Založ si blog

Čaputovej konce? Koniec dobrých vzťahov so susedmi, koniec so Slovenskom?

Čaputová sa môže vydávať za prezidentku iba vďaka US ambasáde. Pre ukončenie prezidentských volieb sa stále nenaplnil základný právny rámec daný Ústavou SR. Niet divu, že okupačnou mocou zaplatená postava ničí naše dobré vzťahy so susedmi a na domácej politickej scéne podporuje sily sformované proti záujmom väčšiny slovenského obyvateľstva aj s podporou kriminálneho prostredia.
► v ČR vykonala veľký kus nadpráce s úmyslom poškodiť dobré vzťahy s týmto bratským štátom. Otvorene tam podporila protivládne živly, čo sa nedá inak označiť, než ako hrubý zásah do vnútorných záležitostí cudzieho štátu.
► voči Bielorusku sa zachovala mimoriadne chrapúnsky, keď s jej vlastnou neokrôchanosťou kritizovala predsedu NRSR Danka za pozvanie prezidenta Lukašenka na tohtoročné oslavy SNP a iba vďaka inteligencii prezidenta Lukašenka nespôsobila diplomatický škandál.
Na pripomenutie:
„V Bielorusku bola vyhladená jedna štvrtina obyvateľstva. Zahynulo 2 219 316 ľudí. Asi 9 200 dedín a 209 miest bolo poškodených alebo zničených. Minsk a Homeľ fašisti zničili až na 90 percent. A 619 dedín a mestečiek bolo spálených aj s obyvateľmi. S Bielorusmi po ich boku bojoval aj kapitán Nálepka a 300 našich partizánov… Tak prezidentovi tejto bývalej sovietskej republiky, z ktorej mnohí vojaci padli za naše oslobodenie, naša prezidentka si dovolila oznámiť, že nie je pozvaný na oslavy výročia SNP.  Asi treba pozvať US-menov, ktorí oslobodili Európu od fašizmu. Pritom stihli zbombardovať aj Bratislavu a Prahu. Nech sa pani Čaputová vráti do školy a zopakuje si dejiny 2. sv. vojny, asi to potrebuje.“
Táto osoba nemá v sebe ani štipku úcty pred obeťami fašistického besnenia, či bazálneho ľudského citu a obyčajného spoločenského taktu v medziľudských vzťahoch, nie to ešte aby zvládla ako sa pohybovať v diplomacii, bez urážlivého správania sa voči predstaviteľom  iných štátov.
► jej verbálne aj neverbálne prejavy voči Rusku patria do kategórie vari pubertálnych manierov, len nie štátnických. Nuž máme sa čo tešiť, ako na oslavách SNP bude vzdávať Čaputová hold Stalinovi a jeho Červenej armáde, našej osloboditeľke. Nie som ani zvedavý ako prehltne túto historickú pre ňu kefu. To zasa bude divadlo.

Splieta intrigy na domácej aj zahraničnej scéne. K tomu sa naozaj nepotrebuje ani dôstojne obliekať. Jej nespočetné outfity ju charakterizujú. Pokrčená forma bez obsahu.
Asi to všetko majú byť kulisy a rekvizity k predstaveniu, v ktorom háji záujmy svojho pána. Toho, ktorý jej štedro zaplatil reklamu v prezidentskej kampani.
Do kedy jej dovolíme robiť z nášho štátu stále väčší cirkus?

Liečba šialencov

25.03.2021

Čo pomôže? Prečo ľud SR je dnes na prášky, na antidepresíva? Pretože politici SR potrebujú dnes antipsychotiká. Depresia národa je následok ich roboty. Psychiatria sa dostala svojou nečinnosťou, v počte spôsobených úmrtí, na prvé miesto. Prednostná úloha dnešného zdravotníctva je zabezpečiť antipsychotickú liečbu politikom. Dôležitosť psychiatrie dnes vyčnieva [...]

Očkovanie, komédia podľa Balzaca

23.03.2021

Honoré de Balzac patrí ku klasike. To on spísal prakticky všetko, čoho sú ľudia schopní a dnes sa všetko už iba opakuje. V jednom románe „Ľudskej komédie“ vyriekol otec Goriot voči svojim deťom strašné slová: „Ach, priateľ môj, nežeňte sa, nemajte deti! Vy im dáte život, ony vám dajú smrť.“ Keď to prenesiem do súčasnosti tak pani prezidentka [...]

Respirátory horšie ako rúška

19.03.2021

Ako preukázala štúdia vedcov z Lipskej univerzity rúška a ešte horšie respirátory FFP2/N95, majú výrazne negatívny vplyv na funkciu srdca a pľúc, čo významne znižuje schopnosť vykonávať fyzicky namáhavé pracovné činnosti. Celkovo tieto spôsoby upchávania dýchacích ciest znižujú dostupnosť kyslíka a to je hlavný faktor, ktorý výrazne zhoršuje kvalitu života ich [...]

cyklomost

Chystá sa ďalší cyklomost cez Moravu

23.04.2021 06:00

Vysokú na Morave a rakúsky Marchegg by mal do budúceho leta spojiť cyklomost dlhý 270 metrov.

Izrael, koronavírus, pláž

ONLINE: Izrael zaočkoval dvomi dávkami už polovicu populácie

23.04.2021 06:00

Vakcinačnú kampaň Izrael začal v decembri a doteraz si udržuje najvyššiu zaočkovanosť proti COVIDU-19 na svete.

pocasie-23-4-2021

Chladný víkend, nočné mrazy. Na Slovensku primrzne

23.04.2021 00:00

Až do konca týždňa bude na Slovensku čerstvo až mrazivo. Mrazy sa môžu vyskytnúť nielen v dolinách, ale aj v nížinách.

Ujguri

Britskí poslanci označili politiku Číny voči Ujgurom za genocídu

22.04.2021 23:16

Ide o ďalší prejav rozhorčenia britských politikov nad údajným porušovaním ľudských práv v autonómnej provincii Sin-ťiang na severozápade Číny, kde žije moslimská menšina Ujgurov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 734385x
Priemerná čítanosť článkov: 6616x

Autor blogu