Založ si blog

Vražda Kuciaka prvý mílnik Čaputizmu

Čo skrýva táto vyretušovaná pekná tvárička. Zdroj fb prezidentky Zuzany Čaputovej

Opäť sa začínajú prezidentské volebné kampane.
Chcel by som upozorniť na dva fakty, ktoré viedli k skutočnosti, že funkciu prezidenta SR vykonáva dnes Čaputová. Je to jednak vražda Kuciaka a potom kauza Danko.
1. Vražda Kuciaka
Ak si vyberieme za východisko postuláty klasickej kriminológie, ktorú reprezentuje napríklad typická postava britského detektíva Sherlocka Holmesa, tak musíme hľadať Kuciakovho vraha podľa zásady „Cui bono“, teda kto mal z tejto vraždy prospech. Treba na rovinu povedať, že Čaputová by sa bez vraždy Kuciaka  nikdy nedostala na prezidentský stolec.
Prvá a najpravdepodobnejšia verzia vraždy Kuciaka nám hovorí, že objednávateľom tejto vraždy bola Čaputová, alebo niekto z jej marketingového volebného tímu. Túto verziu nám podporuje aj fakt, že Čaputovej volebný tím bol organizovaný globálne s jasným pozadím presadzovania USA záujmov. Všetci predsa vieme uviesť veľa príkladov, keď Spojené štáty pre dosiahnutie svojich cieľov uskutočnili podobné vraždy kdekoľvek vo svete, kde sa so svojimi záujmami chceli presadiť. Prečo by toto svoje, takpovediac štandardné, armamentárium nevyužili pre dosadenie svojho človeka na čelo Slovenska?
Samozrejme, toto je iba jedna z možných verzií vraždy Kuciaka. Ale je to práve tá verzia, ktorú mali OČTK prešetriť na prvom mieste a ktorej sa aj novinári mainstreemu mali najviac venovať. Najmä preto, aby Čaputovú od tohoto podozrenia očistili.
Absencia tohto, z kriminalistického hľadiska, štandardného postupu spôsobuje, že vozík s Kuciakovou vraždou tlačí Čaputová ďalej vo svojom živote, či už sa rozhodne alebo nerozhodne, ísť do ďalšej prezidentskej volebnej kampane. Pred ňou a jej zahraničným volebným tímom vyvstáva potom prirodzená otázka, koho vyberú do Kuciakovej role pre nasledujúcu volebnú inscenáciu.
To, že po celých 5 rokov dnešný spolitizovaný systém OČTK celkom ignoruje najpravdepodobnejšiu verziu vraždy Kuciaka a spolitizovaní novinári o tejto verzii ani nehlesnú, je veľmi podozrivé, čo len potvrdzuje možnú pravdivosť takýchto dohadov.
2. Kauza Danko
Ani bez vraždy Kuciaka, ani bez Danka, by Čaputová nikdy nemohla začať vykonávať funkciu prezidenta SR. Pán Harabin podal volebnú sťažnosť a žiadal opakované prepočítanie hlasov, ale žiadne prepočítanie hlasov sa neuskutočnilo, hoci zákon takýto postup vyžaduje. Danko teda nemal dôvod zvolať NRSR na Čaputovej inauguráciu. No predsa on takéto zasadanie NRSR zvolal. Keď Spojeným štátom na Slovensku opäť začalo najviac tiecť do topánok, Danko im bez zaváhania takto poslúžil.

Aj z týchto externých a interných dôvodov preto dnes žijeme v dnešnej kriminálnej a psychiatrickej diktatúre Čaputovej.
No najdôležitejší dôvod sa skrýva v každom z nás.

 

 

Globsec, Hitlerovia a Napoleon

28.05.2023

Je všeobecne akceptované, že Hitler bol nacista, ktorý spáchal na ľudstve doteraz najhoršie zločiny. Vykonávať dnes Hitlerovo dielo, byť jeho pohrobkom, to by nemalo byť vôbec možné, pre nesmierne odstrašujúcu hrôzu a des, ktoré vznikajú u každého človeka, čo i len pri pomyslení na takéto konanie. Ale nie je to tak. Dnes sa Hitler vracia na výslnie a je opäť tu, [...]

Z mojej diskusie s Matovičom a Pročkom v Pezinku

04.05.2023

Matovič: Nech sa páči (pán doktor Lipták). Lipták: Ďakujem, takže ja som doktor Lipták, všeobecný lekár, hádam ma poznáte. Pán Matovič, ja som Vám chcel povedať toľko, lebo tu ste hovorili, že konkrétny príklad treba uviesť. Tak hovorili ste tu „o Husákových deťoch“ tak posmešne … Matovič:… prepáčte… Lipták:… alebo s úctou, ale ma nerušte pán [...]

Prší, prší len sa leje

15.04.2023

Prší, prší len sa leje nezatváraj milá dvere. Milá má duša má nezatváraj pred nama. Keď som išiel od Zuzičky, štrngali mi podkovičky. štrngali, brngali, sivé očká plakali. Sivé očká, čo plačete, veď vy moje nebudete, budete iného šuhajíčka švárneho. Nie každá Zuzička je z pesničky. Nie každý je švárny šuhajíček. Nestojí im zato, aby prišli nato. [...]

lietadlo, kotešová, bytča

Pri obci Kotešová v okrese Bytča spadlo malé lietadlo. Pilot zahynul

04.06.2023 20:23, aktualizované: 22:55

Stroj spadol v nedostupnom teréne a po páde začal horieť.

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 1148937x
Priemerná čítanosť článkov: 7181x

Autor blogu