Založ si blog

Podliehajú ilúzii: Väčšina očkovaných si myslí, že sa nenakazí

Dajte sa zaočkovať. Dvakrát aj trikrát, hovorí nám reklama aj predstavitelia vlády a podporuje to aj Matovičova lotériová kampaň. Vraj je to jediná záchrana, hovoria takí lekári ako laureát Sabaka, profesor Krčméri aj pediatrička Prokopová. Hovoria,  že toto očkovanie chráni aj pred tým, aby sme iných neinfikovali kovidom. Ale v praxi vidíme, že očkovaní, stále častejšie infikujú iných. Je to spôsobené aj tým, že sa nemusia testovať, môžu sa pohybovať neobmedzene, sú často asymptomatickí a tak práve oni nebadane rozširujú infekciu na iných. Vraj keď budete očkovaní nebudete mat taký zlý priebeh, hoci aj veľa plne očkovaných má zlý priebeh. Vraj keď budete očkovaní, nebudete musieť do nemocnice, hoci aj očkovaní sú s kovidom v nemocniciach. Situácia v zahraničí na to jednoznačne upozorňuje, napríklad v Izraeli dennodenne 61% všetkých infikovaných a dva krát zaočkovaných a tiež väčšina hospitalizovaných s ťažkými kovidovými stavmi, boli očkovaní.  Reklamou nás presviedčajú, že keď dostaneme dve dávky (tri dávky…) budeme plne imunizovaní, nebudeme šíriť vírus na svojich blízkych  a budeme pred kovidom chranení. Ale niektoré autority (CDC) nás varujú a v praxi to aj sami vidíme, že vírus môžu zaočkovaní šíriť rovnako ako nezaočkovaní, môžu rovnako ochorieť, môžu rovnako ťažko ochorieť, môžu byť aj intubovaní a daní na ventilátor a že môžu aj zomrieť.

V DSS v Ubli boli všetci klienti zaočkovaní a z celkového počtu 18 bolo v septembri deväť pozitívnych a dvaja zomreli. Viac podrobností o osude pacientov v DSS v Ubli už do médií nepreniklo.
Zatiaľ iba v jednej zo siedmich DSS, kde poskytujem zdravotnú starostlivosť na území BSK máme od konca septembra kovid. Zatiaľ je infikovaných 31 zaočkovaných, ale aj 10 nezaočkovaných. Negatívnych zostáva zatiaľ 20 zaočkovaných a 5 nezaočkovaných. 10 pacientov s kovidom je aktuálne hospitalizovaných. 6 zaočkovaných, z nich dve pacientky pre náhle zlyhanie obličiek, dve po páde s úrazom hlavy, jeden pre kovidový zápal pľúc a jedna pre pravdepodobne chrípkový zápal pľúc. Štyria hospitalizovaní sú nezaočkovaní, z nich jeden bol pôvodne hospitalizovaný pre cievnu príhodu a teraz leží so septickými dekubitmi, už na doliečovacom oddelení, jedna pacientka bola hospitalizovaná pre embóliu a trombózu, jedna po páde s úrazom hlavy a jedna nezaočkovaná pacientka má kovidovú pneumóniu. Ďalšie dve pozitívne testované pacientky v nemocnici už zomreli, jedna zaočkovaná na obojstrannú kovidovú pneumóniu a jedna nezaočkovaná na cievnu príhodu. Tieto naše čísla zo Slovenska sú malé, avšak vôbec nepotvrdzujú, že by očkovaní nemohli ochorenie šíriť, nemohli ochorieť, ani že by nemohli byť hospitalizovaní, či nemohli zomrieť na kovid, či s kovidom. V Izraeli keďže tam bolo 61% ľudí zaočkovaných, tak aj viac zaočkovaných bolo v nemocniciach a zomrelo. Na Slovensku keďže máme zatiaľ situáciu opačnú a 58% ľudí je nezaočkovaných tak by to malo byť logicky naopak, viac môžu byť postihnutí ľudia zo skupiny nezaočkovaných, ktorých je väčšina. Vyzerá to tak, že očkovanie proti kovidu v skutočnosti nemá na priebeh kovidu nijaký  podstatný vplyv a ochorenie sa vyskytuje rovnako, teda rovnomerne, medzi zaočkovanými aj nezaočkovanými. Zaujímavý poznatok, ktorý vyplýva z uvedeného je aj to, že iba dvaja z 10 hospitalizovaných sú hospitalizovaní primárne pre kovid pneumóniu. A akoby o tom, či niekto ochorie a hlavne ako dopadne, rozhodovali aj iné faktory ako očkovanie. Ja si myslím, že  priebeh kovidu závisí pravdepodobne aj od toho či u pacientov bola včas nasadená účinná liečba. Ja dávam každému pacientovi či je očkovaný alebo neočkovaný, hneď od začiatku komplexnú liečbu podľa protokolu prof. Maríka založenú na podávaní Ivermektínu, vitamínu D a acylpyrínu, alebo antikoagulačnej liečby. Ivermektín podávame na predpokladanú delta variantu vo zvýšenej dávke a to 0,4 mg/kg hmotnosti a u vitamínu D sme prvýkrát použili syntetický vitamín D alfakalcidol, ktorý má rýchlejší nástup účinku než vitamín D3 a to v dávke 1 ug denne. Toľko zatiaľ moje vlastné skúsenosti s novým delta kovidom v DSS.

Aktualizácia 28.10.2021 Spolu ochorelo 35 z celkového počtu 51 zaočkovaných a 10 pacientov z celkového počtu 15 nezaočkovaných.
Aktualizácia 29.10.2021 zomreli 4 pacientky, jedna nezaočkovaná 87 ročná po úraze hlavy a 3 zaočkované 91, 93 a 97 ročné na kovid.
Potemkinova propaganda aj v našej DSS narazila na realitu.

Kompas ľudskosti

03.03.2022

Hodnoty EÚ =ľudská dôstojnosť, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát a ľudské práva= sú dnes dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Základom našej spoločnosti je ich rešpektovanie. Toto sú naše hodnoty, ktorých dodržiavanie musí byť samozrejmosťou v jednotlivosti aj vo vzájomnom súlade a určujú ľudský kompas ľudskosti tak, aby nezablúdil nikto z nás. Toto [...]

točko Prokopová, Lengvarský, Mikas

22.02.2022

Generálna prokuratúra SR Štúrova 2 812 85 Bratislava ________________________ V Bratislave dňa 22. 2. 2022 VEC: Trestné oznámenie MUDr. Peter Lipták, nar. 15.02.1960, bytom … Bratislava podávam, týmto trestné oznámenie na MUDr. Vladimíra LENGVARSKÉHO, MPH / PhDr. RNDr. MUDr. Jána MIKASA, PhD., MPH / MUDr. Elenu PROKOPOVÚ, pre podozrenie, že svojím [...]

Putin architekt nového svetového poriadku

21.02.2022

Dnes večer, 21.2.2022, Ruská federácia uzná Doneckú a Luganskú republiku. Následne tieto republiky uznajú aj ďalšie štáty Sveta. Okamžite, alebo súčasne s týmto procesom politickej emancipácie nových štátov, bude uzatvorená a podpísaná aj dohoda o priateľstve a spolupráci medzi DNR/LNR a Ruskou federáciou, čím sa zabezpečí spolupráca v oblasti obrany. Na základe [...]

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

Trump

U Trumpa našla FBI tajné dokumenty, je podozrivý zo špionáže

12.08.2022 23:05

Podľa informácií denníka The Washington Post sa agenti FBI hľadali aj dokumenty k jadrovým zbraniam.

Ukrajina Rusko Krym výbuchy základňa uarus

Pentagón: Nevieme, čo spôsobilo výbuch na Kryme, naše zbrane to neboli

12.08.2022 22:30

Neposkytli sme nič, čo by Ukrajincom umožnilo zaútočiť na Krym, povedal vysokopostavený americký predstaviteľ.

Cetinje

Strieľal hlava-nehlava. Muž v čiernohorskej Cetinji zabil 10 ľudí vrátane dvoch detí

12.08.2022 20:26, aktualizované: 23:17

Cieľom 34-ročného útočníka boli ľudia, ktorí bývali v jeho dome ako nájomníci.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 1046740x
Priemerná čítanosť článkov: 7073x

Autor blogu