Založ si blog

Naša čakáreň v dobe omicronu sa usmieva prázdnotou

Návod na život podľa Pavla Országha Hviezdoslava. Foto Peter Lipták

Klinika
V dnešnej praxi sa omicron javí naozaj ako veľmi ľahké ambulantné ochorenie, kde väčšinou človek nemá žiadne ťažkosti. V dobe alfy sme mávali plnú čakáreň závažne postihnutých dýchavičných pacientov so zníženou koncentráciou kyslíka v krvi (hyposaturáciou) a veľa hospitalizovaných, v čase delty sa tiež objavovali sporadicky ťažké stavy, zápaly pľúc aj pľúcne embólie a neraz sme zachraňovali pacientov pred hospitalizáciou poskytnutím koncentrátora kyslíka na domáce okysličovanie. Zatiaľ omicron u nás prebieha s nádchou, bolesťou hrdla a pokašliavaním.
Liečba
Pacienti už sami vedia, že si majú kúpiť nosné kvapky a balíček papierových vreckoviek a mať v pohotovosti na teplotu acylpyrín. Samozrejme aj naďalej je dôležité užívanie vitamínov vo vysokých dávkach a to najmä D 4000 – 6000 jednotiek denne, potom C 3×500 – 1000 mg a kovu Zinku 2×25 mg. Odporúčam veľa kloktať – tým sa zbavujeme vírusu vo veľkých kvantách. Ak patríte k ohrozenej skupine(seniori, chronicky chorí, obézni), tak hneď na začiatku ako sa objavia príznaky, kontaktujte svojho lekára, aby Vás hneď od začiatku mal podchyteného a mohol cielene dohliadať a liečiť.
Testovanie
Testovanie zdravých nedáva zmysel. Potrebujeme poznať chorých, nie pozitívne testovaných. Opakovane zdôrazňujem netestovať zdravých! Nikto nepotrebuje poznať pozitívne testovaných zdravých ľudí, bola chyba, že sme ich obmedzovali v činnostiach, ako keby boli chorí.  Chorí sa predsa vždy ukážu. No a ak ste chorí dajte sa testovať. Ale aj ak sa nechcete nechať testovať a máte príznaky, tak 5 dní jednoducho zostaňte doma a vyhnite sa najmä kontaktu s osobami z ohrozených skupín (seniori, chronicky chorí a obézni). Po piatich dňoch už nie ste infekčný.
Očkovanie
A očkovanie proti alfa kovidu sa stalo v čase omicronu už celkom obsolentným, nakoľko na omicron je efekt nedostatočný a každý vidí vo svojom okolí, že často dnes chorejú aj trikrát zaočkovaní. Doteraz nemáme bezpečnú a účinnú vakcínu, tak prečo experimentovať? Alfa varianta, proti ktorej sa vytrvalo očkuje sa už nikdy nevráti. Dokonca je známe, že sám omicron nás úspešne plošne a bezpečne očkuje, každý deň u niekoľkostotisíc ľudí vyvoláva tvorbu slizničných protilátok. Pri prirodzenom očkovaní omicronom toxický S protein v žiadnom prípade nepreniká do tela a nemôže sa šíriť krvným obehom, spôsobovať trombózy a zápaly, tak ako to je pri podávaní injekcií s látkami indukujúcimi tvorbu S proteinu v orgánoch.
Koniec dobrý všetko dobré!
Sme svedkami, že takto plošným šírením omicronu = slizničným očkovaním pandémia končí. Je treba všetko zjednodušiť a naučiť sa aj s týmto vírusom normálne žiť. Odstrániť umelo vyvolávaný strach.
Príjemný zdravý deň! 🙂

Čaputová fascinovaná odchovancom KSČ

29.01.2023

1. Ako uviedla TASR(28.01.2023) slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. Dodala, že [...]

Pokus o paralýzu referenda

21.01.2023

„Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú. Verí sa v Boha, verí sa v prírodu, verí sa v krásu, verí sa v myšlienku, ideu. V politika sa neverí, a kto v neho verí, je idiot!“ (Karel Kryl) „Toto je taká najzásadnejšia vec na ktorú musíme mať jednoznačný názor v zmysle, že ak sú tu prvky priamej demokracie ako napríklad referendum tak má byť urobené [...]

Odpovede dr. Michalovi Pijákovi

16.12.2022

V poslednej dobe mi uznávaný vedec a lekár dr. Michal Piják venoval niekoľko statusov na fb, v ktorých naznačoval, že z hľadiska vedy, ktorej sa cíti byť predstaviteľom, ma zaraďuje medzi dezinformátorov a konšpirátorov. Keďže som na fb chronicky zablokovaný, vyjadrujem svoje názory touto cestou. Očkovanie Paradoxne dr. Piják, ktorý sa nechal zaočkovať proti [...]

Milan Majerský, KDH

Boj proti Ficovi neznamená pomoc Slovensku, nebudeme nikomu robiť výťah, tvrdí šéf KDH Majerský

01.02.2023 06:05

Hoci kresťanskí demokrati zo slušnosti rokujú o možnom spájaní síl, už dnes odmietajú bližšiu spoluprácu s liberálnymi stranami a politikmi.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev má od USA dostať zbraň, akú doteraz ešte nemal

01.02.2023 05:50

V novom balíku vojenskej pomoci, ktoré Spojené štáty chystajú pre Ukrajinu, môžu byť zbrane, ktoré Kyjev žiada už niekoľko mesiacov.

Ukrajina, utečenci, vojna na Ukrajine

Utrpenie Ukrajincov sa zväčšuje, ochota prijať ich sa zmenšuje

01.02.2023 02:30

Až deväť miliónov ľudí utieklo doteraz z Ukrajiny. Ďalší nepochybne ešte pribudnú, lebo vidina skončenia vojny je v nedohľadne.

parlament, predčasné voľby, hlasovanie, Robert Fico, Boris Kollár, Richard Sulík

Slovensko čaká ostrá kampaň. Čaputová varuje Hegera, Fico sa oháňa NAKA a Matovič zasa Sulíkom

01.02.2023 02:00

Jesenný termín podporilo 92 poslancov. Už teraz je jasné, že kampaň bude drsná, voľby budú 30. septembra.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 156
Celková čítanosť: 1105119x
Priemerná čítanosť článkov: 7084x

Autor blogu