Založ si blog

Zaznelo na TK nasledovateľov NSDAP

O hlasovaní na krízovom štábe 25.11.
Hlasovalo sa jednohlasne, veď nikto sa ani nezdržal hlasovania, nakoniec ani nebolo potrebné tie kartičky dvíhať lebo jednoducho sa opýtalo, že kto je proti, alebo kto sa zdržal hlasovania a ani jedna ruka neišla hore, to znamená všetci boli za. Rokovanie, ktoré nemalo žiadne zbytočné emócie. Bolo jasné, že zbytočné pózy nepomôžu nikomu.

O motivácii
Motivácia pre občanov je primárne zodpovednosť, pretože v ČR sa za testovanie platí cca 20 euro a u nás je zadarmo. Kto nemá test má uzamknutie. Nemôže ísť ani do práce, ani dať deti do škôlky, či do školy, alebo ísť k lekárovi. Tak takí sme my spontánne zodpovední.

O napĺňaní potrieb ľudí
Keď sa pozriete na okolité krajiny tak vidíte akými opatreniami sa tam bránia, a my sa snažíme vyjsť ľuďom v ústrety, špeciálne v predvianočnom čase. Umožníme im plošné masívne komunitné testovanie. To namiesto finančných kompenzácií.

O dôvodoch testovania

Ja som pragmatik a už len to koľko antigénových testov kúpili v okolitých krajinách a idú testovať a je úplne irelevantné, či idú testovať na základe ich právneho systému, alebo na základe ich demografie, alebo na základe ich geografie, akýmkoľvek spôsobom, ale testovať idú, pretože toto je nespochybniteľná vec, zachytia obrovské množstvo ľudí, ktorí ďalej nebudú šíriť nákazu. Aby čo najviac ľudí cítilo potrebu sa dať otestovať, keď ich tam budú posielať zamestnávatelia, ktorým záleží aby nemali chorých ľudí vo svojich firmách.

Umožniť každému, kto chce, alebo kto musí, aby mohol mať vykonaný včas ten test, ktorý potrebuje ako priepustku z lockdownu, alebo ako akokoľvek do práce, alebo, aby jeho deti mohli do školy, či do škôlky.

Ja verím, že minimum rodičov bude robiť problémy svojim deťom, aby sa mohli otestovať a ísť do školy. Neotestované deti nebudú mať rovnaké právo na vzdelanie, ako deti, ktoré sa budú podrobovať pravidelnému testovaniu. Netestované deti budú sedieť zavreté doma spolu s rodičmi.

Fašistickosť, nezákonné donucovanie a magorenie s číslami
Ja verím, že tých 8 miliónov výstrelov do tých Vianoc urobíme spoločne. A prečo 8? Sulík z SaS má nakúpiť 16 mil testov? 2 x 8 či 8 + 8? Tieto dve osmičky to je naša spoločná sila. To je o sile problému, ktorý tu máme a čím je on silnejší tým viacej musíme udreť, alebo potom si poďme povedať, že teraz poďme na tri týždne všetci domov a dáme si lockdown. Myslím, že nikto z nás po tom netúži, myslím, že aj keď si pozeráme na tie okolité krajiny tak si uvedomujeme,  že Češi päť týždňov lockdownu,  majú za sebou. My sme mali deväť dní zavreté obchody. Rakúsko tri týždne, my deväť dní. Vážme si, čo tu doma máme. Sme jedni z najlepších v Európe, vymkli sme sa hrobárovi z lopaty,  musíme ísť, poďme prijať opatrenia, musíme pretestovať čo najviac ľudí.
Dnes  existuje iba jedna téma, testovanie.

Zlá správa na doma
My testujeme na základe geografie a demografie. V rozpore s našim právnym systémom a to je len začiatok. Preto si potrebujeme dosadiť politicky spoľahlivého generálneho prokurátora, ktorý nás bude kryť mnoho rokov. Cesta do pekla je lemovaná našimi, tými najlepšími úmyslami, to nám môžete veriť. Je tu najhoršia situácia od 2.svetovej vojny. Nie chripôčka, ale fašizmus sa vracia.

Súvisiaci článok

Matovič = Čulok Slovenska?

Ako sa proti kovidu profesionálne chránime v našej ambulancii prvého kontaktu

17.09.2021

Jednak čístíme a dekovidizujeme vzduch a to kontinuálne tromi spôsobmi súčasne, vo všetkých priestoroch našej ambulancie od čakárne, cez jej jednotlivé ordinácie, až po vrátane aj WC. 1. V každej miestnosti, vrátane vstupnej čakárne, máme filter TherapyAir- päťvrstvový veľkokapacitný s hepa zložkou a ionizáciou vzduchu. 2. Všade kontinuálne bežia uzavreté UV [...]

Či protizákonná činnosť Lengvarského a Mikasa nikdy neskončí?

15.09.2021

Novou skutočnosťou na ktorú GP teraz upozorňujem je, že obaja menovaní protizákonným nátlakom donucujú obyvateľstvo SR k plneniu vyhlášok ÚVZ SR aj napriek tomu, že tieto vyhlášky sú vydané v rozpore s platnou legislatívou a to konkrétne: . 1. Medzinárodnými normami práva (a) Ústavným zákonom č. 23/1991 Z.z., ktorým sa uvádza Listina základných práv a slobôd, vo [...]

Sabotáž protiepidemických opatrení

14.09.2021

Oznámenie o nových skutočnostiach doplňujúcich moje trestné oznámenie na bývalého ministra zdravotníctva SR Mareka Krajčiho, ktoré som podal osobne na GP SR dňa 3.9.2020 a jeho prepis je uvedený na blogu https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2020/09/02/trestne-podanie-na-ministra-zdravotnictva-pre-podozrenie-z-pachania-zlocinu-genocidia/. Novou skutočnosťou, na ktorú generálnu [...]

Afganistan

Zdravotníčky a učiteľky v Afganistane vyzvali na obnovenie finančnej pomoci

28.09.2021 23:22

Pred príchodom Talibanu k moci pokrývala zahraničná pomoc takmer 75 percent verejných výdavkov Afganistanu.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Počet vrážd v USA medziročne stúpol o rekordných 30 percent

28.09.2021 21:41

Za rok 2020 sa v USA odohralo 21 570 vrážd, alebo zabití z nedbanlivosti.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Čaputová neukázala prstom ani na Matoviča, ani na Fica. Nechcela viac jatriť rany?

28.09.2021 20:00

Politický zápas na Slovensku je nemilosrdný. „Prezidentka im do tejto hry nesedí, keď odkrýva problémy v spoločnosti,“ povedal Marián Repa.

Alexandr Lukašenko

Lukašenko ohlásil na február 2022 referendum o novej ústave

28.09.2021 19:13

Podľa analytikov sa autoritársky líder pripravuje na ešte väčšie upevnenie svojej moci po mesiacoch masových protestov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 127
Celková čítanosť: 879213x
Priemerná čítanosť článkov: 6923x

Autor blogu