Založ si blog

Čaputová podpísala Mengeleho zákon

Prezidentka Zuzana Čaputová, zdroj https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/595753-caputova-podpisala-novelu-ktora-zvyhodnuje-zaockovanych/

Beštia fašizmu prvýkrát zatriasla ľudstvom v druhej svetovej vojne a takmer ho pohltila. V jej jatkách vtedy zahynuli desiatky miliónov ľudí (50-80 miliónov ľudí), milióny boli vraždené v koncentračných táboroch a najbeštiálnejšie zločiny sa diali pri lekárskych pokusoch, ktoré v koncentračných táboroch boli uskutočňované pod vedením doktora medicíny (MUDr.) Jozefa Mengeleho.

Skúsenosťou preživších holokaust bolo, že ľudia úplne ignorujú psychologické gumovanie, ktoré premyslene a cielene predchádza fyzickému vyhladeniu a umožňuje ho. (Mengele’s Errand Boy – https://www.haaretz.com/1.5074613). Keď Židov hnali do spŕch „mysleli si“, že sa idú osprchovať. No dnes sú ľudia hnaní iba na „testovanie“ a „očkovanie“. Zdôvodňuje sa to tým, že ide o verejné zdravie a teda, že zodpovedný jedinec sa týmto procedúram má sám, bez vlastného premýšľania a zhodnotenia, iniciatívne a bez odporu podrobiť. A keď sa občan odmieta vzdať svojich ľudských práv tak mu „štát“ (ukradnutý občanom) v záujme „verejného zdravia“ pomôže diskriminačným zákonom.

Zodpovedný je teda ten, kto sa bez premýšľania podrobí Matovičovým lekárom. Či neplatí, aký Matovič také konzílium odborníkov? To s tou zodpovednosťou, to nie je iba zlý vtip? Nie je náhodou zodpovedný ten kto najprv premýšľa?

Silnou reakciou po skončení vojny boli norimberské procesy a špeciálne odsúdenie a potrestanie Hitlerových najprominentnejších lekárov, psychológov a sociológov, vrátane jeho ministrov zdravotníctva a hygienikov na tresty smrti (Norimberský lekársky proces – https://en.wikipedia.org/wiki/Doctors%27_trial).

Milosrdný samaritán Cyprián Majerník, licencia voľné dielo z https://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.O_2478

Hippokratova prísaha, kde sa každý lekár navonok, ale najmä aj pred svojím svedomím zaväzuje „Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím. Ani prosbami sa nedám prinútiť na podanie smrtiaceho lieku…“, bola zjavne porušená nacistickými lekármi. Možno aj preto, následkom tohto súdu s lekármi, vojnovými zločincami, ako silný preventívny nástroj, bol vypracovaný Norimberský kódex (https://en.wikipedia.org/wiki/Nuremberg_Code), ako súbor zásad medicínskej etiky pre experimenty na ľuďoch a tento sa pretavil do medzinárodnej legislatívy v podobe Oviedskej konvencie (Konvencia o ľudských právach a biomedicíne) (https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list?module=treaty-detail&treatynum=164), ktorú SR ratifikovala  v roku 1998 a od vtedy je riadnou súčasťou slovenskej legislatívy.
Základný právny názor definovaný v uvedených dokumentoch, ktorý má potenciál účinne zabrániť recidíve fašistických zverstiev je nekompromisné konštatovanie, že záujmy jednotlivých ľudí musia byť nadradené záujmom vedy alebo spoločnosti. Nie je možné postaviť žiadne tzv. verejné zdravie nad dôsledné uplatňovanie ľudských práv každého jednotlivca. Inak povedané o verejnom zdraví sa dá hovoriť iba vtedy, keď opatrenia rešpektujú ľudské práva všetkých členov spoločnosti, aj tých najslabších, žien, detí, starých ľudí a chorých. A iba to, čo rešpektuje základné ľudské práva každého člena spoločnosti, môže byť dobré pre spoločnosť ako celok.

Norimberský kódex jasne stanovuje, že dobrovoľný súhlas ľudskej osoby je absolútne nevyhnutný. Nesmie byť vynucovaný akýmkoľvek násilím, podvodom, klamstvom/zavádzaním, hrozbami, preháňaním, či inou skrytou/záludnou podobou obmedzovania alebo donucovania. A každý jednotlivec, ktorý daný pokus navrhuje, riadi alebo sa na ňom podieľa musí byť pripravený prerušiť prebiehajúci pokus v ktoromkoľvek stupni, ak má dobrý dôvod domnievať sa, že pokračovanie v pokuse pravdepodobne spôsobí poškodenie zdravia, zdravotné postihnutie alebo smrť účastníkovi pokusu. V tejto súvislosti treba pripomenúť už takmer 20 000 úmrtí iba v EÚ v súvislosti s touto experimentálnou vakcináciou. Predsa už dávno nastal dôvod toto experimentálne očkovanie okamžite zastaviť!

Zhrnutie a východisko
1. Dnešné testovanie a očkovanie sú pokusy, ktoré sa dejú v rozpore s medicínskou vedou, aj s platným právom, ale aj tak prebiehajú plošne na všetkých obyvateľoch Zemegule.
2. Neexistuje žiadna odborná verejná diskusia, ktorá by mala byť samozrejmosťou moderných demokratických štátov. Neexistuje ani sloboda slova v médiách a protinázory sú terčom nebývalej ostrakizácie (Adriana Kráľová).
3. Prijatá slovenská „novela zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia“ je diskriminačná, zavádza segregáciu obyvateľov. Bola prijatá v rozpore nielen so zdravým rozumom, medicínskou vedou, ale najmä s „Ústavou“ a ostatnou platnou ľudskoprávnou legislatívou.
4. Podobné medicínske pokusy, nerešpektujúce individuálne ľudské práva, tu už boli za čias Mengeleho. Hoci boli v menšom rozsahu ako tie dnešné, aj tak boli riadne odsúdené a vinníci boli spravodlivo potrestaní. Takže máme tu už precedens na ohodnotenie činov dnešných aktérov.
5. Dnes nám najprv ukradli štáty a potom sa pustili do páchania tohto nekonečného bezprávia, do týchto pokusov na dnešnej ľudskej populácii.
6. Riešenia sú napísané aj v „Ústave“ https://www.zakonypreludi.sk/zz/1992-460
Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky. Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo. Obrana Slovenskej republiky je povinnosťou a vecou cti občanov. Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“

Kompas ľudskosti

03.03.2022

Hodnoty EÚ =ľudská dôstojnosť, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát a ľudské práva= sú dnes dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Základom našej spoločnosti je ich rešpektovanie. Toto sú naše hodnoty, ktorých dodržiavanie musí byť samozrejmosťou v jednotlivosti aj vo vzájomnom súlade a určujú ľudský kompas ľudskosti tak, aby nezablúdil nikto z nás. Toto [...]

točko Prokopová, Lengvarský, Mikas

22.02.2022

Generálna prokuratúra SR Štúrova 2 812 85 Bratislava ________________________ V Bratislave dňa 22. 2. 2022 VEC: Trestné oznámenie MUDr. Peter Lipták, nar. 15.02.1960, bytom … Bratislava podávam, týmto trestné oznámenie na MUDr. Vladimíra LENGVARSKÉHO, MPH / PhDr. RNDr. MUDr. Jána MIKASA, PhD., MPH / MUDr. Elenu PROKOPOVÚ, pre podozrenie, že svojím [...]

Putin architekt nového svetového poriadku

21.02.2022

Dnes večer, 21.2.2022, Ruská federácia uzná Doneckú a Luganskú republiku. Následne tieto republiky uznajú aj ďalšie štáty Sveta. Okamžite, alebo súčasne s týmto procesom politickej emancipácie nových štátov, bude uzatvorená a podpísaná aj dohoda o priateľstve a spolupráci medzi DNR/LNR a Ruskou federáciou, čím sa zabezpečí spolupráca v oblasti obrany. Na základe [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 1055921x
Priemerná čítanosť článkov: 7135x

Autor blogu