Založ si blog

Definícia fašizmu podľa Matky Terezy

„Nie je problém nasýtiť chudobných, ale nasýtiť bohatých.“
Fašizmus je ideológia, ktorá ľuďmi manipuluje v záujme nie ľudí, ale veľkých peňazí. A to sa deje dnes na Slovensku stále vo väčšej miere!
Informačná hystéria dnešnej doby je hlavne lož. Lož, ak nie je sama fašizmom, tak podporuje jeho bujnenie.

Príkladom je vražda saudskoarabského novinára versus Kuciakova vražda.
Provinčný Kuciak iba prepisoval podsunuté materiály, hľadajúc čosi selektívne zneužiteľné, pre svojich zahraničných chlebodárcov, v ich boji o moc nad nepohodlnými slovenskými politikmi. Už pri zadávaní úloh bol Kuciak sám príkladom korupcie. Pracovať pre cudzie záujmy? Prezrádza ho, že sa nezaoberal korupciou vo všeobecnosti, alebo podľa druhu, ale z jemu známeho dôvodu, iba korupciou vybraných osôb. Bol iba obyčajným žoldnierom, zhromažďovateľom informácií cielene zneužiteľných na politický boj a propagandu, proti komusi nepohodlnej vládnucej koalícii a ako takýto pešiak mocenských bojov bez ducha spravodlivosti aj skončil. Veď ako by korupcia, ten osvedčený nervový systém riadenia v kapitalizme, prenikajúci skrz naskrz dnešný systém liberálnej demokracie všade vo svete, by nemala aj v našich opozičných kruhoch prekvitať? Tak prečo o tom Kuciak nikdy nič ani nenaznačil?
Zavraždený saudskoarabský novinár naproti tomu zhromažďoval dôkazy a písal o tom, ako najväčšie demokratické veľmoci vraždia chemickými zbraňami v Jemene. Písal proti tzv. core korupcii sveta, kde zbrojárske firmy z najbohatších krajín zarábajú miliardy dolárov na smrti. Všetci novinári to vedia ale iba tento novinár doslova bojoval v prvej línii, za ľudské životy, za ideály demokracie, slobodu a rovnosť. Preto mu aj zaživa stiahli tvár a rozpustili ho v kyseline. Kto? Ktorému Veľkému Tatovi kazil biznis? A slušňiaci zo Slovenska vidia a píšu iba to, čo im tento Veľký Biznis Tata určí. Kričia o slobode pre svojich chlebodárcov, ale zabudli, že existuje aj rovnosť. Prečo nedemonštrujú aj za saudskoarabského novinára, proti vojne a hladu v Jemene? Nedajme sa mýliť, celý svet je dnes dobre informovaný o súdobých fašistických praktikách bohatých.

Čaputová fascinovaná odchovancom KSČ

29.01.2023

1. Ako uviedla TASR(28.01.2023) slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. Dodala, že [...]

Pokus o paralýzu referenda

21.01.2023

„Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú. Verí sa v Boha, verí sa v prírodu, verí sa v krásu, verí sa v myšlienku, ideu. V politika sa neverí, a kto v neho verí, je idiot!“ (Karel Kryl) „Toto je taká najzásadnejšia vec na ktorú musíme mať jednoznačný názor v zmysle, že ak sú tu prvky priamej demokracie ako napríklad referendum tak má byť urobené [...]

Odpovede dr. Michalovi Pijákovi

16.12.2022

V poslednej dobe mi uznávaný vedec a lekár dr. Michal Piják venoval niekoľko statusov na fb, v ktorých naznačoval, že z hľadiska vedy, ktorej sa cíti byť predstaviteľom, ma zaraďuje medzi dezinformátorov a konšpirátorov. Keďže som na fb chronicky zablokovaný, vyjadrujem svoje názory touto cestou. Očkovanie Paradoxne dr. Piják, ktorý sa nechal zaočkovať proti [...]

Milan Majerský, KDH

Boj proti Ficovi neznamená pomoc Slovensku, nebudeme nikomu robiť výťah, tvrdí šéf KDH Majerský

01.02.2023 06:05

Hoci kresťanskí demokrati zo slušnosti rokujú o možnom spájaní síl, už dnes odmietajú bližšiu spoluprácu s liberálnymi stranami a politikmi.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev má od USA dostať zbraň, akú doteraz ešte nemal

01.02.2023 05:50

V novom balíku vojenskej pomoci, ktoré Spojené štáty chystajú pre Ukrajinu, môžu byť zbrane, ktoré Kyjev žiada už niekoľko mesiacov.

Ukrajina, utečenci, vojna na Ukrajine

Utrpenie Ukrajincov sa zväčšuje, ochota prijať ich sa zmenšuje

01.02.2023 02:30

Až deväť miliónov ľudí utieklo doteraz z Ukrajiny. Ďalší nepochybne ešte pribudnú, lebo vidina skončenia vojny je v nedohľadne.

parlament, predčasné voľby, hlasovanie, Robert Fico, Boris Kollár, Richard Sulík

Slovensko čaká ostrá kampaň. Čaputová varuje Hegera, Fico sa oháňa NAKA a Matovič zasa Sulíkom

01.02.2023 02:00

Jesenný termín podporilo 92 poslancov. Už teraz je jasné, že kampaň bude drsná, voľby budú 30. septembra.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 156
Celková čítanosť: 1105120x
Priemerná čítanosť článkov: 7084x

Autor blogu