Založ si blog

Naša čakáreň v dobe omicronu sa usmieva prázdnotou

Návod na život podľa Pavla Országha Hviezdoslava. Foto Peter Lipták

Klinika
V dnešnej praxi sa omicron javí naozaj ako veľmi ľahké ambulantné ochorenie, kde väčšinou človek nemá žiadne ťažkosti. V dobe alfy sme mávali plnú čakáreň závažne postihnutých dýchavičných pacientov so zníženou koncentráciou kyslíka v krvi (hyposaturáciou) a veľa hospitalizovaných, v čase delty sa tiež objavovali sporadicky ťažké stavy, zápaly pľúc aj pľúcne embólie a neraz sme zachraňovali pacientov pred hospitalizáciou poskytnutím koncentrátora kyslíka na domáce okysličovanie. Zatiaľ omicron u nás prebieha s nádchou, bolesťou hrdla a pokašliavaním.
Liečba
Pacienti už sami vedia, že si majú kúpiť nosné kvapky a balíček papierových vreckoviek a mať v pohotovosti na teplotu acylpyrín. Samozrejme aj naďalej je dôležité užívanie vitamínov vo vysokých dávkach a to najmä D 4000 – 6000 jednotiek denne, potom C 3×500 – 1000 mg a kovu Zinku 2×25 mg. Odporúčam veľa kloktať – tým sa zbavujeme vírusu vo veľkých kvantách. Ak patríte k ohrozenej skupine(seniori, chronicky chorí, obézni), tak hneď na začiatku ako sa objavia príznaky, kontaktujte svojho lekára, aby Vás hneď od začiatku mal podchyteného a mohol cielene dohliadať a liečiť.
Testovanie
Testovanie zdravých nedáva zmysel. Potrebujeme poznať chorých, nie pozitívne testovaných. Opakovane zdôrazňujem netestovať zdravých! Nikto nepotrebuje poznať pozitívne testovaných zdravých ľudí, bola chyba, že sme ich obmedzovali v činnostiach, ako keby boli chorí.  Chorí sa predsa vždy ukážu. No a ak ste chorí dajte sa testovať. Ale aj ak sa nechcete nechať testovať a máte príznaky, tak 5 dní jednoducho zostaňte doma a vyhnite sa najmä kontaktu s osobami z ohrozených skupín (seniori, chronicky chorí a obézni). Po piatich dňoch už nie ste infekčný.
Očkovanie
A očkovanie proti alfa kovidu sa stalo v čase omicronu už celkom obsolentným, nakoľko na omicron je efekt nedostatočný a každý vidí vo svojom okolí, že často dnes chorejú aj trikrát zaočkovaní. Doteraz nemáme bezpečnú a účinnú vakcínu, tak prečo experimentovať? Alfa varianta, proti ktorej sa vytrvalo očkuje sa už nikdy nevráti. Dokonca je známe, že sám omicron nás úspešne plošne a bezpečne očkuje, každý deň u niekoľkostotisíc ľudí vyvoláva tvorbu slizničných protilátok. Pri prirodzenom očkovaní omicronom toxický S protein v žiadnom prípade nepreniká do tela a nemôže sa šíriť krvným obehom, spôsobovať trombózy a zápaly, tak ako to je pri podávaní injekcií s látkami indukujúcimi tvorbu S proteinu v orgánoch.
Koniec dobrý všetko dobré!
Sme svedkami, že takto plošným šírením omicronu = slizničným očkovaním pandémia končí. Je treba všetko zjednodušiť a naučiť sa aj s týmto vírusom normálne žiť. Odstrániť umelo vyvolávaný strach.
Príjemný zdravý deň! 🙂

Kompas ľudskosti

03.03.2022

Hodnoty EÚ =ľudská dôstojnosť, sloboda, demokracia, rovnosť, právny štát a ľudské práva= sú dnes dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Základom našej spoločnosti je ich rešpektovanie. Toto sú naše hodnoty, ktorých dodržiavanie musí byť samozrejmosťou v jednotlivosti aj vo vzájomnom súlade a určujú ľudský kompas ľudskosti tak, aby nezablúdil nikto z nás. Toto [...]

točko Prokopová, Lengvarský, Mikas

22.02.2022

Generálna prokuratúra SR Štúrova 2 812 85 Bratislava ________________________ V Bratislave dňa 22. 2. 2022 VEC: Trestné oznámenie MUDr. Peter Lipták, nar. 15.02.1960, bytom … Bratislava podávam, týmto trestné oznámenie na MUDr. Vladimíra LENGVARSKÉHO, MPH / PhDr. RNDr. MUDr. Jána MIKASA, PhD., MPH / MUDr. Elenu PROKOPOVÚ, pre podozrenie, že svojím [...]

Putin architekt nového svetového poriadku

21.02.2022

Dnes večer, 21.2.2022, Ruská federácia uzná Doneckú a Luganskú republiku. Následne tieto republiky uznajú aj ďalšie štáty Sveta. Okamžite, alebo súčasne s týmto procesom politickej emancipácie nových štátov, bude uzatvorená a podpísaná aj dohoda o priateľstve a spolupráci medzi DNR/LNR a Ruskou federáciou, čím sa zabezpečí spolupráca v oblasti obrany. Na základe [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 148
Celková čítanosť: 1055929x
Priemerná čítanosť článkov: 7135x

Autor blogu