. Mŕtvolná. viac »

Inakosť – prekážky prírody

17.07.2019

Kloaka latinsky, po slovensky stoka, je orgán niektorých stavovcov – rozšírená časť konečníka, do ktorej je vyústený tráviaci, močový a aj rozmnožovací systém. Tento orgán vzniká embryonálne viac »

USA / Donald Trump /

USA otestovali raketu stredného doletu

19.08.2019 19:39

Spojené štáty od INF oficiálne odstúpili 2. augusta.

šufliarsky

Bomba alebo rozstrieľanie v aute

19.08.2019 19:15

Podľa informácií Pravdy tieto dve možnosti mali zvažovať páchatelia pri plánovaní vraždy vtedajšieho prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

Emmanuel Macron

Macron vidí reálnu šancu pre mier na Ukrajine

19.08.2019 19:06, aktualizované: 19:42

Ruský prezident tiež povedal Macronovi, že Moskva podporuje útoky sýrskej armády proti "teroristom" v severnej provincii Idlib.

Andrej Kiska

Prokuratúra potvrdila moje slová o prepojení štátu a organizovaného zločinu, hovorí Kiska

19.08.2019 17:44

Pripomenul, že ako prezident stretol aj množstvo čestných policajtov, prokurátorov a sudcov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 191710x
Priemerná čítanosť článkov: 4458x

Autor blogu