Založ si blog

Ako sa na nášho Iča pozerajú zo zahraničia

Dary od Markízy, Penty, Matoviča, Lipšica, Galka… na pokračovanie. Autor foto prtsc fb Peter Lipták

1.Handlér len nedávno prichytený pri podvodnom vydávaní sa za absolventa ekonomickej fakulty, dnes znovu skromne vystupuje ako laický epidemiológ, špičkovo, suverénne a vedecky v oblasti verejného zdravia a robí pri zachraňovaní sveta, do neho diery najväčšieho kalibru. Suverénne nakúpi na preventívne testovanie nevhodné testy, cez pochybne spriaznenú trnavskú firmičku. Testy, ktoré majú citlivosť, keď nevedno či pozitívny výsledok je pozitívny, alebo negatívny a naopak. A to všetko Ičo ešte zaklincoval organizovaním testovania v exteriéri, napriek chladnému ročnému obdobiu s teplotami od 9 do 12 stupňov, hoci výrobca jednoznačne určuje pre vykonanie testu izbovú teplotu. Kto môže garantovať správnosť citlivej imunochemickej reakcie tak mimo rámec určeného teplotného rozmedzia? Ičo? Týmto Ičo maximálne znehodnotil, už aj tak pochybnú testovaciu akciu a výsledky možno hodiť iba ak rovno do Dunaja. Ale on ich vyťahuje z odpadkového koša ako z klobúka a čaruje a tlačovkami riadi štát od desiatich k piatim. Blížia sa ešte zimnejšie mesiace a nezdolný Ičo sa pripravuje testovať až pod bod mrazu. Že, „poručíme větru, dešti,…“
2.Nezabezpečil na testovanie ani teplomery, aby hneď na začiatku oddelil chorých, ani nedal výnimku už chorým a tým zvýšil na maximum možnosť šíriť ochorenie z chorých na zdravých a ohrozil tak hlavne rizikové skupiny. Nebolo to testovanie ale organizované infikovanie sa a to všetko aj s repete. A nezodpovední ľudia mu na to skočili. Zvlášť nebezpečné to bolo pre starých a chronicky chorých pacientov, ktorí sa taktiež dobrovoľne – nasilu tohto testovania/infikovania museli zúčastniť, hoci sú infekciou covid ohrození až 1000x viac. No čo by sa stalo keby to nebol covid ale španielska chrípka? Túto otázku položil analytik Baránek.
3. Nech sa Ičo akokoľvek správa, v krátkom čase sa pravda ukáže a nepochybne ponesie zodpovednosť. A verejnosť stále viac vie.
4. Ako sa postaviť proti strachu a beznádeji, ktoré šíri Ičo namiesto riadneho riadenia štátu?
Nenechať sa takto jednoducho zastrašiť. Vymknime sa mu zo slučky. Komunikujme spolu čo najviac, spájajme sa, pomáhajme si, nebojme sa, v jednote je sila. Oprime sa vždy o svoj vlastný zdravý rozum a rozširujme komunitu prebudených. Odovzdávajme si preverené čisté informácie. Sila je v pravde, v láske, v zjednotení ľudí. V tom je skrytá moc. Nech sa jej bojí on, Ičo!

A teraz praktický doplnok, z medicínskeho pohľadu, preventívne na posilnenie imunity organizmu, odporúčam si naordinovať každý deň tri pilulky 1. odvahu, 2. húževnatosť a 3. statočnosť aj viac ako 3×1 denne. Okrem tejto rozhodnej psychohygieny je dôležité piť dosť tekutín a potom proti vírusovej infekcii užívať preventívne v tomto infekčnom čase najlepšie každý deň vitamíny D3 2000 m.j.(= 50ug), C 500 -1000 mg a minerál zinok 10-20 mg. Na prevenciu vzniku mikrotrombóz, čo je špecifikou dnešného ochorenia covid, je dôležitý obyčajný acylpyrín v preventívnej dávke 100 mg denne, k čomu by mali pristúpiť aspoň starší ľudia a chronickí pacienti. Voľne dostupné tabletky v lekárni sa volajú rôzne, ale všetky obsahujú to isté (Anopyrin, Stadapyrin, Vasopirin, Gerasa, Preventax, Carsaxa, Aspirin protect). No a pri teplotách v tomto období užívajme všetci tiež namiesto paracetamolu či ibuprofenu, vždy radšej acylpyrín 500 mg tbl. Môžete celkom predísť pľúcnym komplikáciám a prekabátiť tak Iča, strašidlo, ktoré hrozí ventilátorom.

Ex post k nadpisu:
Rakúšania po zhodnotení plošného testovania na Slovensku prišli k záveru, že v demokratickej krajine akou je Rakúsko sa taký protiústavný násilný experiment ako previedla slovenská vláda nedá realizovať. Rakúsko bude testovať len tých čo chcú a ktorí nemajú peniaze na PCR testy. Rakúsky ústavný právnik na adresu Slovenska uviedol, že taká akcia akú realizovala slovenská vláda, nemá v Rakúsku právny základ.

Zaznelo na TK nasledovateľov NSDAP

26.11.2020

O hlasovaní na krízovom štábe 25.11. Hlasovalo sa jednohlasne, veď nikto sa ani nezdržal hlasovania, nakoniec ani nebolo potrebné tie kartičky dvíhať lebo jednoducho sa opýtalo, že kto je proti, alebo kto sa zdržal hlasovania a ani jedna ruka neišla hore, to znamená všetci boli za. Rokovanie, ktoré nemalo žiadne zbytočné emócie. Bolo jasné, že zbytočné pózy nepomôžu [...]

Zdroj infekcie, cesty prenosu, vnímavá populácia

19.11.2020

Štatistické fakty Za 6 mesiacov, od marca do 1.9., sme mali počet obetí 33 a počet pozitívne testovaných 4 042, z toho bolo 1. septembra aktívnych prípadov 1 486. Preto sme sprísnili karanténne opatrenia, zaviedli sme plošné nosenie rúšok a od 1.10. sme vyhlásili celoplošne núdzový stav so zákazom zhromažďovania, vychádzania a s opakovaným vykonávaním plošného [...]

Matovičova kapustná hlava

17.11.2020

Virológ Boris Klempa reprezentuje názor, že pozitívny test, ktorý preukazuje genetický materiál (ribonukleovú kyselinu = RNA) metódou PCR, alebo bielkovinu vírusu (bielkovina = antigén) imunochemickou metódou v stere z nosohltana, ešte neznamená, že dotyčný je infekčný. Jediný test, ktorý môže principiálne ukázať infekčnosť odobratého materiálu je izolačný pokus [...]

chrípka, injekcia, očkovanie

Ochota dať sa zaočkovať proti koronavírusu u Slovákov mierne narástla

27.11.2020 15:21

Naopak, zaočkovať by sa nenechalo vyše 44 % respondentov prieskumu a takmer tretina respondentov na otázku nevedela odpovedať.

černák Rusko pavol Volzová súd

Bývalá Mečiarova poradkyňa nemá informácie o príprave vraždy Volzovej

27.11.2020 14:03, aktualizované: 14:32

Proces s exriaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom a spol. odročili na február. V piatok vypovedal aj bývalý Černákov komplic Ján Kán.

NR SR

Poslanci odmietli správu špeciálneho prokurátora za rok 2019

27.11.2020 12:56

Poslanci NR SR hlasovali aj o výročnej správe o činnosti generálnej prokuratúry. Neodobrili ju.

NAKA Babylon väzba arpáš

Sudca vzal do väzby bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Ľubomíra Arpáša

27.11.2020 12:25

Súd vzal do väzby aj advokáta Františka Poláka a tretiu osobu. Rozhodnutie nie je právoplatné, všetci obvinení podali proti nemu sťažnosť.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 512806x
Priemerná čítanosť článkov: 5455x

Autor blogu