Založ si blog

Putin architekt nového svetového poriadku

Dnes večer, 21.2.2022, Ruská federácia uzná Doneckú a Luganskú republiku. Následne  tieto republiky uznajú aj ďalšie štáty Sveta. Okamžite, alebo súčasne s týmto procesom politickej emancipácie nových štátov, bude uzatvorená a podpísaná aj dohoda o priateľstve a spolupráci medzi DNR/LNR a Ruskou federáciou, čím sa zabezpečí spolupráca v oblasti obrany. Na základe zmluvy Rusko bezprostredne zabezpečí teritoriálnu integritu a bezpečnosť týmto novým štátom a poskytne im mierový dáždnik, prostredníctvom svojich prostriedkov vzdušných a kozmických síl a tak im zabezpečí mierové nebo. Donbas aj Lugansk majú dobre vyzbrojené armády, vysoko motivované na obranu vlasti. Oni dnes vedia, že boj proti fašistom nikdy nekončí a preto sú v strehu. Podľa môjho názoru ani nebude potrebné aby Ruská armáda postúpila na líniu dotyku so spoločným nepriateľom. Nové republiky nepotrebujú pechotu, ani tanky a delostrelectvo, potrebujú mať zabezpečené iba mierové nebo. Tento postup zabezpečí to isté, čo by zabezpečilo splnenie Minských dohovorov s minimom strát ekonomických ale aj na ľudských životoch. Prímerie a mierový život je pre ľudí v staronových republikách na východe Ukrajiny, ktoré ako jediné ubránili pôvodnú ukrajinskú štátnosť a hrdinsky až doposiaľ nesú kontinuitu pôvodnej Ukrajiny, spred obdobia Jaceňukovho a Kličkovho puča v roku 2014 až dodnes, je to, čo potrebujú ľudia teraz najviac. Konečne je reálna možnosť obnoviť Ukrajinu, v jej pôvodnej veľkosti a sile a Banderovcov pohnať k zodpovednosti. No a zaujímavé bude sledovať ako budú „kličkovať“ politici EÚ najmä Francúzsko a Nemecko v konfrontácii s novým svetovým poriadkom.
Banderovská Ukrajina, USA a NATO majú dnes tak slabo vyzbrojené armády, so zastaranou technikou, ktorá sa počíta na tony železa, so zastaranými prostriedkami velenia,  že si netrúfnu nič urobiť. Vedia len brechať vo svojich médiách a obťažovať propagandou v mediálnom priestore. Mat bude keď Rusi ich armádam vypnú komunikáciu a bez spojenia niet velenia. A možno im vypnú aj tlampače médií. Poskladajú sa potom ako domčeky z karát. Pred našimi očami dochádza k preformátovaniu Sveta. USA odchádza do minulosti ako odišla aj Rímska ríša a prichádza silné Rusko na čele anti USA koalície Sveta, ktorú dokázali USA proti sebe sami zorganizovať a stmeliť svojou zastaranou, nespravodlivou, parazitnou, neokoloniálnou politikou. T.j. Čína, India, Kazachstan, Brazília, Argentína, Venezuela, Sýria, Irán, Irak, Mali, Líbya, Egypt… jednoducho všetci vo svete sa spájajú s Ruskom v tomto okamihu a už sa nenechajú vykorisťovať štátmi, ktoré klamú, podvádzajú, kradnú a vraždia a pritom nevedia riadiť ekonomické procesy Sveta, ktorý vedú do záhuby.
Tento okamih musel zákonite prísť, líder USA Biden je dnes v pozícii starca, ktorý breše ale nemá silu uhryznúť. Jeho vlastní senátori sú toho názoru, že by mal predovšetkým dokonca preukázať, že či nie je dementný. To teda je vedenie štátu. On už vlastne ani nevie, čo sa vo svete deje a ani nevie, že to nevie. Typický vodca krachujúceho kolosu na hlinených nohách. Kolos je v dlhovej kríze vesmírnych rozmerov a už sa nenájde nikto, kto by ho mohol a chcel z nej ťahať, za cenu vlastného zničenia. Všetci vo svete vedia aká je pravda. Nastáva definitívny koniec USA v terajšej podobe. Veď aby tento štát s najslabšou ekonomikou, nerovnosťou rozvrátenými ľudskými zdrojmi, s najslabším riadením  bol v najsilnejšej svetovej pozícii? Stačí sa pozrieť na bezdomovcov v Hollywode. Dnes ešte žijú v stanoch, zajtra v kartónových škatuliach. To je skutočná úroveň ľudských zdrojov Ameriky dnes. Žobráci a na úkor žobrákov, si užívajú chamtiví miliardári. Ktosi zaťal do spoločnosti v USA sekeru nerovnosti a tým pochoval celú ich demokraciu. Oni sa zničili sami. Rusko naopak je pripravené čeliť všetkým výzvam a ustálo aj korona útok so cťou. No keď nastúpi do funkcie prezidenta sveta Putin, tak pravdepodobne  ponúkne aj USA krízový scenár. Putin totiž uznáva Nashovu vetu, že totiž systému (Svetu) sa môže dariť najlepšie iba vtedy, keď sa darí čo najlepšie, všetkým prvkom systému. Teda aj USA. Amerike tiež konečne svitne pod Putinovým riadením Sveta na lepšie časy.

Čaputová fascinovaná odchovancom KSČ

29.01.2023

1. Ako uviedla TASR(28.01.2023) slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. Dodala, že [...]

Pokus o paralýzu referenda

21.01.2023

„Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú. Verí sa v Boha, verí sa v prírodu, verí sa v krásu, verí sa v myšlienku, ideu. V politika sa neverí, a kto v neho verí, je idiot!“ (Karel Kryl) „Toto je taká najzásadnejšia vec na ktorú musíme mať jednoznačný názor v zmysle, že ak sú tu prvky priamej demokracie ako napríklad referendum tak má byť urobené [...]

Odpovede dr. Michalovi Pijákovi

16.12.2022

V poslednej dobe mi uznávaný vedec a lekár dr. Michal Piják venoval niekoľko statusov na fb, v ktorých naznačoval, že z hľadiska vedy, ktorej sa cíti byť predstaviteľom, ma zaraďuje medzi dezinformátorov a konšpirátorov. Keďže som na fb chronicky zablokovaný, vyjadrujem svoje názory touto cestou. Očkovanie Paradoxne dr. Piják, ktorý sa nechal zaočkovať proti [...]

Milan Majerský, KDH

Boj proti Ficovi neznamená pomoc Slovensku, nebudeme nikomu robiť výťah, tvrdí šéf KDH Majerský

01.02.2023 06:05

Hoci kresťanskí demokrati zo slušnosti rokujú o možnom spájaní síl, už dnes odmietajú bližšiu spoluprácu s liberálnymi stranami a politikmi.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev má od USA dostať zbraň, akú doteraz ešte nemal

01.02.2023 05:50

V novom balíku vojenskej pomoci, ktoré Spojené štáty chystajú pre Ukrajinu, môžu byť zbrane, ktoré Kyjev žiada už niekoľko mesiacov.

Ukrajina, utečenci, vojna na Ukrajine

Utrpenie Ukrajincov sa zväčšuje, ochota prijať ich sa zmenšuje

01.02.2023 02:30

Až deväť miliónov ľudí utieklo doteraz z Ukrajiny. Ďalší nepochybne ešte pribudnú, lebo vidina skončenia vojny je v nedohľadne.

parlament, predčasné voľby, hlasovanie, Robert Fico, Boris Kollár, Richard Sulík

Slovensko čaká ostrá kampaň. Čaputová varuje Hegera, Fico sa oháňa NAKA a Matovič zasa Sulíkom

01.02.2023 02:00

Jesenný termín podporilo 92 poslancov. Už teraz je jasné, že kampaň bude drsná, voľby budú 30. septembra.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 156
Celková čítanosť: 1105115x
Priemerná čítanosť článkov: 7084x

Autor blogu