Založ si blog

Putin architekt nového svetového poriadku

Dnes večer, 21.2.2022, Ruská federácia uzná Doneckú a Luganskú republiku. Následne  tieto republiky uznajú aj ďalšie štáty Sveta. Okamžite, alebo súčasne s týmto procesom politickej emancipácie nových štátov, bude uzatvorená a podpísaná aj dohoda o priateľstve a spolupráci medzi DNR/LNR a Ruskou federáciou, čím sa zabezpečí spolupráca v oblasti obrany. Na základe zmluvy Rusko bezprostredne zabezpečí teritoriálnu integritu a bezpečnosť týmto novým štátom a poskytne im mierový dáždnik, prostredníctvom svojich prostriedkov vzdušných a kozmických síl a tak im zabezpečí mierové nebo. Donbas aj Lugansk majú dobre vyzbrojené armády, vysoko motivované na obranu vlasti. Oni dnes vedia, že boj proti fašistom nikdy nekončí a preto sú v strehu. Podľa môjho názoru ani nebude potrebné aby Ruská armáda postúpila na líniu dotyku so spoločným nepriateľom. Nové republiky nepotrebujú pechotu, ani tanky a delostrelectvo, potrebujú mať zabezpečené iba mierové nebo. Tento postup zabezpečí to isté, čo by zabezpečilo splnenie Minských dohovorov s minimom strát ekonomických ale aj na ľudských životoch. Prímerie a mierový život je pre ľudí v staronových republikách na východe Ukrajiny, ktoré ako jediné ubránili pôvodnú ukrajinskú štátnosť a hrdinsky až doposiaľ nesú kontinuitu pôvodnej Ukrajiny, spred obdobia Jaceňukovho a Kličkovho puča v roku 2014 až dodnes, je to, čo potrebujú ľudia teraz najviac. Konečne je reálna možnosť obnoviť Ukrajinu, v jej pôvodnej veľkosti a sile a Banderovcov pohnať k zodpovednosti. No a zaujímavé bude sledovať ako budú „kličkovať“ politici EÚ najmä Francúzsko a Nemecko v konfrontácii s novým svetovým poriadkom.
Banderovská Ukrajina, USA a NATO majú dnes tak slabo vyzbrojené armády, so zastaranou technikou, ktorá sa počíta na tony železa, so zastaranými prostriedkami velenia,  že si netrúfnu nič urobiť. Vedia len brechať vo svojich médiách a obťažovať propagandou v mediálnom priestore. Mat bude keď Rusi ich armádam vypnú komunikáciu a bez spojenia niet velenia. A možno im vypnú aj tlampače médií. Poskladajú sa potom ako domčeky z karát. Pred našimi očami dochádza k preformátovaniu Sveta. USA odchádza do minulosti ako odišla aj Rímska ríša a prichádza silné Rusko na čele anti USA koalície Sveta, ktorú dokázali USA proti sebe sami zorganizovať a stmeliť svojou zastaranou, nespravodlivou, parazitnou, neokoloniálnou politikou. T.j. Čína, India, Kazachstan, Brazília, Argentína, Venezuela, Sýria, Irán, Irak, Mali, Líbya, Egypt… jednoducho všetci vo svete sa spájajú s Ruskom v tomto okamihu a už sa nenechajú vykorisťovať štátmi, ktoré klamú, podvádzajú, kradnú a vraždia a pritom nevedia riadiť ekonomické procesy Sveta, ktorý vedú do záhuby.
Tento okamih musel zákonite prísť, líder USA Biden je dnes v pozícii starca, ktorý breše ale nemá silu uhryznúť. Jeho vlastní senátori sú toho názoru, že by mal predovšetkým dokonca preukázať, že či nie je dementný. To teda je vedenie štátu. On už vlastne ani nevie, čo sa vo svete deje a ani nevie, že to nevie. Typický vodca krachujúceho kolosu na hlinených nohách. Kolos je v dlhovej kríze vesmírnych rozmerov a už sa nenájde nikto, kto by ho mohol a chcel z nej ťahať, za cenu vlastného zničenia. Všetci vo svete vedia aká je pravda. Nastáva definitívny koniec USA v terajšej podobe. Veď aby tento štát s najslabšou ekonomikou, nerovnosťou rozvrátenými ľudskými zdrojmi, s najslabším riadením  bol v najsilnejšej svetovej pozícii? Stačí sa pozrieť na bezdomovcov v Hollywode. Dnes ešte žijú v stanoch, zajtra v kartónových škatuliach. To je skutočná úroveň ľudských zdrojov Ameriky dnes. Žobráci a na úkor žobrákov, si užívajú chamtiví miliardári. Ktosi zaťal do spoločnosti v USA sekeru nerovnosti a tým pochoval celú ich demokraciu. Oni sa zničili sami. Rusko naopak je pripravené čeliť všetkým výzvam a ustálo aj korona útok so cťou. No keď nastúpi do funkcie prezidenta sveta Putin, tak pravdepodobne  ponúkne aj USA krízový scenár. Putin totiž uznáva Nashovu vetu, že totiž systému (Svetu) sa môže dariť najlepšie iba vtedy, keď sa darí čo najlepšie, všetkým prvkom systému. Teda aj USA. Amerike tiež konečne svitne pod Putinovým riadením Sveta na lepšie časy.

Kompas ľudskosti

03.03.2022

Hodnoty EÚ =ľudská dôstojnosť, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát a ľudské práva= sú dnes dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Základom našej spoločnosti je ich rešpektovanie. Toto sú naše hodnoty, ktorých dodržiavanie musí byť samozrejmosťou v jednotlivosti aj vo vzájomnom súlade a určujú ľudský kompas ľudskosti tak, aby nezablúdil nikto z nás. Toto [...]

točko Prokopová, Lengvarský, Mikas

22.02.2022

Generálna prokuratúra SR Štúrova 2 812 85 Bratislava ________________________ V Bratislave dňa 22. 2. 2022 VEC: Trestné oznámenie MUDr. Peter Lipták, nar. 15.02.1960, bytom … Bratislava podávam, týmto trestné oznámenie na MUDr. Vladimíra LENGVARSKÉHO, MPH / PhDr. RNDr. MUDr. Jána MIKASA, PhD., MPH / MUDr. Elenu PROKOPOVÚ, pre podozrenie, že svojím [...]

Vojna je zločinom proti ľudskosti

21.02.2022

Z vyhlásenia k Európe od Ukrajinského mierového hnutia Ľudia našej krajiny a celej planéty sú v smrteľnom nebezpečenstve kvôli jadrovej konfrontácii medzi civilizáciami Východu a Západu. Musíme zastaviť hromadenie jednotiek, hromadenie zbraní a vojenského materiálu na Ukrajine a v jej okolí, šialené hádzanie peňazí daňových poplatníkov do pece vojnovej mašinérie [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 1055926x
Priemerná čítanosť článkov: 7135x

Autor blogu