Založ si blog

Vláda rúbe do imunity našich detí. Do detí a nielen do nich

1.Tak predovšetkým žiadna štúdia nezistila (a bolo ich už na celom svete urobených niekoľko stovák), že by na infekciu Covid zomierali deti. Rodičia nemusia mať o život svojich detí vôbec, ale vôbec žiadne obavy! Ak deti ochorejú, tak majú iba cca týždeň kašeľ a nádchu. Švédske skúsenosti, kde nikdy nebola povinnosť nosiť rúška ukázali, že po prekonaní tohto ochorenia zostáva dlhodobá silná imunita, ktorá chráni každého, kto ochorenie prekoná. Takýto jednotlivec je prirodzene chránený svojou vlastnou imunitou pred novou infekciou. Takže vlastne už nemusí mať žiadny strach on ani jeho rodina a nepotrebuje ani očkovanie, pretože už nemôže znovu ochorieť. Vo Švédsku od jari postupne všetci toto ochorenie prekonávajú a dnes, po polroku, už má ich spoločnosť takú kolektívnu imunitu, že ich už ochorenie Covid-19 nijako  neohrozuje a môžu úplne normálne žiť. Prekonanie ochorenia Covid-19 chráni oveľa lepšie ako sa pripisuje doteraz neznámym účinkom vakcíny, po ktorej už mali závažné zdravotné komplikácie dobrovoľníci na ktorých túto novú vakcínu skúšajú. Každý, kto ochorel a vyzdravel, sa stáva pilierom kolektívnej imunity. Opakujem deti na toto ochorenie nikde na svete nezomreli, nezomierajú a majú 100% šancu sa rýchlo uzdraviť. Preto sa mi javí byť nezmyselné, že bránime aby prirodzene a bezpečne prekonala infekciu Covid-19 akurát táto zdravá, detská časť populácie, ktorá touto nákazou nie je vôbec ohrozená. Bránime tomu aby sa stali deti pilierom kolektívnej imunity na Slovensku proti hrozbe Covid-19? Prečo vláda píli konár kolektívnej imunity, na ktorom všetci sedíme?

2. Je lož, že vo Švédsku zomrelo veľa ľudí na Covid-19.
Úmrtnosť vo Švédsku je na tej istej úrovni ako za to isté obdobie po iné roky. A sú stále bez rúšok!

2. Zastavme strach, strach a strach! Zastavme túto paniku! Áno môže tu byť strach, že infekciu od detí dostanú chronicky chorí a starí. Ale prečo by si mali brať starí a chronicky chorí zdravé deti za rukojemníkov? Na úkor ich zdravia, výchovy a vzdelania riešiť prevenciu svojich zdravotných problémov? A brániť prirodzenému vzniku kolektívnej imunity, ktorá aj ich rizikových nakoniec bude chrániť najlepšie? Predsa ochranu pred infekciou vieme riešiť veľmi jednoducho bez toho aby sme poškodzovali život detí. Veď načo máme ochranné prostriedky? Myslím tým skutočné respirátory FFP2 a FFP3 a pre uľahčenie dýchania môžu byť aj s ventilčekom, pretože musíme zabrániť iba tomu aby sa infekcia dostala z detí na tieto oslabené osoby, nie z oslabených osôb na deti. Takže chronicky chorým a starým ľuďom, ktorí môžu byť v kontakte s chorými deťmi by mal štát zabezpečiť komfortné kvalitné respirátory, minimálne FFP2, ktoré chránia z 97%. A FFP3 chránia viac ako z 99%. Načo plošne zaťažovať populáciu hocijakými rúškami, ktoré chránia pred prenosom vírusovej infekcie aj tak pravdepodobne väčšinou iba z 3% a spravidla naopak prinášajú zdravým ľuďom zvýšené riziko plesňovej a bakteriálnej infekcie? Prečo prijímať plošné opatrenia keď infekcia Covid-19 nepostihuje všetkých plošne, ale iba starých a chronicky chorých?

3. Kto je infekčný?
Iba ľudia a aj deti, ktoré sú choré môžu byť infekčné. Choré znamená, že musia kašľať, mať nádchu, kýchať, mať teplotu. Na to, aby bol ktokoľvek infekčný musí kašľať, mať nádchu a kýchať. Len mať teplotu nestačí!  Iba takto mechanicky môže vzniknúť infekčný aerosol, ktorým sa môžu nakaziť druhí a  vznikne šírenie nákazy. Šanca nakazenia od osoby, ktorá nemá tieto príznaky je veľmi malá (viď v odporúčaniach profesora Beneše infektológa z Nemocnice na Bulovce). Nenechajme sa oklamať správami z médií. Iba cca 10% hlásených prípadov z pozitívne testovaných sú infekční chorí, ktorí môžu ochorenie Covid-19 aj prenášať. Prečo vláda šíri túto paniku? Nuž pretože sa skorumpovaní podvodníci s neukončeným vzdelaním a sektárski fanatici usilujú udržať pri moci. Čo čakať od takejto zostavy? Hájenie záujmov ľudí, či zdravý rozum? Určite nie. Preto používajte vy sami svoj vlastný rozum. Nič nám nepomôže iba my sami si musíme pomôcť! Záchrana topiacich sa je v rukách topiacich sa!

4. Je tu čas zahodiť Matovičov televízor, zahodiť Matovičovo rádio, prestať čítať Matovičove noviny. Ticho, ktoré nastane, vám dá potrebný čas si premyslieť, ako pred touto Matovičovou cvokárňou zachrániť seba aj svoju rodinu.

Vláda rúbe do imunity našich detí. Do detí a nielen do ich imunity, ale ohrozuje aj ich vzdelanie a psychickú  integritu. Budíček rodičia!

Obráťte sa na svojho praktického lekára so žiadosťou o pomoc

18.09.2020

Ak trpíte Vy, Vaše deti, rodičia, starí rodičia zdravotnými následkami z nosenia rúška obráťte sa na svojho praktického lekára a požiadajte ho o vystavenie potvrdenia. Potvrdenie akceptované aj v zahraničí je dostupné na tomto linku v slovenskej aj anglickej verzii. Vytlačte si ho a choďte požiadať svojho lekára o pomoc. V situácii, kedy naše štátne inštitúcie [...]

Papagáj „Matovič“ svojou chorobnou hlúposťou ohrozuje celú spoločnosť

08.09.2020

Súčasnej koronavírusovej pandémii sa venuje množstvo článkov vo vedeckých časopisoch, ale aj v novinách informujúcich širokú verejnosť. Dnes nie je problém si prečítať ani čo píšu v New York Times. 30.augusta uverejnili článok Your Coronavirus Test Is Positive. Maybe It Shouldn’t Be. (Máte pozitívny test na koronavírus. Možno nemáte.) Autorkou je Apoorva Mandavilli, [...]

Trestné podanie na ministra zdravotníctva pre podozrenie z páchania zločinu genocidia

02.09.2020

Generálna prokuratúra Štúrova 2, 812 85 Bratislava 1 V Bratislave dňa 02.09.2020 VEC: Oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich tomu, že mohlo dôjsť a naďalej môže dochádzať, k páchaniu zločinu genocídia a viacerých ďalších najzávažnejších trestných činov, ako je zneužitie právomoci verejného činiteľa, šírenie poplašnej správy, ohrozenie života a zdravia, [...]

Lucia Ďuriš Nicholsonová / SaS /

Lucia Ďuriš Nicholsonová si vie predstaviť, že by po odchode Sulíka viedla SaS

20.09.2020 14:21

Vo funkcii si vie sám seba predstaviť aj minister školstva Branislav Gröhling.

ján budaj

OĽaNO a Hlas sú plece pri pleci, vláda zatiaľ nenaplnila očakávania

20.09.2020 13:23, aktualizované: 15:12

Preferencie OĽaNO (17,0 %) a strany Hlas (16,9 %) sa prakticky vyrovnali. Vláda nenaplnila očakávania, viac ľudí je nespokojných, vyplýva z prieskumu.

Igor Matovič

Matovič: Nemám najmenší problém sa vzdať titulu, ak to bude v zákone

20.09.2020 12:25

V súvislosti s kauzou svojej diplomovej práce premiér priznal, že flákal štvrtý a aj piaty ročník na vysokej škole.

Chineye Whytg Nzedgu polícia

Polícia zadržala v Krompachoch medzinárodne hľadaného Afričana

20.09.2020 12:11, aktualizované: 13:00

Muž sa mal v Grécku dopustiť drogovej trestnej činnosti, za ktorú bol odsúdený na osem rokov a doživotný trest mu hrozí v prípade dokázania viny za spoluúčasť na vražde.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 433350x
Priemerná čítanosť článkov: 5556x

Autor blogu