Založ si blog

Od hladu po prezidentskom prejave bez pretvárky, zloby a falše, sa mi prisnil tento

„Vážení občania Slovenska! Vážení priatelia!

Čoskoro príde rok 2020. Sme na prahu tretieho desaťročia  21. storočia. Žijeme v búrlivom, dynamickom a v rozporuplnom období. My ale môžeme a musíme urobiť všetko pre to, aby sa dnešný svet úspešne rozvíjal, aby sa všetko v našom živote menilo iba k lepšiemu. Teraz v rozochvení očakávame údery zvonov, veríme a dúfame, že všetko, čo sme si predsavzali sa určite splní.

Vaše osobné plány a sny sú neoddeliteľné od osudu Slovenska. Na úsilí a prínose každého z Vás závisí vaša súčasnosť i budúcnosť vašej Vlasti, aj budúcnosť vašich detí.

Iba spoločne vyriešime úlohy, ktoré dnes stoja pred naším spoločným svetom. Zjednotenie. Naša jednota. To je základ pre dosiahnutie akýchkoľvek aj tých najvyšších cieľov.

Tieto hodnoty nám odovzdali naši predkovia. Hrdinské, nepokorené pokolenie žije v každom z nás. V nasledujúcom roku budeme oslavovať 75. rokov od víťazstva nad fašizmom. Z celej duše blahoželám k novoročným sviatkom účastníkom bojov, aj pracujúcim v tyle. Obetavým ľuďom staršej generácie, ktorí prešli tými najťažšími skúškami, kvôli nám všetkým, pre našu budúcnosť. Hlboko sa vám klaniame!

Vážení priatelia!

Na uvítanie Nového roku sa vždy pripravujeme v predstihu a napriek množstvu práce považujeme za hlavné teplo ľudských vzťahov a priateľskú komunikáciu. Usilujeme sa urobiť pre druhého niečo dôležité a užitočné, pomôcť tým, ktorí nutne potrebujú našu podporu, aby sme ich potešili darčekmi a pozornosťou.

V takýchto úprimných poryvoch, v čistote úmyslov a nezištnej štedrosti sa práve prejavuje pravé kúzlo novoročného sviatku. Odhaľuje v ľuďoch tie najlepšie vlastnosti a pretvára svet tým,  že ho naplní radosťou a úsmevmi.

Skvelé novoročné pocity, nádherné dojmy v nás žijú od detstva a vracajú sa každý Nový rok, keď objímame svojich milovaných, našich rodičov, pripravujeme prekvapenia pre naše deti a vnúčatá. Spoločne s nimi zdobíme jedličku, vyberáme ozdoby z krabíc, gule a sklenené girlandy. Tieto občas už staré, ale napriek tomu milované rodinné hračky, obdarúvajú teplom naše mladšie generácie.

Samozrejme, každá rodina má vlastné novoročné tradície, ale všetkých spája atmosféra dobra a starostlivosti. A nech sa šťastie a vzájomné porozumenie navždy usídli vo vašom dome a dokážu prekonať všetky ťažkosti, zjednotiť generácie. Nech sú rodičia zdraví a vždy cítia vašu pozornosť, a nech každé dieťa vie, že ono je to najobľúbenejšie.

Priatelia!

Nový rok už je pri dverách. Poprajme si  navzájom a nášmu svetu mier, blahobyt a rozkvet.

Prajem vám všetko najlepšie do nového roku 2020!

Váš Prezident“

Toľko môj sen.

Tag:

Nepanikáriť! Ohrození sú hlavne starší ako 60 rokov a chronicky chorí

16.03.2020

x 1. Mládež nepanikáriť! Nie je dôležité aký počet je denných nárastov ale v akom sú veku. Mladí ochorenie prekonávajú väčšinou ľahko a bez závažných následkov. Preto treba preventívne chrániť predovšetkým starších ako 60 rokov a chronicky chorých v každom veku. Na tieto rizikové skupiny je potrebné sústrediť pozornosť a maximum materiálnych a personálnych [...]

Koronavírus je závažná hrozba. Medzi panikou a zodpovednosťou.

10.03.2020

Najdôležitejšie je vedieť, že keď máme príznaky ochorenia, pri ktorom aj samých nás napadne podozrenie, že sme ochoreli na infekciu COVID19, nesmieme ísť k svojmu všeobecnému lekárovi (VL), pretože môžeme infikovať množstvo ľudí od tých v MHD, po pacientov v čakárni. VL iba zatelefonujeme a požiadame ho o pomoc. Zdravotníci sa mobilizujú a sú informovaní o tom ako [...]

Prečo volíme kriminálnikov a mafiánov?

04.03.2020

Po demokratických voľbách zostavujú vládu 4 milionári. Už Honoré de Balzac za takýmito rýchlo a nelegálne nahonobenými veľkými majetkami identifikoval zločin. Jednoznačne vedie multilotor Kiska (volebný, dańový, pozemkový podvodník, aktívny úžerník a obchodník so smrťou), menší lotor je psychicky labilný Matovič (usvedčený z daňových podvodov) [...]

Piešťany náboženstvo omša neverejná kostol kňaz

Verejné bohoslužby zostávajú pozastavené

06.04.2020 13:55

Na súkromnej bohoslužbe sa môže zúčastniť len celebrant a nevyhnutná asistencia.

Igor Matovič

Matovič má len týždeň na programové vyhlásenie vlády

06.04.2020 13:47

Jeho súčasťou by malo byť aj zrušenie doplatkov za lieky aj pre dôchodcov.

les, požiar, rúbanisko, oščadnica

Hasiči bojujú s lesným požiarom pri obci Oščadnica

06.04.2020 13:28

Na mieste zasahuje 30 hasičov.

VÝSTAVA: Ve¾ký malý muž Milan Rastislav Štefánik

Francúzi na Slovensku. Mnohí sa vrátili, viacerí zostali

06.04.2020 12:49

„Francúzsko v januári a vo februári priviezlo stovky Európanov, medzi nimi i Slovákov, z Číny, kde epidémia vypukla,“ pripomína veľvyslanec Christophe Leonzi.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 303538x
Priemerná čítanosť článkov: 4976x

Autor blogu