Založ si blog

Prečo nezachránime aj týchto?

Na chrípku zomieralo každoročne v období 2007-2017 v priemere 1503 ľudí. Prečo sme tento rok nezabezpečili ani očkovanie proti chrípke? Potrebuje totálne neschopná vláda odlákať pozornosť ľudí na Covid? Foto Peter Lipták

Na Slovensku v období 2007-2017 zomieralo každoročne na chrípku od 210 do 3 703 pacientov (viď tabulka), v priemere zomieralo každoročne na chrípku viac ako 1500 ľudí a to sa dialo celkom bez záujmu médií a tým pádom aj spoločnosti?

V priemere za roky 2007-2017 sme mali 1503 úmrtí na chrípku každoročne Foto Peter Lipták

Na zápal pľúc ročne ochorie 17 000 pacientov a 2700 z nich na pneumóniu zomrie, z toho je 2200 seniorov. A médiá sú opäť ticho?

Ročne zomrie na zápal pľúc na Slovensku až 2700 pacientov. Foto Peter Lipták

Tlačová konferencia vlády SR z 22.10.2020. Foto Peter Lipták

O viac ako 11 000 zbytočných úmrtí na liečiteľné choroby, kardiovaskulárne, diabetes, onkologické a choroby dýchacieho systému je tiež zakázané hovoriť.
Nechávajú nás zabíjať liečiteľnými chorobami v tichosti nie v priamom prenose.
Kde v tejto frustnej situácii trčí toto komando „záchrancov“?

Takto okato deklarujú svoju totálnu nespôsobilosť na výkon riadiacich funkcií štátu v prospech občanov?

Nemajú jasno ani v základných charakteristikách doterajších chrípkových epidémií, ale na počudovanie, v súčasnej tzv. pandémii neomylne vyberú pre spoločnosť, vždy iba to najhoršie riešenie.

Racionálny základ z hľadiska vedeckej medicíny v kocke:

Populáciu je treba rozdeliť na nízkorizikovú, pre ktorú COVID -19 znamená iba párdňovú chripôčku s veľmi miernymi príznakmi, s nádchou a kašľom, ktorá ale zanecháva dlhodobú solídnu imunitu a na vysokorizikových, ktorých ohrozuje na živote. Nízkorizikoví nepotrebujú žiadne opatrenia, nepotrebujú, aby na ich ochranu štát vyhadzoval prostriedky, ani na rúšky, ani na testovanie, ani na očkovanie. Do nízkorizikovej skupiny patrí 80% obyvateľstva. Sú to všetci zdraví dospelí a deti a každé obmedzovanie ich života nemá nijaké medicínske zdôvodnenie, je to čistá buzerácia neschopného, ukradnutého štátu, ktorý si takto sám likviduje ľudské zdroje a rozvracia ekonomiku, čím ohrozuje chod spoločnosti vrátane zdravotníctva. V medicínskej oblasti by som to prirovnal k autoimúnnemu ochoreniu, kedy organizmus agresívne likviduje sám seba.

Všetky prostriedky, ktoré sa dnes vyhadzujú na plošné opatrenia, je potrebné sústrediť na ochranu vysokorizikových skupín seniorov a chronicky chorých pacientov. Sú ohrození ochorením COVID -19 až 1000x viac ako ostatní. Je neprípustné aby sa všetci títo ľudia hnali na jatky na testovaciu masovku, kde je vysoké ohrozenie, že sa nakazia od infikovanej nerizikovej populácie. Z epidemiologického hľadiska je neprípustné aby sa populácia riziková a nízkoriziková takto masovo premiešavala pri akýchkoľvek príležitostiach.

Len na zbytočné testy sa dnes už vyhodilo viac ako 100 000 000 € a koľko sa ešte len vyhodí! Všetky tieto prostriedky vláda zobrala z ochrany rizikových skupín a preto títo ľudia zomierajú. Za tieto peniaze sme mohli zariadiť ich excelentnú ochranu vrátane chráneného bývania, vitamínových balíčkov aj donášky potravín!

Svetoví odborníci z iniciatívy verejných zdravotníkov a epidemiológov z univerzít v Oxforde, Harvarde a Stanforde zhrnuli súčasné stanoviská vedeckej medicíny v Deklarácii z Great Barringtonu. Túto deklaráciu, napriek zastrašovaniu, podporuje už viac ako 10 000 medicínskych vedcov a viac ako 30 000 lekárov z praxe z celého sveta. Žiadame aby v prístupe k pandémii Covid -19 boli uplatňované medicínske postupy a nebola umelo vytváraná nepriaznivá situácia zneužívaná politikmi a poškodzované zdravie a životy ľudí.

Zaznelo na TK nasledovateľov NSDAP

26.11.2020

O hlasovaní na krízovom štábe 25.11. Hlasovalo sa jednohlasne, veď nikto sa ani nezdržal hlasovania, nakoniec ani nebolo potrebné tie kartičky dvíhať lebo jednoducho sa opýtalo, že kto je proti, alebo kto sa zdržal hlasovania a ani jedna ruka neišla hore, to znamená všetci boli za. Rokovanie, ktoré nemalo žiadne zbytočné emócie. Bolo jasné, že zbytočné pózy nepomôžu [...]

Zdroj infekcie, cesty prenosu, vnímavá populácia

19.11.2020

Štatistické fakty Za 6 mesiacov, od marca do 1.9., sme mali počet obetí 33 a počet pozitívne testovaných 4 042, z toho bolo 1. septembra aktívnych prípadov 1 486. Preto sme sprísnili karanténne opatrenia, zaviedli sme plošné nosenie rúšok a od 1.10. sme vyhlásili celoplošne núdzový stav so zákazom zhromažďovania, vychádzania a s opakovaným vykonávaním plošného [...]

Matovičova kapustná hlava

17.11.2020

Virológ Boris Klempa reprezentuje názor, že pozitívny test, ktorý preukazuje genetický materiál (ribonukleovú kyselinu = RNA) metódou PCR, alebo bielkovinu vírusu (bielkovina = antigén) imunochemickou metódou v stere z nosohltana, ešte neznamená, že dotyčný je infekčný. Jediný test, ktorý môže principiálne ukázať infekčnosť odobratého materiálu je izolačný pokus [...]

černák Rusko pavol Volzová súd

Bývalá Mečiarova poradkyňa nemá informácie o príprave vraždy Volzovej

27.11.2020 14:03, aktualizované: 14:32

Proces s exriaditeľom TV Markíza Pavlom Ruskom a spol. odročili na február. V piatok vypovedal aj bývalý Černákov komplic Ján Kán.

NR SR

Poslanci odmietli správu špeciálneho prokurátora za rok 2019

27.11.2020 12:56

Poslanci NR SR hlasovali aj o výročnej správe o činnosti generálnej prokuratúry. Neodobrili ju.

NAKA Babylon väzba arpáš

Sudca vzal do väzby bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Ľubomíra Arpáša

27.11.2020 12:25

Súd vzal do väzby aj advokáta Františka Poláka a tretiu osobu. Rozhodnutie nie je právoplatné, všetci obvinení podali proti nemu sťažnosť.

Žilina súd Judita

Tínedžerka Judita je vinná z vraždy kamaráta. Dostala vyše 12 rokov

27.11.2020 11:15, aktualizované: 11:57

Takmer jedenásť mesiacov od začiatku súdneho procesu sa súd stotožnil s tvrdeniami obžaloby.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 94
Celková čítanosť: 512793x
Priemerná čítanosť článkov: 5455x

Autor blogu