Založ si blog

Podliehajú ilúzii: Väčšina očkovaných si myslí, že sa nenakazí

Dajte sa zaočkovať. Dvakrát aj trikrát, hovorí nám reklama aj predstavitelia vlády a podporuje to aj Matovičova lotériová kampaň. Vraj je to jediná záchrana, hovoria takí lekári ako laureát Sabaka, profesor Krčméri aj pediatrička Prokopová. Hovoria,  že toto očkovanie chráni aj pred tým, aby sme iných neinfikovali kovidom. Ale v praxi vidíme, že očkovaní, stále častejšie infikujú iných. Je to spôsobené aj tým, že sa nemusia testovať, môžu sa pohybovať neobmedzene, sú často asymptomatickí a tak práve oni nebadane rozširujú infekciu na iných. Vraj keď budete očkovaní nebudete mat taký zlý priebeh, hoci aj veľa plne očkovaných má zlý priebeh. Vraj keď budete očkovaní, nebudete musieť do nemocnice, hoci aj očkovaní sú s kovidom v nemocniciach. Situácia v zahraničí na to jednoznačne upozorňuje, napríklad v Izraeli dennodenne 61% všetkých infikovaných a dva krát zaočkovaných a tiež väčšina hospitalizovaných s ťažkými kovidovými stavmi, boli očkovaní.  Reklamou nás presviedčajú, že keď dostaneme dve dávky (tri dávky…) budeme plne imunizovaní, nebudeme šíriť vírus na svojich blízkych  a budeme pred kovidom chranení. Ale niektoré autority (CDC) nás varujú a v praxi to aj sami vidíme, že vírus môžu zaočkovaní šíriť rovnako ako nezaočkovaní, môžu rovnako ochorieť, môžu rovnako ťažko ochorieť, môžu byť aj intubovaní a daní na ventilátor a že môžu aj zomrieť.

V DSS v Ubli boli všetci klienti zaočkovaní a z celkového počtu 18 bolo v septembri deväť pozitívnych a dvaja zomreli. Viac podrobností o osude pacientov v DSS v Ubli už do médií nepreniklo.
Zatiaľ iba v jednej zo siedmich DSS, kde poskytujem zdravotnú starostlivosť na území BSK máme od konca septembra kovid. Zatiaľ je infikovaných 31 zaočkovaných, ale aj 10 nezaočkovaných. Negatívnych zostáva zatiaľ 20 zaočkovaných a 5 nezaočkovaných. 10 pacientov s kovidom je aktuálne hospitalizovaných. 6 zaočkovaných, z nich dve pacientky pre náhle zlyhanie obličiek, dve po páde s úrazom hlavy, jeden pre kovidový zápal pľúc a jedna pre pravdepodobne chrípkový zápal pľúc. Štyria hospitalizovaní sú nezaočkovaní, z nich jeden bol pôvodne hospitalizovaný pre cievnu príhodu a teraz leží so septickými dekubitmi, už na doliečovacom oddelení, jedna pacientka bola hospitalizovaná pre embóliu a trombózu, jedna po páde s úrazom hlavy a jedna nezaočkovaná pacientka má kovidovú pneumóniu. Ďalšie dve pozitívne testované pacientky v nemocnici už zomreli, jedna zaočkovaná na obojstrannú kovidovú pneumóniu a jedna nezaočkovaná na cievnu príhodu. Tieto naše čísla zo Slovenska sú malé, avšak vôbec nepotvrdzujú, že by očkovaní nemohli ochorenie šíriť, nemohli ochorieť, ani že by nemohli byť hospitalizovaní, či nemohli zomrieť na kovid, či s kovidom. V Izraeli keďže tam bolo 61% ľudí zaočkovaných, tak aj viac zaočkovaných bolo v nemocniciach a zomrelo. Na Slovensku keďže máme zatiaľ situáciu opačnú a 58% ľudí je nezaočkovaných tak by to malo byť logicky naopak, viac môžu byť postihnutí ľudia zo skupiny nezaočkovaných, ktorých je väčšina. Vyzerá to tak, že očkovanie proti kovidu v skutočnosti nemá na priebeh kovidu nijaký  podstatný vplyv a ochorenie sa vyskytuje rovnako, teda rovnomerne, medzi zaočkovanými aj nezaočkovanými. Zaujímavý poznatok, ktorý vyplýva z uvedeného je aj to, že iba dvaja z 10 hospitalizovaných sú hospitalizovaní primárne pre kovid pneumóniu. A akoby o tom, či niekto ochorie a hlavne ako dopadne, rozhodovali aj iné faktory ako očkovanie. Ja si myslím, že  priebeh kovidu závisí pravdepodobne aj od toho či u pacientov bola včas nasadená účinná liečba. Ja dávam každému pacientovi či je očkovaný alebo neočkovaný, hneď od začiatku komplexnú liečbu podľa protokolu prof. Maríka založenú na podávaní Ivermektínu, vitamínu D a acylpyrínu, alebo antikoagulačnej liečby. Ivermektín podávame na predpokladanú delta variantu vo zvýšenej dávke a to 0,4 mg/kg hmotnosti a u vitamínu D sme prvýkrát použili syntetický vitamín D alfakalcidol, ktorý má rýchlejší nástup účinku než vitamín D3 a to v dávke 1 ug denne. Toľko zatiaľ moje vlastné skúsenosti s novým delta kovidom v DSS.

Aktualizácia 28.10.2021 Spolu ochorelo 35 z celkového počtu 51 zaočkovaných a 10 pacientov z celkového počtu 15 nezaočkovaných.
Aktualizácia 29.10.2021 zomreli 4 pacientky, jedna nezaočkovaná 87 ročná po úraze hlavy a 3 zaočkované 91, 93 a 97 ročné na kovid.
Potemkinova propaganda aj v našej DSS narazila na realitu.

Čo sa stalo Jurajovi Krajčikovi?

25.11.2022

1. Tento 19 ročný mladý muž na svojom Twitteri 15.8.2022 uviedol, že je homosexuálny Žid. Jeho vyhlásenie z Twittera, kde je to Jurajom Krajčikom napísané, reprodukovala vo svojej reportáži aj televízia JOJ (noviny.sk) https://www.noviny.sk/krimi/711690-o-tom-co-sa-odohravalo-v-hlave-extremistu-vypoveda-jeho-komunikacia-na-internete-je-plna-nasilia-a-odhodlania-vrazdit Je naozaj [...]

Očkovanie pred zimnou sezónou 2022-2023

08.11.2022

1. Jesenné očkovanie Pred touto sezónou respiračných infekcií sme zaočkovali už 565 pacientov proti chrípke, 176 pacientov proti zápalu pľúc a v tomto roku aj 141 pacientov proti tetanu a záškrtu. Proti chrípke sa očkuje každoročne na jeseň. Proti pneumokokovému zápalu pľúc sa očkovanie vykonáva raz za 3-5 rokov a proti tomuto bakteriálnemu ochoreniu sa môže očkovať [...]

Ivermektín, fenomenálny liek dnešnej doby

05.11.2022

T.č. rezonuje na Slovensku štúdia ACTIV 6 publikovaná v časopise JAMA, ktorá vraj preukazuje neúčinnosť Ivermektínu. Obzvlášť sa z toho teší MZ SR. Hlavný problém tejto štúdie je, že síce bola randomizovaná a dvojito zaslepená, čo je zlatý štandard vedeckej štúdie, ale jej účelový dizajn je hlavnou prekážkou, aby bolo možné tvrdiť, že dokazuje neúčinnosť [...]

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 153
Celková čítanosť: 1086258x
Priemerná čítanosť článkov: 7100x

Autor blogu