Založ si blog

Zaznelo na TK nasledovateľov NSDAP

O hlasovaní na krízovom štábe 25.11.
Hlasovalo sa jednohlasne, veď nikto sa ani nezdržal hlasovania, nakoniec ani nebolo potrebné tie kartičky dvíhať lebo jednoducho sa opýtalo, že kto je proti, alebo kto sa zdržal hlasovania a ani jedna ruka neišla hore, to znamená všetci boli za. Rokovanie, ktoré nemalo žiadne zbytočné emócie. Bolo jasné, že zbytočné pózy nepomôžu nikomu.

O motivácii
Motivácia pre občanov je primárne zodpovednosť, pretože v ČR sa za testovanie platí cca 20 euro a u nás je zadarmo. Kto nemá test má uzamknutie. Nemôže ísť ani do práce, ani dať deti do škôlky, či do školy, alebo ísť k lekárovi. Tak takí sme my spontánne zodpovední.

O napĺňaní potrieb ľudí
Keď sa pozriete na okolité krajiny tak vidíte akými opatreniami sa tam bránia, a my sa snažíme vyjsť ľuďom v ústrety, špeciálne v predvianočnom čase. Umožníme im plošné masívne komunitné testovanie. To namiesto finančných kompenzácií.

O dôvodoch testovania

Ja som pragmatik a už len to koľko antigénových testov kúpili v okolitých krajinách a idú testovať a je úplne irelevantné, či idú testovať na základe ich právneho systému, alebo na základe ich demografie, alebo na základe ich geografie, akýmkoľvek spôsobom, ale testovať idú, pretože toto je nespochybniteľná vec, zachytia obrovské množstvo ľudí, ktorí ďalej nebudú šíriť nákazu. Aby čo najviac ľudí cítilo potrebu sa dať otestovať, keď ich tam budú posielať zamestnávatelia, ktorým záleží aby nemali chorých ľudí vo svojich firmách.

Umožniť každému, kto chce, alebo kto musí, aby mohol mať vykonaný včas ten test, ktorý potrebuje ako priepustku z lockdownu, alebo ako akokoľvek do práce, alebo, aby jeho deti mohli do školy, či do škôlky.

Ja verím, že minimum rodičov bude robiť problémy svojim deťom, aby sa mohli otestovať a ísť do školy. Neotestované deti nebudú mať rovnaké právo na vzdelanie, ako deti, ktoré sa budú podrobovať pravidelnému testovaniu. Netestované deti budú sedieť zavreté doma spolu s rodičmi.

Fašistickosť, nezákonné donucovanie a magorenie s číslami
Ja verím, že tých 8 miliónov výstrelov do tých Vianoc urobíme spoločne. A prečo 8? Sulík z SaS má nakúpiť 16 mil testov? 2 x 8 či 8 + 8? Tieto dve osmičky to je naša spoločná sila. To je o sile problému, ktorý tu máme a čím je on silnejší tým viacej musíme udreť, alebo potom si poďme povedať, že teraz poďme na tri týždne všetci domov a dáme si lockdown. Myslím, že nikto z nás po tom netúži, myslím, že aj keď si pozeráme na tie okolité krajiny tak si uvedomujeme,  že Češi päť týždňov lockdownu,  majú za sebou. My sme mali deväť dní zavreté obchody. Rakúsko tri týždne, my deväť dní. Vážme si, čo tu doma máme. Sme jedni z najlepších v Európe, vymkli sme sa hrobárovi z lopaty,  musíme ísť, poďme prijať opatrenia, musíme pretestovať čo najviac ľudí.
Dnes  existuje iba jedna téma, testovanie.

Zlá správa na doma
My testujeme na základe geografie a demografie. V rozpore s našim právnym systémom a to je len začiatok. Preto si potrebujeme dosadiť politicky spoľahlivého generálneho prokurátora, ktorý nás bude kryť mnoho rokov. Cesta do pekla je lemovaná našimi, tými najlepšími úmyslami, to nám môžete veriť. Je tu najhoršia situácia od 2.svetovej vojny. Nie chripôčka, ale fašizmus sa vracia.

Súvisiaci článok

Matovič = Čulok Slovenska?

Úspech liečby kovidu na Slovensku

05.01.2021

Ešte málo udomácnená, ale veľmi povzbudivá informácia je, že kovid je jednoducho a úspešne liečiteľné ochorenie a to nielen u mladých a mladších dospelých pacientov, ale aj u starších a aj celkom starých polymorbídnych seniorov a to dokonca v súčasných podmienkach na Slovensku. Základný predpoklad úspechu ale je, že sa musí začať liečiť vo včasnej ambulantnej [...]

Čakanie, až na nemocnicu, zabíja

30.12.2020

Nemocnice padajú na bordel organizovaný Krajčim v zdravotníctve. Veď ako by to mohlo byť dnes v nemocniciach inak pod vedením lesníka, výrobcu okien, či cirkevného hodnostára. Covid je iba zásterka na túto sabotáž riadenia z najvyššieho postu. Vírus je nebezpečný preto, že Krajči blokuje jeho liečenie v ambulanciách, blokuje dostupnosť účinných liekov. Inak je ľahko [...]

Toto očkovanie je čudné

28.12.2020

Namiesto toho, aby sme zabezpečili účinnú prevenciu, t.j. aspoň fortifikáciu potravín vitamínom D a účinnú včasnú ambulantnú liečbu, ktorá je dnes už niekoľko mesiacov známa a je pre každý štát k dispozícii, lacná a pre štát bezproblémovo dostupná (isoprinosine, ivermectin, hydroxychlorochin, acylpyrin…), nechávame ľudí celkom zbytočne zomierať. Nechávame [...]

Baňa / Baníci /

Banské nešťastie na východe Číny neprežilo desať osôb

25.01.2021 11:35

Dovedna 22 baníkov pred dvoma týždňami po explózii v bani na zlato uviazlo približne 600 metrov pod zemským povrchom. 11 z nich zachránili, jeden baník ostáva stále nezvestný.

Bratislava koronavírus testovanie skríning

Podľa predbežných výsledkov skríningu je v Bratislavskom kraji 0,79 percenta pozitívnych

25.01.2021 11:30

V hlavnom meste bolo otestovaných počas uplynulého víkendu viac ako 130-tisíc ľudí.

testovanie koronavírus

Laboratóriá odhalili 551 prípadov, hospitalizovaných máme takmer 3500

25.01.2021 10:08, aktualizované: 10:31

Za uplynulý deň urobili na Slovensku 3 806 RT-PCR testov. Nie sú hlásené žiadne nové úmrtia.

štefan hamran

Výbor vypočúva kandidátov na šéfa polície

25.01.2021 09:38, aktualizované: 11:54

Kandidát Hamran poukázal na potrebu špecializovaného boja proti extrémizmu. O post sa uchádza aj dočasne poverený šéf Kovařík.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 102
Celková čítanosť: 568290x
Priemerná čítanosť článkov: 5571x

Autor blogu