Založ si blog

Čaputová ukázala bradavky

Autor: Reuters, RADOVAN STOKLASA

„Ponúkam rozum srdce a ruky“

„…dôveru a spravodlivosť treba posilňovať cez skutočnú, a nie zdanlivú zodpovednosť nositeľov moci. Naše inštitúcie na ochranu práva, bohužiaľ, stále nemajú patričnú autoritu, nepožívajú dostatočnú dôveru verejnosti a ani nie sú vždy odolné voči politickým tlakom.“

Ilustrujem v krátkosti Čaputovej slová.
Rozum
Pezinská skládka – to je proti všetkému rozumu. Skládka, ktorá bola vybudovaná v ílovej jame v priemyselnej zóne Pezinka, ktorá spĺňa najlepšie všetky ekologické kritériá, tak tento ekologický ideál bol nahradený vozením odpadu na smetisko v blízkosti obytnej zóny iného mestečka. A Pezinčania? Tí predsa nebudú voziť odpad 12 kilometrov, ale ho vyvážajú radšej na čierne skládky do okolitých lesov. Takže podľa Čaputovej rozumu ekologickú záťaž riešime jej presunutím k susedovi alebo do lesa. Zamiesť svoje smeti pod susedovu rohožku? Je možné, že to, podľa Čaputovej rady, aj Rakúšania začali voziť svoj komunálny odpad na skládky na Slovensko. Zaťažiť vlastným komunálnym odpadom suseda? To je rozumné riešenie pre šikovne premýšľajúce pseudoekologicky založené osoby. Áno, pre také ako je Čaputová, ale nie pre spoločnosť.
Na hlúposti nemôže byť postavený rozum. A ani prefíkanosť si nemožno zamieňať za rozum.
Srdce
Dvakrát rozvedené, bez partnera, vyznávajúce progresívne hodnoty a Zen-budhizmus. Je v ňom láska k rodine a k slovenskej vlasti. Nakoľko je to dobro v jej srdci uveriteľné?
Ruky
Je Slovensko vari krajina, kde Prezident má pracovať rukami? Načo takéto patetické slová prezidentky. Pokračovať v reklame treba, veď získala iba 24% hlasov voličov.
Právo
Pre reálne existujúce pochybnosti o regulárnosti prezidentských volieb boli legitímne podané podania na Ústavný súd. Ústavný súd ešte o prezidentských voľbách nerozhodol. Preto proces volieb ešte nie je ukončený a keďže nemožno prejudikovať rozhodnutie súdu pred preverením dôkazov tak logicky, nemôže sa uskutočniť ani inaugurácia bez rizika, že bude inaugurovaná falošná prezidentka. Je zvlášť pikantné, ak o podozrení, že sa Čaputová stala prezidentkou podvodom, bude rozhodovať ústavný súd zložený aj zo sudcov, ktorých si vymenuje Čaputová. Takéto flagrandné porušovanie práva nemá v civilizovanom svete obdobu. Čaputová je strannícka prezidentka a politický boj má dodržiavať dohodnuté pravidlá. Po Kiskovi má pribudnúť ďalší prezident, s ktorého dedičstvom nevedno ako sa bude dať naložiť? Alebo po Čaputovej to už bude jedno? Na nepráve nemôže byť postavené právo.

Prezidentkou by mal byť niekto, kto reprezentuje skutočné, pravdivé hodnoty. A musí to byť ten koho ľudia zvolili.
Nie prázdna nádoba, ktorá stavia na reklame a keď ju vystupňuje až do mediálneho teroru a stále to nestačí, tak sa uchyľuje k priehľadným podvodom.
Kedy prestane naša spoločnosť akceptovať reklamu podvodných politikov a vymaní sa spod teroru nimi ovládaných médií?
Čaputová sa obnažila až na bradavky a tým dala slávnostnému dňu patričnú dôstojnosť a váhu. To by mohlo pomôcť a ľudia by mohli konečne precitnúť.

Liečba šialencov

25.03.2021

Čo pomôže? Prečo ľud SR je dnes na prášky, na antidepresíva? Pretože politici SR potrebujú dnes antipsychotiká. Depresia národa je následok ich roboty. Psychiatria sa dostala svojou nečinnosťou, v počte spôsobených úmrtí, na prvé miesto. Prednostná úloha dnešného zdravotníctva je zabezpečiť antipsychotickú liečbu politikom. Dôležitosť psychiatrie dnes vyčnieva [...]

Očkovanie, komédia podľa Balzaca

23.03.2021

Honoré de Balzac patrí ku klasike. To on spísal prakticky všetko, čoho sú ľudia schopní a dnes sa všetko už iba opakuje. V jednom románe „Ľudskej komédie“ vyriekol otec Goriot voči svojim deťom strašné slová: „Ach, priateľ môj, nežeňte sa, nemajte deti! Vy im dáte život, ony vám dajú smrť.“ Keď to prenesiem do súčasnosti tak pani prezidentka [...]

Respirátory horšie ako rúška

19.03.2021

Ako preukázala štúdia vedcov z Lipskej univerzity rúška a ešte horšie respirátory FFP2/N95, majú výrazne negatívny vplyv na funkciu srdca a pľúc, čo významne znižuje schopnosť vykonávať fyzicky namáhavé pracovné činnosti. Celkovo tieto spôsoby upchávania dýchacích ciest znižujú dostupnosť kyslíka a to je hlavný faktor, ktorý výrazne zhoršuje kvalitu života ich [...]

cyklomost

Chystá sa ďalší cyklomost cez Moravu

23.04.2021 06:00

Vysokú na Morave a rakúsky Marchegg by mal do budúceho leta spojiť cyklomost dlhý 270 metrov.

Izrael, koronavírus, pláž

ONLINE: Izrael zaočkoval dvomi dávkami už polovicu populácie

23.04.2021 06:00, aktualizované: 06:46

Vakcinačnú kampaň Izrael začal v decembri a doteraz si udržuje najvyššiu zaočkovanosť proti COVIDU-19 na svete.

pocasie-23-4-2021

Chladný víkend, nočné mrazy. Na Slovensku primrzne

23.04.2021 00:00

Až do konca týždňa bude na Slovensku čerstvo až mrazivo. Mrazy sa môžu vyskytnúť nielen v dolinách, ale aj v nížinách.

Ujguri

Britskí poslanci označili politiku Číny voči Ujgurom za genocídu

22.04.2021 23:16

Ide o ďalší prejav rozhorčenia britských politikov nad údajným porušovaním ľudských práv v autonómnej provincii Sin-ťiang na severozápade Číny, kde žije moslimská menšina Ujgurov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 734397x
Priemerná čítanosť článkov: 6616x

Autor blogu