Založ si blog

Zaznelo na TK nasledovateľov NSDAP

O hlasovaní na krízovom štábe 25.11.
Hlasovalo sa jednohlasne, veď nikto sa ani nezdržal hlasovania, nakoniec ani nebolo potrebné tie kartičky dvíhať lebo jednoducho sa opýtalo, že kto je proti, alebo kto sa zdržal hlasovania a ani jedna ruka neišla hore, to znamená všetci boli za. Rokovanie, ktoré nemalo žiadne zbytočné emócie. Bolo jasné, že zbytočné pózy nepomôžu nikomu.

O motivácii
Motivácia pre občanov je primárne zodpovednosť, pretože v ČR sa za testovanie platí cca 20 euro a u nás je zadarmo. Kto nemá test má uzamknutie. Nemôže ísť ani do práce, ani dať deti do škôlky, či do školy, alebo ísť k lekárovi. Tak takí sme my spontánne zodpovední.

O napĺňaní potrieb ľudí
Keď sa pozriete na okolité krajiny tak vidíte akými opatreniami sa tam bránia, a my sa snažíme vyjsť ľuďom v ústrety, špeciálne v predvianočnom čase. Umožníme im plošné masívne komunitné testovanie. To namiesto finančných kompenzácií.

O dôvodoch testovania

Ja som pragmatik a už len to koľko antigénových testov kúpili v okolitých krajinách a idú testovať a je úplne irelevantné, či idú testovať na základe ich právneho systému, alebo na základe ich demografie, alebo na základe ich geografie, akýmkoľvek spôsobom, ale testovať idú, pretože toto je nespochybniteľná vec, zachytia obrovské množstvo ľudí, ktorí ďalej nebudú šíriť nákazu. Aby čo najviac ľudí cítilo potrebu sa dať otestovať, keď ich tam budú posielať zamestnávatelia, ktorým záleží aby nemali chorých ľudí vo svojich firmách.

Umožniť každému, kto chce, alebo kto musí, aby mohol mať vykonaný včas ten test, ktorý potrebuje ako priepustku z lockdownu, alebo ako akokoľvek do práce, alebo, aby jeho deti mohli do školy, či do škôlky.

Ja verím, že minimum rodičov bude robiť problémy svojim deťom, aby sa mohli otestovať a ísť do školy. Neotestované deti nebudú mať rovnaké právo na vzdelanie, ako deti, ktoré sa budú podrobovať pravidelnému testovaniu. Netestované deti budú sedieť zavreté doma spolu s rodičmi.

Fašistickosť, nezákonné donucovanie a magorenie s číslami
Ja verím, že tých 8 miliónov výstrelov do tých Vianoc urobíme spoločne. A prečo 8? Sulík z SaS má nakúpiť 16 mil testov? 2 x 8 či 8 + 8? Tieto dve osmičky to je naša spoločná sila. To je o sile problému, ktorý tu máme a čím je on silnejší tým viacej musíme udreť, alebo potom si poďme povedať, že teraz poďme na tri týždne všetci domov a dáme si lockdown. Myslím, že nikto z nás po tom netúži, myslím, že aj keď si pozeráme na tie okolité krajiny tak si uvedomujeme,  že Češi päť týždňov lockdownu,  majú za sebou. My sme mali deväť dní zavreté obchody. Rakúsko tri týždne, my deväť dní. Vážme si, čo tu doma máme. Sme jedni z najlepších v Európe, vymkli sme sa hrobárovi z lopaty,  musíme ísť, poďme prijať opatrenia, musíme pretestovať čo najviac ľudí.
Dnes  existuje iba jedna téma, testovanie.

Zlá správa na doma
My testujeme na základe geografie a demografie. V rozpore s našim právnym systémom a to je len začiatok. Preto si potrebujeme dosadiť politicky spoľahlivého generálneho prokurátora, ktorý nás bude kryť mnoho rokov. Cesta do pekla je lemovaná našimi, tými najlepšími úmyslami, to nám môžete veriť. Je tu najhoršia situácia od 2.svetovej vojny. Nie chripôčka, ale fašizmus sa vracia.

Súvisiaci článok

Matovič = Čulok Slovenska?

Kovid aktuálne 13. 9. 2023

18.09.2023

Dr. McCullough predniesol prejav v parlamente Európskej únie 13. septembra 2023 na zasadnutí venovanom Svetovej zdravotníckej organizácii (SZO) a reakcii na pandémiu. Prezentovali sa štyria právnici a päť vedcov. Príhovor Dr. McCulllougha bol rozdelený do troch hlavných okruhov: Biofarmaceutický komplex sa vytvoril po rokoch plánovania a stmeľovania. Toto je fungujúci [...]

Sexuálne a rodové choroby

27.07.2023

LGBTIQ+ LGB (normálne) // TIQ+ (chorobné) Ktorému zlomyseľníkovi napadla skratka LGBTIQ+? Dávať zdravých ľudí a pacientov s duševnými chorobami do jedného vreca? Typické liberálne klamstvo, alebo iba obyčajná progresívna hlúposť? Sexuálna orientácia a rodová identita (rod) I. SEXUÁLNA ORIENTÁCIA A. Normálna (zdravá) sexuálna orientácia Heterosexuáli (H) tvoria 86-88% [...]

Globsec, Hitlerovia a Napoleon

28.05.2023

Je všeobecne akceptované, že Hitler bol nacista, ktorý spáchal na ľudstve doteraz najhoršie zločiny. Vykonávať dnes Hitlerovo dielo, byť jeho pohrobkom, to by nemalo byť vôbec možné, pre nesmierne odstrašujúcu hrôzu a des, ktoré vznikajú u každého človeka, čo i len pri pomyslení na takéto konanie. Ale nie je to tak. Dnes sa Hitler vracia na výslnie a je opäť tu, [...]

vojna na Ukrajine, Kyjev, kadeti

ONLINE: Šéf NATO verí, že Slovensko bude pomáhať Kyjevu bez ohľadu na výsledky volieb

30.09.2023 05:30

Výsledky volieb na Slovensku podľa Jensa Stoltenberga nezmenia podporu Ukrajine a Kyjev s Varšavou tiež zvládnu urovnať svoje spory.

New Jersey, voda, dažde, USA, počasie

New York po mohutnom daždi zaplavila voda

30.09.2023 02:41

Silný dážď spôsobil v New Yorku záplavy, ktoré v piatok čiastočne obmedzili prevádzku metra a tamojších letísk.

Russia Sobchak

Kremeľ hľadá pre Putina do volieb liberálneho sparing partnera

30.09.2023 02:00

Do ruských prezidentských volieb zostáva ešte pol roka, v Kremli ale už riešia, kto by mal "robiť krovie" pri znovuzvolení Vladimira Putina na ďalších šesť rokov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 1174397x
Priemerná čítanosť článkov: 7249x

Autor blogu