Založ si blog

Čaputová ukázala bradavky

Autor: Reuters, RADOVAN STOKLASA

„Ponúkam rozum srdce a ruky“

„…dôveru a spravodlivosť treba posilňovať cez skutočnú, a nie zdanlivú zodpovednosť nositeľov moci. Naše inštitúcie na ochranu práva, bohužiaľ, stále nemajú patričnú autoritu, nepožívajú dostatočnú dôveru verejnosti a ani nie sú vždy odolné voči politickým tlakom.“

Ilustrujem v krátkosti Čaputovej slová.
Rozum
Pezinská skládka – to je proti všetkému rozumu. Skládka, ktorá bola vybudovaná v ílovej jame v priemyselnej zóne Pezinka, ktorá spĺňa najlepšie všetky ekologické kritériá, tak tento ekologický ideál bol nahradený vozením odpadu na smetisko v blízkosti obytnej zóny iného mestečka. A Pezinčania? Tí predsa nebudú voziť odpad 12 kilometrov, ale ho vyvážajú radšej na čierne skládky do okolitých lesov. Takže podľa Čaputovej rozumu ekologickú záťaž riešime jej presunutím k susedovi alebo do lesa. Zamiesť svoje smeti pod susedovu rohožku? Je možné, že to, podľa Čaputovej rady, aj Rakúšania začali voziť svoj komunálny odpad na skládky na Slovensko. Zaťažiť vlastným komunálnym odpadom suseda? To je rozumné riešenie pre šikovne premýšľajúce pseudoekologicky založené osoby. Áno, pre také ako je Čaputová, ale nie pre spoločnosť.
Na hlúposti nemôže byť postavený rozum. A ani prefíkanosť si nemožno zamieňať za rozum.
Srdce
Dvakrát rozvedené, bez partnera, vyznávajúce progresívne hodnoty a Zen-budhizmus. Je v ňom láska k rodine a k slovenskej vlasti. Nakoľko je to dobro v jej srdci uveriteľné?
Ruky
Je Slovensko vari krajina, kde Prezident má pracovať rukami? Načo takéto patetické slová prezidentky. Pokračovať v reklame treba, veď získala iba 24% hlasov voličov.
Právo
Pre reálne existujúce pochybnosti o regulárnosti prezidentských volieb boli legitímne podané podania na Ústavný súd. Ústavný súd ešte o prezidentských voľbách nerozhodol. Preto proces volieb ešte nie je ukončený a keďže nemožno prejudikovať rozhodnutie súdu pred preverením dôkazov tak logicky, nemôže sa uskutočniť ani inaugurácia bez rizika, že bude inaugurovaná falošná prezidentka. Je zvlášť pikantné, ak o podozrení, že sa Čaputová stala prezidentkou podvodom, bude rozhodovať ústavný súd zložený aj zo sudcov, ktorých si vymenuje Čaputová. Takéto flagrandné porušovanie práva nemá v civilizovanom svete obdobu. Čaputová je strannícka prezidentka a politický boj má dodržiavať dohodnuté pravidlá. Po Kiskovi má pribudnúť ďalší prezident, s ktorého dedičstvom nevedno ako sa bude dať naložiť? Alebo po Čaputovej to už bude jedno? Na nepráve nemôže byť postavené právo.

Prezidentkou by mal byť niekto, kto reprezentuje skutočné, pravdivé hodnoty. A musí to byť ten koho ľudia zvolili.
Nie prázdna nádoba, ktorá stavia na reklame a keď ju vystupňuje až do mediálneho teroru a stále to nestačí, tak sa uchyľuje k priehľadným podvodom.
Kedy prestane naša spoločnosť akceptovať reklamu podvodných politikov a vymaní sa spod teroru nimi ovládaných médií?
Čaputová sa obnažila až na bradavky a tým dala slávnostnému dňu patričnú dôstojnosť a váhu. To by mohlo pomôcť a ľudia by mohli konečne precitnúť.

Kompas ľudskosti

03.03.2022

Hodnoty EÚ =ľudská dôstojnosť, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát a ľudské práva= sú dnes dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Základom našej spoločnosti je ich rešpektovanie. Toto sú naše hodnoty, ktorých dodržiavanie musí byť samozrejmosťou v jednotlivosti aj vo vzájomnom súlade a určujú ľudský kompas ľudskosti tak, aby nezablúdil nikto z nás. Toto [...]

točko Prokopová, Lengvarský, Mikas

22.02.2022

Generálna prokuratúra SR Štúrova 2 812 85 Bratislava ________________________ V Bratislave dňa 22. 2. 2022 VEC: Trestné oznámenie MUDr. Peter Lipták, nar. 15.02.1960, bytom … Bratislava podávam, týmto trestné oznámenie na MUDr. Vladimíra LENGVARSKÉHO, MPH / PhDr. RNDr. MUDr. Jána MIKASA, PhD., MPH / MUDr. Elenu PROKOPOVÚ, pre podozrenie, že svojím [...]

Putin architekt nového svetového poriadku

21.02.2022

Dnes večer, 21.2.2022, Ruská federácia uzná Doneckú a Luganskú republiku. Následne tieto republiky uznajú aj ďalšie štáty Sveta. Okamžite, alebo súčasne s týmto procesom politickej emancipácie nových štátov, bude uzatvorená a podpísaná aj dohoda o priateľstve a spolupráci medzi DNR/LNR a Ruskou federáciou, čím sa zabezpečí spolupráca v oblasti obrany. Na základe [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 1055932x
Priemerná čítanosť článkov: 7135x

Autor blogu