Založ si blog

Putin architekt nového svetového poriadku

Dnes večer, 21.2.2022, Ruská federácia uzná Doneckú a Luganskú republiku. Následne  tieto republiky uznajú aj ďalšie štáty Sveta. Okamžite, alebo súčasne s týmto procesom politickej emancipácie nových štátov, bude uzatvorená a podpísaná aj dohoda o priateľstve a spolupráci medzi DNR/LNR a Ruskou federáciou, čím sa zabezpečí spolupráca v oblasti obrany. Na základe zmluvy Rusko bezprostredne zabezpečí teritoriálnu integritu a bezpečnosť týmto novým štátom a poskytne im mierový dáždnik, prostredníctvom svojich prostriedkov vzdušných a kozmických síl a tak im zabezpečí mierové nebo. Donbas aj Lugansk majú dobre vyzbrojené armády, vysoko motivované na obranu vlasti. Oni dnes vedia, že boj proti fašistom nikdy nekončí a preto sú v strehu. Podľa môjho názoru ani nebude potrebné aby Ruská armáda postúpila na líniu dotyku so spoločným nepriateľom. Nové republiky nepotrebujú pechotu, ani tanky a delostrelectvo, potrebujú mať zabezpečené iba mierové nebo. Tento postup zabezpečí to isté, čo by zabezpečilo splnenie Minských dohovorov s minimom strát ekonomických ale aj na ľudských životoch. Prímerie a mierový život je pre ľudí v staronových republikách na východe Ukrajiny, ktoré ako jediné ubránili pôvodnú ukrajinskú štátnosť a hrdinsky až doposiaľ nesú kontinuitu pôvodnej Ukrajiny, spred obdobia Jaceňukovho a Kličkovho puča v roku 2014 až dodnes, je to, čo potrebujú ľudia teraz najviac. Konečne je reálna možnosť obnoviť Ukrajinu, v jej pôvodnej veľkosti a sile a Banderovcov pohnať k zodpovednosti. No a zaujímavé bude sledovať ako budú „kličkovať“ politici EÚ najmä Francúzsko a Nemecko v konfrontácii s novým svetovým poriadkom.
Banderovská Ukrajina, USA a NATO majú dnes tak slabo vyzbrojené armády, so zastaranou technikou, ktorá sa počíta na tony železa, so zastaranými prostriedkami velenia,  že si netrúfnu nič urobiť. Vedia len brechať vo svojich médiách a obťažovať propagandou v mediálnom priestore. Mat bude keď Rusi ich armádam vypnú komunikáciu a bez spojenia niet velenia. A možno im vypnú aj tlampače médií. Poskladajú sa potom ako domčeky z karát. Pred našimi očami dochádza k preformátovaniu Sveta. USA odchádza do minulosti ako odišla aj Rímska ríša a prichádza silné Rusko na čele anti USA koalície Sveta, ktorú dokázali USA proti sebe sami zorganizovať a stmeliť svojou zastaranou, nespravodlivou, parazitnou, neokoloniálnou politikou. T.j. Čína, India, Kazachstan, Brazília, Argentína, Venezuela, Sýria, Irán, Irak, Mali, Líbya, Egypt… jednoducho všetci vo svete sa spájajú s Ruskom v tomto okamihu a už sa nenechajú vykorisťovať štátmi, ktoré klamú, podvádzajú, kradnú a vraždia a pritom nevedia riadiť ekonomické procesy Sveta, ktorý vedú do záhuby.
Tento okamih musel zákonite prísť, líder USA Biden je dnes v pozícii starca, ktorý breše ale nemá silu uhryznúť. Jeho vlastní senátori sú toho názoru, že by mal predovšetkým dokonca preukázať, že či nie je dementný. To teda je vedenie štátu. On už vlastne ani nevie, čo sa vo svete deje a ani nevie, že to nevie. Typický vodca krachujúceho kolosu na hlinených nohách. Kolos je v dlhovej kríze vesmírnych rozmerov a už sa nenájde nikto, kto by ho mohol a chcel z nej ťahať, za cenu vlastného zničenia. Všetci vo svete vedia aká je pravda. Nastáva definitívny koniec USA v terajšej podobe. Veď aby tento štát s najslabšou ekonomikou, nerovnosťou rozvrátenými ľudskými zdrojmi, s najslabším riadením  bol v najsilnejšej svetovej pozícii? Stačí sa pozrieť na bezdomovcov v Hollywode. Dnes ešte žijú v stanoch, zajtra v kartónových škatuliach. To je skutočná úroveň ľudských zdrojov Ameriky dnes. Žobráci a na úkor žobrákov, si užívajú chamtiví miliardári. Ktosi zaťal do spoločnosti v USA sekeru nerovnosti a tým pochoval celú ich demokraciu. Oni sa zničili sami. Rusko naopak je pripravené čeliť všetkým výzvam a ustálo aj korona útok so cťou. No keď nastúpi do funkcie prezidenta sveta Putin, tak pravdepodobne  ponúkne aj USA krízový scenár. Putin totiž uznáva Nashovu vetu, že totiž systému (Svetu) sa môže dariť najlepšie iba vtedy, keď sa darí čo najlepšie, všetkým prvkom systému. Teda aj USA. Amerike tiež konečne svitne pod Putinovým riadením Sveta na lepšie časy.

Dobre ukrytá duševná choroba

21.04.2024

Pôvodne som si myslel, že v doterajšej WHO klasifikácii chýbajú dôležité psychiatrické diagnózy, konkrétne “Duševná zaostalosť s vysokým IQ”. . Duševná zaostalosť, diagnózy F70-F73, postupne graduje od ľahkého po najťažší stupeň postihnutia, teda od debility (IQ od 50 – 69, mentálny vek 9 – 12 rokov), cez imbecilitu (IQ 35 – 49, mentálny vek 6 [...]

Poďme voliť mier, proti mäsiarovi Korčokovi

03.04.2024

Korčok je klon Zelenského, Bidena, Albrightovej, Pavla, Kisku, Čaputovej, Fialu, Leyenovej, Dzurindu, Demeša, Matoviča, Hegera… Tieto mená, toto panoptikum najodpudzujúcejších vojnových štváčov predsa nemôže nikoho presvedčiť o dobrých úmysloch. Dopomôcť k uchopeniu moci na Slovensku týmto neľudským kreatúram prostredníctvom nesvojprávnej bábky, Korčoka? To [...]

Zločiny proti pravde

01.04.2024

Zoberme si do hľadáčika progresívnych škrabákov. Z hľadiska úrovne, extrémnosti a nedôveryhodnosti sú Tódová, Vagovič a Hanzelová na špici pelotónu aktivistických pseudožurnalistov. „Todová je navyše dôvodne podozrivá z toho, že bola konfidentkou organizovanej skupiny v štruktúrach orgánov činných v trestnom konaní, ktorá manipulovala s trestnými konaniami“ [...]

Pápež František

Za uzdravenie Fica sa modlí aj pápež, poslal list Čaputovej

17.05.2024 21:49

Pápež František zaslal v súvislosti s atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica list prezidentke Zuzane Čaputovej.

Robert Kaliňák, odkaz

Kaliňák: Vykreslili ste Fica ako zlo, takto to dopadlo. Očakávame jedno úprimné prepáčte

17.05.2024 19:11

Spoločenský zmier sa nedá postaviť na falošnej politickej korektnosti, uviedol Robert Kaliňák. Žiada od tých, ktorí vykreslili Fica ako zlo, jedno úprimné prepáčte.

kosovo nato

Baerbocková: Kosovo patrí do Rady Európy. Srbsko v takom prípade hrozí odchodom

17.05.2024 18:25

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v piatok vyzvala lídrov Kosova, aby čo najskoršie splnili podmienky na prijatie do Rady Európy.

Izrael, Haag

Izrael v Haagu: Vojna v Gaze je tragická, nejde však o genocídu

17.05.2024 16:44

Izrael tak reagoval na tvrdenia Juhoafrickej republiky, ktorá ešte v decembri podala MSD sťažnosť voči Izraelu za údajnú genocídu.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 178
Celková čítanosť: 1251349x
Priemerná čítanosť článkov: 7030x

Autor blogu