Založ si blog

Čaputovej konce? Koniec dobrých vzťahov so susedmi, koniec so Slovenskom?

Čaputová sa môže vydávať za prezidentku iba vďaka US ambasáde. Pre ukončenie prezidentských volieb sa stále nenaplnil základný právny rámec daný Ústavou SR. Niet divu, že okupačnou mocou zaplatená postava ničí naše dobré vzťahy so susedmi a na domácej politickej scéne podporuje sily sformované proti záujmom väčšiny slovenského obyvateľstva aj s podporou kriminálneho prostredia.
► v ČR vykonala veľký kus nadpráce s úmyslom poškodiť dobré vzťahy s týmto bratským štátom. Otvorene tam podporila protivládne živly, čo sa nedá inak označiť, než ako hrubý zásah do vnútorných záležitostí cudzieho štátu.
► voči Bielorusku sa zachovala mimoriadne chrapúnsky, keď s jej vlastnou neokrôchanosťou kritizovala predsedu NRSR Danka za pozvanie prezidenta Lukašenka na tohtoročné oslavy SNP a iba vďaka inteligencii prezidenta Lukašenka nespôsobila diplomatický škandál.
Na pripomenutie:
„V Bielorusku bola vyhladená jedna štvrtina obyvateľstva. Zahynulo 2 219 316 ľudí. Asi 9 200 dedín a 209 miest bolo poškodených alebo zničených. Minsk a Homeľ fašisti zničili až na 90 percent. A 619 dedín a mestečiek bolo spálených aj s obyvateľmi. S Bielorusmi po ich boku bojoval aj kapitán Nálepka a 300 našich partizánov… Tak prezidentovi tejto bývalej sovietskej republiky, z ktorej mnohí vojaci padli za naše oslobodenie, naša prezidentka si dovolila oznámiť, že nie je pozvaný na oslavy výročia SNP.  Asi treba pozvať US-menov, ktorí oslobodili Európu od fašizmu. Pritom stihli zbombardovať aj Bratislavu a Prahu. Nech sa pani Čaputová vráti do školy a zopakuje si dejiny 2. sv. vojny, asi to potrebuje.“
Táto osoba nemá v sebe ani štipku úcty pred obeťami fašistického besnenia, či bazálneho ľudského citu a obyčajného spoločenského taktu v medziľudských vzťahoch, nie to ešte aby zvládla ako sa pohybovať v diplomacii, bez urážlivého správania sa voči predstaviteľom  iných štátov.
► jej verbálne aj neverbálne prejavy voči Rusku patria do kategórie vari pubertálnych manierov, len nie štátnických. Nuž máme sa čo tešiť, ako na oslavách SNP bude vzdávať Čaputová hold Stalinovi a jeho Červenej armáde, našej osloboditeľke. Nie som ani zvedavý ako prehltne túto historickú pre ňu kefu. To zasa bude divadlo.

Splieta intrigy na domácej aj zahraničnej scéne. K tomu sa naozaj nepotrebuje ani dôstojne obliekať. Jej nespočetné outfity ju charakterizujú. Pokrčená forma bez obsahu.
Asi to všetko majú byť kulisy a rekvizity k predstaveniu, v ktorom háji záujmy svojho pána. Toho, ktorý jej štedro zaplatil reklamu v prezidentskej kampani.
Do kedy jej dovolíme robiť z nášho štátu stále väčší cirkus?

Ako sa proti kovidu profesionálne chránime v našej ambulancii prvého kontaktu

17.09.2021

Jednak čístíme a dekovidizujeme vzduch a to kontinuálne tromi spôsobmi súčasne, vo všetkých priestoroch našej ambulancie od čakárne, cez jej jednotlivé ordinácie, až po vrátane aj WC. 1. V každej miestnosti, vrátane vstupnej čakárne, máme filter TherapyAir- päťvrstvový veľkokapacitný s hepa zložkou a ionizáciou vzduchu. 2. Všade kontinuálne bežia uzavreté UV [...]

Či protizákonná činnosť Lengvarského a Mikasa nikdy neskončí?

15.09.2021

Novou skutočnosťou na ktorú GP teraz upozorňujem je, že obaja menovaní protizákonným nátlakom donucujú obyvateľstvo SR k plneniu vyhlášok ÚVZ SR aj napriek tomu, že tieto vyhlášky sú vydané v rozpore s platnou legislatívou a to konkrétne: . 1. Medzinárodnými normami práva (a) Ústavným zákonom č. 23/1991 Z.z., ktorým sa uvádza Listina základných práv a slobôd, vo [...]

Sabotáž protiepidemických opatrení

14.09.2021

Oznámenie o nových skutočnostiach doplňujúcich moje trestné oznámenie na bývalého ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčiho, ktoré som podal osobne na GP SR dňa 3.9.2020 a jeho prepis je uvedený na blogu https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2020/09/02/trestne-podanie-na-ministra-zdravotnictva-pre-podozrenie-z-pachania-zlocinu-genocidia/. Novou skutočnosťou, na ktorú generálnu [...]

Afganistan

Zdravotníčky a učiteľky v Afganistane vyzvali na obnovenie finančnej pomoci

28.09.2021 23:22

Pred príchodom Talibanu k moci pokrývala zahraničná pomoc takmer 75 percent verejných výdavkov Afganistanu.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Počet vrážd v USA medziročne stúpol o rekordných 30 percent

28.09.2021 21:41

Za rok 2020 sa v USA odohralo 21 570 vrážd, alebo zabití z nedbanlivosti.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Čaputová neukázala prstom ani na Matoviča, ani na Fica. Nechcela viac jatriť rany?

28.09.2021 20:00

Politický zápas na Slovensku je nemilosrdný. „Prezidentka im do tejto hry nesedí, keď odkrýva problémy v spoločnosti,“ povedal Marián Repa.

Alexandr Lukašenko

Lukašenko ohlásil na február 2022 referendum o novej ústave

28.09.2021 19:13

Podľa analytikov sa autoritársky líder pripravuje na ešte väčšie upevnenie svojej moci po mesiacoch masových protestov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 127
Celková čítanosť: 879138x
Priemerná čítanosť článkov: 6922x

Autor blogu