Založ si blog

Ako sa na nášho Niča pozerajú zo zahraničia

Dary od Markízy, Penty, Matoviča, Lipšica, Galka… na pokračovanie. Autor foto prtsc fb Peter Lipták

1.Handlér len nedávno prichytený pri podvodnom vydávaní sa za absolventa ekonomickej fakulty, dnes znovu skromne vystupuje ako laický epidemiológ, špičkovo, suverénne a vedecky v oblasti verejného zdravia a robí pri zachraňovaní sveta, do neho diery najväčšieho kalibru. Suverénne nakúpi na preventívne testovanie nevhodné testy, cez pochybne spriaznenú trnavskú firmičku. Testy, ktoré majú citlivosť, keď nevedno či pozitívny výsledok je pozitívny, alebo negatívny a naopak. A to všetko Ničo ešte zaklincoval organizovaním testovania v exteriéri, napriek chladnému ročnému obdobiu s teplotami od 9 do 12 stupňov, hoci výrobca jednoznačne určuje pre vykonanie testu izbovú teplotu. Kto môže garantovať správnosť citlivej imunochemickej reakcie tak mimo rámec určeného teplotného rozmedzia? Ničo? Týmto Ničo maximálne znehodnotil, už aj tak pochybnú testovaciu akciu a výsledky možno hodiť iba ak rovno do Dunaja. Ale on ich vyťahuje z odpadkového koša ako z klobúka a čaruje a tlačovkami riadi štát od desiatich k piatim. Blížia sa ešte zimnejšie mesiace a nezdolný Ničo sa pripravuje testovať až pod bod mrazu. Že, „poručíme větru, dešti,…“
2.Nezabezpečil na testovanie ani teplomery, aby hneď na začiatku oddelil chorých, ani nedal výnimku už chorým a tým zvýšil na maximum možnosť šíriť ochorenie z chorých na zdravých a ohrozil tak hlavne rizikové skupiny. Nebolo to testovanie ale organizované infikovanie sa a to všetko aj s repete. A nezodpovední ľudia mu na to skočili. Zvlášť nebezpečné to bolo pre starých a chronicky chorých pacientov, ktorí sa taktiež dobrovoľne – nasilu tohto testovania/infikovania museli zúčastniť, hoci sú infekciou covid ohrození až 1000x viac. No čo by sa stalo keby to nebol covid ale španielska chrípka? Túto otázku položil analytik Baránek.
3. Nech sa Ničo akokoľvek správa, v krátkom čase sa pravda ukáže a nepochybne ponesie zodpovednosť. A verejnosť stále viac vie.
4. Ako sa postaviť proti strachu a beznádeji, ktoré šíri Ničo namiesto riadneho riadenia štátu?
Nenechať sa takto jednoducho zastrašiť. Vymknime sa mu zo slučky. Komunikujme spolu čo najviac, spájajme sa, pomáhajme si, nebojme sa, v jednote je sila. Oprime sa vždy o svoj vlastný zdravý rozum a rozširujme komunitu prebudených. Odovzdávajme si preverené čisté informácie. Sila je v pravde, v láske, v zjednotení ľudí. V tom je skrytá moc. Nech sa jej bojí on, Ničo!

A teraz praktický doplnok, z medicínskeho pohľadu, preventívne na posilnenie imunity organizmu, odporúčam si naordinovať každý deň tri pilulky 1. odvahu, 2. húževnatosť a 3. statočnosť aj viac ako 3×1 denne. Okrem tejto rozhodnej psychohygieny je dôležité piť dosť tekutín a potom proti vírusovej infekcii užívať preventívne v tomto infekčnom čase najlepšie každý deň vitamíny D3 2000 m.j.(= 50ug), C 500 -1000 mg a minerál zinok 10-20 mg. Na prevenciu vzniku mikrotrombóz, čo je špecifikou dnešného ochorenia covid, je dôležitý obyčajný acylpyrín v preventívnej dávke 100 mg denne, k čomu by mali pristúpiť aspoň starší ľudia a chronickí pacienti. Voľne dostupné tabletky v lekárni sa volajú rôzne, ale všetky obsahujú to isté (Anopyrin, Stadapyrin, Vasopirin, Gerasa, Preventax, Carsaxa, Aspirin protect). No a pri teplotách v tomto období užívajme všetci tiež namiesto paracetamolu či ibuprofenu, vždy radšej acylpyrín 500 mg tbl. Môžete celkom predísť pľúcnym komplikáciám a prekabátiť tak Niča, strašidlo, ktoré hrozí ventilátorom.

Ex post k nadpisu:
Rakúšania po zhodnotení plošného testovania na Slovensku prišli k záveru, že v demokratickej krajine akou je Rakúsko sa taký protiústavný násilný experiment ako previedla slovenská vláda nedá realizovať. Rakúsko bude testovať len tých čo chcú a ktorí nemajú peniaze na PCR testy. Rakúsky ústavný právnik na adresu Slovenska uviedol, že taká akcia akú realizovala slovenská vláda, nemá v Rakúsku právny základ.

Koho očkovať a ktorou vakcínou

02.05.2021

Politici a médiá robia očkovaniu proti COVID- 19 takú reklamu, že laik si myslí, že dať sa zaočkovať je prospešné pre každého. Lenže nie je to vo všeobecnosti tak, že reklama je navoňaná zdochlina? Prečo toto očkovanie nepropagujú všeobecní lekári? Že je normálne keď vnuci naháňajú deväťdesiatročné babičky na očkovanie? Lenže normálne očkovanie predsa vždy [...]

Liečba šialencov

25.03.2021

Čo pomôže? Prečo ľud SR je dnes na prášky, na antidepresíva? Pretože politici SR potrebujú dnes antipsychotiká. Depresia národa je následok ich roboty. Psychiatria sa dostala svojou nečinnosťou, v počte spôsobených úmrtí, na prvé miesto. Prednostná úloha dnešného zdravotníctva je zabezpečiť antipsychotickú liečbu politikom. Dôležitosť psychiatrie dnes vyčnieva [...]

Očkovanie, komédia podľa Balzaca

23.03.2021

Honoré de Balzac patrí ku klasike. To on spísal prakticky všetko, čoho sú ľudia schopní a od vtedy sa všetko už iba opakuje. V jednom románe „Ľudskej komédie“ vyriekol otec Goriot voči svojim deťom strašné slová: „Ach, priateľ môj, nežeňte sa, nemajte deti! Vy im dáte život, ony vám dajú smrť.“ Keď to prenesiem do súčasnosti tak pani prezidentka [...]

USA Floyd proces Chauvin vinný vražda zabitie

Štyroch expolicajtov obvinili z porušenia ústavných práv Georga Floyda

07.05.2021 22:22

Obvinili ich aj z neposkytnutia zdravotnej pomoci Afroameričanovi, ktorý v dôsledku brutálneho zásahu prišiel o život.

šerpa Kami Rita

Šerpa Kami Rita uskutočnil rekordný 25. výstup na Mount Everest

07.05.2021 22:01

Na najvyššiu hora sveta dorazila prvá expedícia od roku 2019.

Nemecko zjednotenie oslavy Merkelová

Nemci zaradili Pegidu medzi extrémistické organizácie

07.05.2021 21:22

Protiislamské hnutie vzniklo v Drážďanoch na jeseň roku 2014 ako malá skupina osôb.

Portugalsko EÚ summit sociálny ciele účastníci

Poliakom a Maďarom prekážal výraz „gender“ vo vyhlásení po samite EÚ

07.05.2021 20:48

Premiéri protestovali proti zmienke o rodovej rovnosti preto, lebo podľa nich vytvárala priestor pre presadzovanie práv LGBTI osôb.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 744315x
Priemerná čítanosť článkov: 6646x

Autor blogu