Založ si blog

Slovensko, štát čiernym súknom potiahnutý

Revolúcia 1989 mala posunúť ČSSR dopredu a premeniť socialistickú republiku na štát, kde sa mali mať občania lepšie ako dovtedy. Moc uchopili osoby, ktoré namiesto toho čo chceli občania, teda budovať socializmus s ľudskou tvárou, urobili zmenu systému zo socializmu na kapitalizmus.  Na tento podvod nemali, žiadne politické sily, mandát od občanov! Nastala regresia vo vývoji spoločnosti a vrátili sme sa späť do primitívneho kapitalizmu, nehumánneho systému, v ktorom ľudské práva nesmú byť nadradené nad obchodné záujmy. Namiesto cesty k vyšším princípom mravným nastal primitívny boj o nahromadený majetok.
Prezidentom sa mal stať Dubček, ktorý mohol byť garantom pozitívnych zmien, avšak Soros nám implantoval Havla a aby mu Dubček neprekážal tak ten za podivných okolností zomrel na následky zranenia po absurdnej autonehode. Zomrel s veľkým odstupom po tomto úraze v nemocnici, kde ho nechali ležať bez zafixovania zlomenej krčnej chrbtice, čo muselo privodiť a aj privodilo jeho smrť. Kreatúra Havel potom celkom zničil náš, dovtedy prosperujúci štát.
Takže dnes žijeme na Slovensku, v zakliatej a prekliatej krajine. V štáte, ktorý je potiahnutý čiernym súknom. Občania trpezlivo trpia, keď im hrnce vyjedajú tí zo západu. Doja nás ako kravičku a my vo vlastnom štáte iba ticho stojíme a ku stolu ideme, až keď je už po obede.
Nuž každoročne z nás vydoja 3,5 mld € iba na dividendách (SPP, ST, VW, banky…). Neefektívne a korupčné riadenie implantované Bruselom nás stojí ďalšie miliardy €. V spoločnosti vznikla obrovská sociálna nerovnosť. Kvalitné zdravotníctvo, školstvo, sociálna starostlivosť, potraviny, bývanie, kultúra sa stávajú pre veľké skupiny obyvateľov nedostupné. Ľudia si prestali pomáhať, každý myslí v tejto kultúre individualizmu stále viac iba na svoje vlastné prežitie. Sily, ktoré by mohli napraviť systém, sú podmienené integráciou ľudí v rodinách a v silných, diferencovaných sociálnych a pracovných skupinách, sú politikou štátu a EÚ napadané. Nerešpektujú sa ani základné ľudské práva garantované ústavou.
V politickej a mediálnej oblasti sme nútení neustále sledovať divadlo šašov. Hádam už nikto by tomu umelému cirkusu nemal veriť.
Cirkus, marketing, lobizmus, obchodné záujmy. Zlodeji kážu o revolúcii, na ktorej sa nabalili, dokonca na námestiach.
Takže dnes zakliata a prekliata krajina potiahnutá čiernym súknom. Máme o tom slovenské ľudové rozprávky a tie nás učia, že sa zakliatie aj prekliatie dajú zmeniť. Od mnohohlavého draka, ktorý požiera naše panny sme sa oslobodili už viackrát v minulosti.
V stredu zahynulo v našom štáte 20 ľudí. V každej z týchto smrtí možno vidieť vinu dezorganizácie a devastácie našej spoločnosti, ktorá je nám násilne vnucovaná silami zla každý deň. Všetci sme každý deň stále viac a viac v ohrození. Dnes niet čo oslavovať.

Čaputová fascinovaná odchovancom KSČ

29.01.2023

1. Ako uviedla TASR(28.01.2023) slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. Dodala, že [...]

Pokus o paralýzu referenda

21.01.2023

„Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú. Verí sa v Boha, verí sa v prírodu, verí sa v krásu, verí sa v myšlienku, ideu. V politika sa neverí, a kto v neho verí, je idiot!“ (Karel Kryl) „Toto je taká najzásadnejšia vec na ktorú musíme mať jednoznačný názor v zmysle, že ak sú tu prvky priamej demokracie ako napríklad referendum tak má byť urobené [...]

Odpovede dr. Michalovi Pijákovi

16.12.2022

V poslednej dobe mi uznávaný vedec a lekár dr. Michal Piják venoval niekoľko statusov na fb, v ktorých naznačoval, že z hľadiska vedy, ktorej sa cíti byť predstaviteľom, ma zaraďuje medzi dezinformátorov a konšpirátorov. Keďže som na fb chronicky zablokovaný, vyjadrujem svoje názory touto cestou. Očkovanie Paradoxne dr. Piják, ktorý sa nechal zaočkovať proti [...]

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Prieskum: Voľby by vyhral Smer. Do parlamentu by sa dostalo osem strán

24.03.2023 09:19

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných.

Evakuácia školy Senica

Okresný policajný šéf ukrýval hľadaného zločinca, vo funkcii končí

24.03.2023 09:13

Policajní pátrači zadržali Kakaša v dome písanom na policajného funkcionára v Pezinku.

socialne siete puberta

Štát Utah sa pokúsi zákonom obmedziť prístup detí k sociálnym sieťam

24.03.2023 07:40

Tento krok reaguje na obavy, ako na duševné zdravie mladých ľudí negatívne vplývajú napríklad platformy TikTok či Instagram.

Zuzana Štefinová, lekárka, Šenkvice

V ambulanciách chýbajú stovky lekárov. Do Šenkvíc prilákal doktorku motivačný program

24.03.2023 07:25

Mladá lekárka začala ordinovať v obci neďaleko Pezinka, kde už druhý rok nemali obvodného lekára, aj vďaka sľúbenej finančnej injekcii ministerstva zdravotníctva.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 156
Celková čítanosť: 1115259x
Priemerná čítanosť článkov: 7149x

Autor blogu