Založ si blog

Panebože, vďaka za deltu

Boh sa stále nedočkal toho, aby mocné osoby sveta začali predchádzať utrpeniu aspoň v kontexte piateho Božieho prikázania „nezabiješ“. Neustále rozdeľovanie na bohatých a chudobných spôsobuje mamon, ktorý je v ľudskej povahe až príliš hlboko zažratý. Stále nie je problémom nasýtiť chudobných, ale bohatých. Boh sa rozhodol postaviť do cesty ľudstvu skúšku a poslal na Zem kovid. Bohatí ho zneužili proti chudobným a veľa pravdy vyšlo na povrch. Aby urobil stop ďalšiemu utrpeniu ľudských bytostí, Boh posiela na Zem mocnú deltu, ktorá si poľahky sama vie poradiť so smrť rozsievajúcou alfou.
Čo to znamená prakticky, že kovid tak zmutoval, až sa stal celkom neškodným?
1. Úplne sa zmenil klinický priebeh kovidu. Doterajšia varianta alfa spôsobovala zápaly pľúc a vaskulárne postihnutia orgánov s trombózami, teda závažné ochorenia, kde pacientov zachraňovali v nemocnici. Ale často im ani tam nevedelí pomôcť a ľudia vo veľkom zomierali. Nová, delta varianta je infekčnejšia, čo je v tomto prípade dobre, dáva jej to silu vytlačiť alfu. Ďalšia dobrá vlastnosť delty je, že nespôsobuje zápal pľúc, ale spôsobuje iba nádchu. Situácia môže byť spojená aj so zvýšenou teplotou a bolesťami hlavy, ako to aj pri nádchach býva. Celé ochorenie trvá cca 7 dní. Takže je to typický stav, ktorý sa rieši doma svojpomocne, v horších prípadoch stačí ambulantná liečba u obvodného lekára, bez nutnosti hospitalizácie, bez hrozby smrti. Často je táto delta varianta úplne asymptomatická, teda ani tá nádcha nie je prítomná a človek môže fungovať úplne normálne. Aj v najťažších stavoch nádchy stačí ambulantná liečba u praktického lekára. Liekom voľby sú nosné kvapky. Ak sa banálna vírusová nádcha komplikuje bakteriálnou infekciou, tak stačí nasadiť bežné antibiotiká. Najhoršie čo sa môže stať pri zanedbanej nádche je zápal dutín, kde pomôže špecialista z ORL. Úplne raritne by mohla infekcia z dutín postúpiť na mozgové pleny a spôsobiť meningitídu. Preto je dôležité aj obyčajnú nádchu od začiatku liečiť kvapkami do nosa a v prípade teploty a bolestí hlavy pridať acylpyrín a piť dostatočné množstvá tekutín.
2. Žiadne hromadné testovanie v prípade varianty delta nie je potrebné. Pacient jednoducho v prípade nádchy zostane týždeň doma a keď aj niekoho nádchou nakazí, tak to nie je žiadna tragédia.
3. Naopak prekonanie tejto delta nádchy môže byť prospešné. Je to veľmi mierne ochorenie, ale zanecháva dlhodobú silnú bunkovú aj slizničnú odolnosť proti kovidom. Je to vlastne prirodzené očkovanie. Menšie riziko a väčšia ochrana ako umelá vakcinácia.
4. V tomto kontexte sa stáva akékoľvek umelé očkovanie nebezpečnými experimentálnymi vakcínami zbytočné a rizikové.
5. Opatrenia ako eKaranténa, eHranica, Covid pass… ničenie hospodárstva locdownami, koordinované manévre štátu a medzinárodného spoločenstva proti tejto nádche, nárast psychiatrických ochorení a zhoršovanie sociálnej situácie obyvateľov.
6. Boh verí, že sa nájde dosť ľudí so zdravým rozumom, ktorí porozumejú tomuto jeho Božiemu znameniu a uskutočnia jeho zámer ku prospechu celej ľudskej spoločnosti.

Čaputová podpísala Mengeleho zákon

28.07.2021

Beštia fašizmu prvýkrát zatriasla ľudstvom v druhej svetovej vojne a takmer ho pohltila. V jej jatkách vtedy zahynuli desiatky miliónov ľudí (50-80 miliónov ľudí), milióny boli vraždené v koncentračných táboroch a najbeštiálnejšie zločiny sa diali pri lekárskych pokusoch, ktoré v koncentračných táboroch boli uskutočňované pod vedením doktora medicíny (MUDr.) Jozefa [...]

Blúdime, lebo štát vedú bludári

25.06.2021

Obrázok 1 Obrázok 2 1. Profesor Krčméry „Keď som dostal cerebrálnu maláriu, tak potom som už mimo Európy necestoval. Pol mozgu mi odumrelo,“ oznámil novinárom Krčméry a pokračoval „Ja idem len na polovičný výkon mozgu, štvrtinový výkon pamäte a polovičný výkon zraku. … Dokonca si myslím, že už som mal byť na druhom svete,“ ešte uviedol pre [...]

Očkovanie stratilo zmysel, už je 75x smrteľnejšie ako delta

24.06.2021

Veľká Británia má 66 mil obyvateľov a podľa správy NHS (1) sa v GB od 1.2.2021 do 15.6.2021 vyskytlo 60 624 prípadov kovidu a v takmer všetkých prípadoch sa jednalo o variantu delta. Z hľadiska výskytu to znamená, že táto varianta choroby zasiahla doteraz 0,09% obyvateľstva. Incidencia dosahuje 92/100 000 obyvateľov (vieme, že napríklad pri chrípke je epidemický prah [...]

čaputová

Polícia o 'prekrížených' rukách Čaputovej: Je to znak rešpektu, nie tajných spolkov

02.08.2021 11:36

Polícia vyvracia hoax, že Zuzana Čaputová, Ursula von der Leyenová a pápež patria do tajného spoločenstva, ktorého vyznávačom bol aj Hitler.

Rory Sabbatini

Sabbatiniho sporné tetovanie? Slováci o ňom debatujú na sociálnych sieťach

02.08.2021 11:08

Aké tetovanie má z vnútornej strany ľavej ruky čerstvý majiteľ striebra z olympiády Rory Sabbatini?

povodeň Valaská Belá potok

Vo Valaskej Belej vyhlásili pre povodne mimoriadnu situáciu

02.08.2021 11:02

V nedeľu v obci spadlo približne 255 milimetrov zrážok a počas 20 minút zatopilo celú obec.

koronavírus očkovanie PS

Pribudlo zopár infikovaných. Počet obetí a hospitalizovaných sa nezmenil

02.08.2021 10:14, aktualizované: 10:40

Uplynulý deň dostalo prvú dávku vakcíny 1 855 ľudí.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 828841x
Priemerná čítanosť článkov: 6850x

Autor blogu