Založ si blog

Panebože, vďaka za deltu

Boh sa stále nedočkal toho, aby mocné osoby sveta začali predchádzať utrpeniu aspoň v kontexte piateho Božieho prikázania „nezabiješ“. Neustále rozdeľovanie na bohatých a chudobných spôsobuje mamon, ktorý je v ľudskej povahe až príliš hlboko zažratý. Stále nie je problémom nasýtiť chudobných, ale bohatých. Boh sa rozhodol postaviť do cesty ľudstvu skúšku a poslal na Zem kovid. Bohatí ho zneužili proti chudobným a veľa pravdy vyšlo na povrch. Aby urobil stop ďalšiemu utrpeniu ľudských bytostí, Boh posiela na Zem mocnú deltu, ktorá si poľahky sama vie poradiť so smrť rozsievajúcou alfou.
Čo to znamená prakticky, že kovid tak zmutoval, až sa stal celkom neškodným?
1. Úplne sa zmenil klinický priebeh kovidu. Doterajšia varianta alfa spôsobovala zápaly pľúc a vaskulárne postihnutia orgánov s trombózami, teda závažné ochorenia, kde pacientov zachraňovali v nemocnici. Ale často im ani tam nevedelí pomôcť a ľudia vo veľkom zomierali. Nová, delta varianta je infekčnejšia, čo je v tomto prípade dobre, dáva jej to silu vytlačiť alfu. Ďalšia dobrá vlastnosť delty je, že nespôsobuje zápal pľúc, ale spôsobuje iba nádchu. Situácia môže byť spojená aj so zvýšenou teplotou a bolesťami hlavy, ako to aj pri nádchach býva. Celé ochorenie trvá cca 7 dní. Takže je to typický stav, ktorý sa rieši doma svojpomocne, v horších prípadoch stačí ambulantná liečba u obvodného lekára, bez nutnosti hospitalizácie, bez hrozby smrti. Často je táto delta varianta úplne asymptomatická, teda ani tá nádcha nie je prítomná a človek môže fungovať úplne normálne. Aj v najťažších stavoch nádchy stačí ambulantná liečba u praktického lekára. Liekom voľby sú nosné kvapky. Ak sa banálna vírusová nádcha komplikuje bakteriálnou infekciou, tak stačí nasadiť bežné antibiotiká. Najhoršie čo sa môže stať pri zanedbanej nádche je zápal dutín, kde pomôže špecialista z ORL. Úplne raritne by mohla infekcia z dutín postúpiť na mozgové pleny a spôsobiť meningitídu. Preto je dôležité aj obyčajnú nádchu od začiatku liečiť kvapkami do nosa a v prípade teploty a bolestí hlavy pridať acylpyrín a piť dostatočné množstvá tekutín.
2. Žiadne hromadné testovanie v prípade varianty delta nie je potrebné. Pacient jednoducho v prípade nádchy zostane týždeň doma a keď aj niekoho nádchou nakazí, tak to nie je žiadna tragédia.
3. Naopak prekonanie tejto delta nádchy môže byť prospešné. Je to veľmi mierne ochorenie, ale zanecháva dlhodobú silnú bunkovú aj slizničnú odolnosť proti kovidom. Je to vlastne prirodzené očkovanie. Menšie riziko a väčšia ochrana ako umelá vakcinácia.
4. V tomto kontexte sa stáva akékoľvek umelé očkovanie nebezpečnými experimentálnymi vakcínami zbytočné a rizikové.
5. Opatrenia ako eKaranténa, eHranica, Covid pass… ničenie hospodárstva locdownami, koordinované manévre štátu a medzinárodného spoločenstva proti tejto nádche, nárast psychiatrických ochorení a zhoršovanie sociálnej situácie obyvateľov.
6. Boh verí, že sa nájde dosť ľudí so zdravým rozumom, ktorí porozumejú tomuto jeho Božiemu znameniu a uskutočnia jeho zámer ku prospechu celej ľudskej spoločnosti.

Kompas ľudskosti

03.03.2022

Hodnoty EÚ =ľudská dôstojnosť, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát a ľudské práva= sú dnes dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Základom našej spoločnosti je ich rešpektovanie. Toto sú naše hodnoty, ktorých dodržiavanie musí byť samozrejmosťou v jednotlivosti aj vo vzájomnom súlade a určujú ľudský kompas ľudskosti tak, aby nezablúdil nikto z nás. Toto [...]

točko Prokopová, Lengvarský, Mikas

22.02.2022

Generálna prokuratúra SR Štúrova 2 812 85 Bratislava ________________________ V Bratislave dňa 22. 2. 2022 VEC: Trestné oznámenie MUDr. Peter Lipták, nar. 15.02.1960, bytom … Bratislava podávam, týmto trestné oznámenie na MUDr. Vladimíra LENGVARSKÉHO, MPH / PhDr. RNDr. MUDr. Jána MIKASA, PhD., MPH / MUDr. Elenu PROKOPOVÚ, pre podozrenie, že svojím [...]

Putin architekt nového svetového poriadku

21.02.2022

Dnes večer, 21.2.2022, Ruská federácia uzná Doneckú a Luganskú republiku. Následne tieto republiky uznajú aj ďalšie štáty Sveta. Okamžite, alebo súčasne s týmto procesom politickej emancipácie nových štátov, bude uzatvorená a podpísaná aj dohoda o priateľstve a spolupráci medzi DNR/LNR a Ruskou federáciou, čím sa zabezpečí spolupráca v oblasti obrany. Na základe [...]

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane dvoch detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 23:17

Cieľom 34-ročného útočníka boli ľudia, ktorí bývali v jeho dome ako nájomníci.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 1046756x
Priemerná čítanosť článkov: 7073x

Autor blogu