Založ si blog

Vláda rúbe do imunity vašich detí, budíček rodičia!

1.Tak predovšetkým žiadna štúdia nezistila (a bolo ich už na celom svete urobených niekoľko stovák), že by na infekciu Covid zomierali deti. Rodičia nemusia mať o život svojich detí vôbec, ale vôbec žiadne obavy! Ak deti ochorejú, tak majú iba cca týždeň kašeľ a nádchu. Švédske skúsenosti, kde nikdy nebola povinnosť nosiť rúška ukázali, že po prekonaní tohto ochorenia zostáva dlhodobá silná imunita, ktorá chráni každého, kto ochorenie prekoná. Takýto jednotlivec je prirodzene chránený svojou vlastnou imunitou pred novou infekciou. Takže vlastne už nemusí mať žiadny strach on ani jeho rodina a nepotrebuje ani očkovanie, pretože už nemôže znovu ochorieť. Vo Švédsku od jari postupne všetci toto ochorenie prekonávajú a dnes, po polroku, už má ich spoločnosť takú kolektívnu imunitu, že ich už ochorenie Covid-19 nijako  neohrozuje a môžu úplne normálne žiť. Prekonanie ochorenia Covid-19 chráni oveľa lepšie ako sa pripisuje doteraz neznámym účinkom vakcíny, po ktorej už mali závažné zdravotné komplikácie dobrovoľníci, na ktorých túto novú vakcínu skúšajú. Každý, kto ochorel a vyzdravel, sa stáva pilierom kolektívnej imunity. Opakujem deti na toto ochorenie nikde na svete nezomreli, nezomierajú a majú 100% šancu sa rýchlo uzdraviť. Preto sa mi javí byť nezmyselné, že bránime aby prirodzene a bezpečne prekonala infekciu Covid-19 akurát táto zdravá, detská časť populácie, ktorá touto nákazou nie je vôbec ohrozená. Bránime tomu aby sa stali deti pilierom kolektívnej imunity na Slovensku proti hrozbe Covid-19? Prečo vláda píli konár kolektívnej imunity, na ktorom všetci sedíme?

2. Je lož, že vo Švédsku zomrelo veľa ľudí na Covid-19.
Úmrtnosť vo Švédsku je na tej istej úrovni ako za to isté obdobie po iné roky. A sú stále bez rúšok!

2. Zastavme strach, strach a strach! Zastavme túto paniku! Áno môže tu byť strach, že infekciu od detí dostanú chronicky chorí a starí. Ale prečo by si mali brať starí a chronicky chorí zdravé deti za rukojemníkov? Na úkor ich zdravia, výchovy a vzdelania riešiť prevenciu svojich zdravotných problémov? A brániť prirodzenému vzniku kolektívnej imunity, ktorá aj ich rizikových nakoniec bude chrániť najlepšie? Predsa ochranu pred infekciou vieme riešiť veľmi jednoducho bez toho aby sme poškodzovali život detí. Veď načo máme ochranné prostriedky? Myslím tým skutočné respirátory FFP2 a FFP3 a pre uľahčenie dýchania môžu byť aj s ventilčekom, pretože musíme zabrániť iba tomu aby sa infekcia dostala z detí na tieto oslabené osoby, nie z oslabených osôb na deti. Takže chronicky chorým a starým ľuďom, ktorí môžu byť v kontakte s chorými deťmi by mal štát zabezpečiť komfortné kvalitné respirátory, minimálne FFP2, ktoré chránia z 97%. A FFP3 chránia viac ako z 99%. Načo plošne zaťažovať populáciu hocijakými rúškami, ktoré chránia pred prenosom vírusovej infekcie aj tak pravdepodobne väčšinou iba z 3% a spravidla naopak prinášajú zdravým ľuďom zvýšené riziko plesňovej a bakteriálnej infekcie? Prečo prijímať plošné opatrenia keď infekcia Covid-19 nepostihuje všetkých plošne, ale iba starých a chronicky chorých?

3. Kto je infekčný?
Iba ľudia a aj deti, ktoré sú choré môžu byť infekčné. Choré znamená, že musia kašľať, mať nádchu, kýchať, mať teplotu. Na to, aby bol ktokoľvek infekčný musí kašľať, mať nádchu a kýchať. Len mať teplotu nestačí!  Iba takto mechanicky môže vzniknúť infekčný aerosol, ktorým sa môžu nakaziť druhí a  vznikne šírenie nákazy. Šanca nakazenia od osoby, ktorá nemá tieto príznaky je veľmi malá (viď v odporúčaniach profesora Beneše infektológa z Nemocnice na Bulovce). Nenechajme sa oklamať správami z médií. Iba cca 10% hlásených prípadov z pozitívne testovaných sú infekční chorí, ktorí môžu ochorenie Covid-19 aj prenášať. Prečo vláda šíri túto paniku? Nuž pretože sa skorumpovaní podvodníci s neukončeným vzdelaním a sektárski fanatici usilujú udržať pri moci. Čo čakať od takejto zostavy? Hájenie záujmov ľudí, či zdravý rozum? Určite nie. Preto používajte vy sami svoj vlastný rozum. Nič nám nepomôže iba my sami si musíme pomôcť! Záchrana topiacich sa je v rukách topiacich sa!

4. Je tu čas zahodiť Matovičov televízor, zahodiť Matovičovo rádio, prestať čítať Matovičove noviny. Ticho, ktoré nastane, vám dá potrebný čas si premyslieť, ako pred touto Matovičovou cvokárňou zachrániť seba aj svoju rodinu.

Vláda rúbe do imunity našich detí. Do detí a nielen do ich imunity, ale ohrozuje aj ich vzdelanie a psychickú  integritu. Budíček rodičia!

Prečo nezachránime aj týchto?

23.10.2020

Na Slovensku v období 2007-2017 zomieralo každoročne na chrípku od 210 do 3 703 pacientov (viď tabulka), v priemere zomieralo každoročne na chrípku viac ako 1500 ľudí a to sa dialo celkom bez záujmu médií a tým pádom aj spoločnosti? Na zápal pľúc ročne ochorie 17 000 pacientov a 2700 z nich na pneumóniu zomrie, z toho je 2200 seniorov. A médiá sú opäť ticho? O viac ako [...]

Ako prežiť Matoviča

22.10.2020

Tým že Matovič ide ľudí nahnať na testovanie, kde budú na jednom mieste donútení byť zdraví aj chorí, tesne vedľa seba a všetci budú prechádzať cez ten istý malý uzavretý priestor a vdychovať a vydychovať ten istý vzduch, tak vzniknú ideálne podmienky na prenos infekcie z infikovaných, na doteraz neinfikovaných a to najmä na rizikové skupiny seniorov a chronicky [...]

ABC imunity

10.10.2020

Spoločný menovateľ akútnych aj chronických ochorení je stav imunity. Zodpovedá za prevenciu infekčného aj nádorového ochorenia. Poznáte ľudí, ktorí majú tri a viac krát do roka infekciu dýchacích ciest, prechladnutia, zápaly hrdla a priedušiek? Alebo časté infekcie močových ciest, zápaly močovej trubice, močového mechúra? Viete, že pri vzniku nádorového [...]

Election 2020 Foreign Policy

Výsledky? Násilie? USA sú v neistote

28.10.2020 06:00

Ako sa vyrieši hádanka, či bude v Bielom dome pokračovať republikán Donald Trump, alebo ho nahradí demokrat Joe Biden?

vedci, Zuzana Čaputová, Krčméry, Pastoreková

Slovenskí vedci: Konečne nás počúvajte! Aj po testoch musia byť obmedzenia

27.10.2020 23:00

Slovenskí vedci sa ponúkajú, že pomôžu pri zvládnutí pandémie, aby straty - ľudské aj ekonomické, boli čo najmenšie.

prezidentka Zuzana Čaputová

Čaputová: Testovanie sa môže ešte stopnúť

27.10.2020 19:45

Virológ Boris Klempa upozorňuje, že výsledok antigénového testu nedáva indíciu, či je človek infekčný alebo nie.

STU

Čaputová: Odvolávanie rektora STU malo od štandardného procesu veľmi ďaleko

27.10.2020 18:59

Prezidentka to uviedla v reakcii na pondelkové rozhodnutie Akademického senátu STU, ktorý odsúhlasil odvolanie rektora Miroslava Fikara.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 475848x
Priemerná čítanosť článkov: 5598x

Autor blogu