Založ si blog

Podliehajú ilúzii: Väčšina očkovaných si myslí, že sa nenakazí

Dajte sa zaočkovať. Dvakrát aj trikrát, hovorí nám reklama aj predstavitelia vlády a podporuje to aj Matovičova lotériová kampaň. Vraj je to jediná záchrana, hovoria takí lekári ako laureát Sabaka, profesor Krčméri aj pediatrička Prokopová. Hovoria,  že toto očkovanie chráni aj pred tým, aby sme iných neinfikovali kovidom. Ale v praxi vidíme, že očkovaní, stále častejšie infikujú iných. Je to spôsobené aj tým, že sa nemusia testovať, môžu sa pohybovať neobmedzene, sú často asymptomatickí a tak práve oni nebadane rozširujú infekciu na iných. Vraj keď budete očkovaní nebudete mat taký zlý priebeh, hoci aj veľa plne očkovaných má zlý priebeh. Vraj keď budete očkovaní, nebudete musieť do nemocnice, hoci aj očkovaní sú s kovidom v nemocniciach. Situácia v zahraničí na to jednoznačne upozorňuje, napríklad v Izraeli dennodenne 61% všetkých infikovaných a dva krát zaočkovaných a tiež väčšina hospitalizovaných s ťažkými kovidovými stavmi, boli očkovaní.  Reklamou nás presviedčajú, že keď dostaneme dve dávky (tri dávky…) budeme plne imunizovaní, nebudeme šíriť vírus na svojich blízkych  a budeme pred kovidom chranení. Ale niektoré autority (CDC) nás varujú a v praxi to aj sami vidíme, že vírus môžu zaočkovaní šíriť rovnako ako nezaočkovaní, môžu rovnako ochorieť, môžu rovnako ťažko ochorieť, môžu byť aj intubovaní a daní na ventilátor a že môžu aj zomrieť.

V DSS v Ubli boli všetci klienti zaočkovaní a z celkového počtu 18 bolo v septembri deväť pozitívnych a dvaja zomreli. Viac podrobností o osude pacientov v DSS v Ubli už do médií nepreniklo.
Zatiaľ iba v jednej zo siedmich DSS, kde poskytujem zdravotnú starostlivosť na území BSK máme od konca septembra kovid. Zatiaľ je infikovaných 31 zaočkovaných, ale aj 10 nezaočkovaných. Negatívnych zostáva zatiaľ 20 zaočkovaných a 5 nezaočkovaných. 10 pacientov s kovidom je aktuálne hospitalizovaných. 6 zaočkovaných, z nich dve pacientky pre náhle zlyhanie obličiek, dve po páde s úrazom hlavy, jeden pre kovidový zápal pľúc a jedna pre pravdepodobne chrípkový zápal pľúc. Štyria hospitalizovaní sú nezaočkovaní, z nich jeden bol pôvodne hospitalizovaný pre cievnu príhodu a teraz leží so septickými dekubitmi, už na doliečovacom oddelení, jedna pacientka bola hospitalizovaná pre embóliu a trombózu, jedna po páde s úrazom hlavy a jedna nezaočkovaná pacientka má kovidovú pneumóniu. Ďalšie dve pozitívne testované pacientky v nemocnici už zomreli, jedna zaočkovaná na obojstrannú kovidovú pneumóniu a jedna nezaočkovaná na cievnu príhodu. Tieto naše čísla zo Slovenska sú malé, avšak vôbec nepotvrdzujú, že by očkovaní nemohli ochorenie šíriť, nemohli ochorieť, ani že by nemohli byť hospitalizovaní, či nemohli zomrieť na kovid, či s kovidom. V Izraeli keďže tam bolo 61% ľudí zaočkovaných, tak aj viac zaočkovaných bolo v nemocniciach a zomrelo. Na Slovensku keďže máme zatiaľ situáciu opačnú a 58% ľudí je nezaočkovaných tak by to malo byť logicky naopak, viac môžu byť postihnutí ľudia zo skupiny nezaočkovaných, ktorých je väčšina. Vyzerá to tak, že očkovanie proti kovidu v skutočnosti nemá na priebeh kovidu nijaký  podstatný vplyv a ochorenie sa vyskytuje rovnako, teda rovnomerne, medzi zaočkovanými aj nezaočkovanými. Zaujímavý poznatok, ktorý vyplýva z uvedeného je aj to, že iba dvaja z 10 hospitalizovaných sú hospitalizovaní primárne pre kovid pneumóniu. A akoby o tom, či niekto ochorie a hlavne ako dopadne, rozhodovali aj iné faktory ako očkovanie. Ja si myslím, že  priebeh kovidu závisí pravdepodobne aj od toho či u pacientov bola včas nasadená účinná liečba. Ja dávam každému pacientovi či je očkovaný alebo neočkovaný, hneď od začiatku komplexnú liečbu podľa protokolu prof. Maríka založenú na podávaní Ivermektínu, vitamínu D a acylpyrínu, alebo antikoagulačnej liečby. Ivermektín podávame na predpokladanú delta variantu vo zvýšenej dávke a to 0,4 mg/kg hmotnosti a u vitamínu D sme prvýkrát použili syntetický vitamín D alfakalcidol, ktorý má rýchlejší nástup účinku než vitamín D3 a to v dávke 1 ug denne. Toľko zatiaľ moje vlastné skúsenosti s novým delta kovidom v DSS.

Aktualizácia 28.10.2021 Spolu ochorelo 35 z celkového počtu 51 zaočkovaných a 10 pacientov z celkového počtu 15 nezaočkovaných.
Aktualizácia 29.10.2021 zomreli 4 pacientky, jedna nezaočkovaná 87 ročná po úraze hlavy a 3 zaočkované 91, 93 a 97 ročné na kovid.
Potemkinova propaganda aj v našej DSS narazila na realitu.

Dobre ukrytá duševná choroba

21.04.2024

Pôvodne som si myslel, že v doterajšej WHO klasifikácii chýbajú dôležité psychiatrické diagnózy, konkrétne “Duševná zaostalosť s vysokým IQ”. . Duševná zaostalosť, diagnózy F70-F73, postupne graduje od ľahkého po najťažší stupeň postihnutia, teda od debility (IQ od 50 – 69, mentálny vek 9 – 12 rokov), cez imbecilitu (IQ 35 – 49, mentálny vek 6 [...]

Poďme voliť mier, proti mäsiarovi Korčokovi

03.04.2024

Korčok je klon Zelenského, Bidena, Albrightovej, Pavla, Kisku, Čaputovej, Fialu, Leyenovej, Dzurindu, Demeša, Matoviča, Hegera… Tieto mená, toto panoptikum najodpudzujúcejších vojnových štváčov predsa nemôže nikoho presvedčiť o dobrých úmysloch. Dopomôcť k uchopeniu moci na Slovensku týmto neľudským kreatúram prostredníctvom nesvojprávnej bábky, Korčoka? To [...]

Zločiny proti pravde

01.04.2024

Zoberme si do hľadáčika progresívnych škrabákov. Z hľadiska úrovne, extrémnosti a nedôveryhodnosti sú Tódová, Vagovič a Hanzelová na špici pelotónu aktivistických pseudožurnalistov. „Todová je navyše dôvodne podozrivá z toho, že bola konfidentkou organizovanej skupiny v štruktúrach orgánov činných v trestnom konaní, ktorá manipulovala s trestnými konaniami“ [...]

koláž, fotky, mReportér

Takto nádherne nebo hralo farbami. Jedny z najkrajších záberov na polárnu žiaru boli zachytené na strednom Slovensku

18.05.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Pápež František

Za uzdravenie Fica sa modlí aj pápež, poslal list Čaputovej

17.05.2024 21:49

Pápež František zaslal v súvislosti s atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica list prezidentke Zuzane Čaputovej.

Robert Kaliňák, odkaz

Kaliňák: Vykreslili ste Fica ako zlo, takto to dopadlo. Očakávame jedno úprimné prepáčte

17.05.2024 19:11

Spoločenský zmier sa nedá postaviť na falošnej politickej korektnosti, uviedol Robert Kaliňák. Žiada od tých, ktorí vykreslili Fica ako zlo, jedno úprimné prepáčte.

kosovo nato

Baerbocková: Kosovo patrí do Rady Európy. Srbsko v takom prípade hrozí odchodom

17.05.2024 18:25

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v piatok vyzvala lídrov Kosova, aby čo najskoršie splnili podmienky na prijatie do Rady Európy.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 178
Celková čítanosť: 1251355x
Priemerná čítanosť článkov: 7030x

Autor blogu