Založ si blog

Potrestať Krajčiho, nie vytrestávať občanov

CHOROBNOSŤ = MORBIDITA. Po kliknutí sa obrázok zväčší

1. Je nepochybné, že Krajči je dnes celkom dezorientovaný. Grafy (1) ho usvedčujú, že to nevstúpil do neho Duch Svätý, ale sám Satan. Nedal si ani tú námahu, aby si urobil analýzu dát, lebo by musel zistiť, že problémom Slovenska nie je zlá epidemiologická situácia. Naopak tá sa v priebehu januára 2021 podstatne zlepšila. Počet pozitívne testovaných poklesol v januári o viac ako o jednu tretinu! Máme menej ako polovicu nakazených, než ako majú dnes v Izraeli a je to asi iba 60% z počtu nakazených v ČR v prepočte na 1 milión obyvateľov.

2. Ale v počte mŕtvych v nemocniciach je to naopak. V januári sme sa vyšvihli na čelo svetového rebríčka a toto miesto si stabilne udržujeme. Keď uvážime, že v Izraeli je o 100 % viac infikovaných, ale naopak, u nás je o viac ako o 100% viac mŕtvych v nemocniciach než v Izraeli, tak vidíme, že náš hlavný problém je, že naši pacienti zomierajú na kovid v nemocniciach cca 4x viac ako v Izraeli a keď sa porovnáme s ČR tak aj cca 2x viac ako v ČR. Prvenstvo Slovenska, v počte obetí na COVID vo svete, nie je spôsobené zlou epidemiologickou situáciou, tá je predsa priaznivá, ale zlou zdravotníckou starostlivosťou o chorých na kovid. Ambulancie sú celkom dezorganizované, nemáme v nich základné lieky ani definované liečebné postupy a v nemocniciach to samé, chýbajú lieky aj personál. Takéto zlyhávanie základných funkcií zdravotníctva si nikto z nás nepamätá.

ÚMRTNOSŤ = MORTALITA. Po kliknutí sa obrázok zväčší

3. Riešenie je jednoduché. Zamerať sa na riešenie problému a nie vymýšľať si bizarnosti, ktoré zakrývajú neschopnosť riešiť problém.

A) Vymeniť Krajčiho a Matoviča. Sú hlavnou brzdou obstarania ivermektínu a hrozbou pre Slovensko.Okamžite!
B) Zabezpečiť balíčky s ivermektínom
pre každého pozitívne testovaného a pre jeho kontakty. Brazília už včera začala distribuovať 25 miliónov takýchto balíčkov (2). Okamžite!
C) Zabezpečiť bezpečnosť zdravotníkov
profylaktickým podávaním ivermektínu. Okamžite!

Zdroje:
1. Databáza John Hopkins University
https://ourworldindata.org/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&time=2020-03-01..latest&country=CZE~ISR~SVK~IND&region=World&casesMetric=true&interval=smoothed&perCapita=true&smoothing=7&pickerMetric=location&pickerSort=asc

2. V Brazílii začali s distribúciou 25 miliónov balíčkov s ivermektínom a azitromycínom pre pozitívne testovaných. Pre Slovensko by stačilo 700 000 anti kovid balíčkov s ivermektínom. Ivermektín pre jedného pacienta stojí cca 1€.
http://www.diariodecuiaba.com.br/cidades/saude-ja-entregou-mais-de-25-mil-kits-covid-19-em-cuiaba/559927?fbclid=IwAR3MBNRM5PAU1e2Tql2CSq549nEUB_rdoDd8suczipLBXgMPPpUfcYVhI

Korčok (p)rezidentom

20.02.2024

Slovensko má naozaj „šťastie“. Významný realizátor americkej zahraničnej politiky náš pán Ivan Korčok hýbe Slovenskom podľa nôt z USA. Slušne, ale rozhodne! On, ktorý má s prezidentom Bidenom spoločný dokonca aj stav mysle, sa rozhodol kandidovať za jeho rezidenta na Slovensku a pokračovať po Kiskovi a Čaputovej ešte úspešnejšie v náročnej službe pre americkú [...]

HIV pacient

14.02.2024

Homosexuálny poslanec PS Tomáš Hellebrant sa pred 15 rokmi nainfikoval vírusom HIV. Lieči sa v zahraničí a tu na Slovensku to vraj nikomu nepovedal, pretože sa obával politického zneužitia. No možno práve naopak, keby informoval aj verejnosť, že je HIV pozitívny a išiel by príkladom v statočnom boji s touto zákernou, pohlavne prenosnou chorobou, získal by na Slovensku, [...]

Postihnutí „vakcínou“? Otestujte sa!

07.02.2024

Päť otázok a päť odpovedí, aby bola diagnostika ľahšia a najmä rýchlejšia. 1. Odmietate tzv. restoratívnu justíciu, win win riešenie pre páchateľov aj pre obete? Ak si myslíte, že a) Slováci by mali mať naďalej 4x vyššie tresty za tie isté ekonomické a korupčné trestné činy než je to vo vyspelej EÚ; b) obeť ekonomickej trestnej činnosti neuprednostní radšej [...]

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1225840x
Priemerná čítanosť článkov: 7086x

Autor blogu