Založ si blog

Vražda Kuciaka prvý mílnik Čaputizmu

Čo skrýva táto vyretušovaná pekná tvárička. Zdroj fb prezidentky Zuzany Čaputovej

Opäť sa začínajú prezidentské volebné kampane.
Chcel by som upozorniť na dva fakty, ktoré viedli k skutočnosti, že funkciu prezidenta SR vykonáva dnes Čaputová. Je to jednak vražda Kuciaka a potom kauza Danko.
1. Vražda Kuciaka
Ak si vyberieme za východisko postuláty klasickej kriminológie, ktorú reprezentuje napríklad typická postava britského detektíva Sherlocka Holmesa, tak musíme hľadať Kuciakovho vraha podľa zásady „Cui bono“, teda kto mal z tejto vraždy prospech. Treba na rovinu povedať, že Čaputová by sa bez vraždy Kuciaka  nikdy nedostala na prezidentský stolec.
Prvá a najpravdepodobnejšia verzia vraždy Kuciaka nám hovorí, že objednávateľom tejto vraždy bola Čaputová, alebo niekto z jej marketingového volebného tímu. Túto verziu nám podporuje aj fakt, že Čaputovej volebný tím bol organizovaný globálne s jasným pozadím presadzovania USA záujmov. Všetci predsa vieme uviesť veľa príkladov, keď Spojené štáty pre dosiahnutie svojich cieľov uskutočnili podobné vraždy kdekoľvek vo svete, kde sa so svojimi záujmami chceli presadiť. Prečo by toto svoje, takpovediac štandardné, armamentárium nevyužili pre dosadenie svojho človeka na čelo Slovenska?
Samozrejme, toto je iba jedna z možných verzií vraždy Kuciaka. Ale je to práve tá verzia, ktorú mali OČTK prešetriť na prvom mieste a ktorej sa aj novinári mainstreemu mali najviac venovať. Najmä preto, aby Čaputovú od tohoto podozrenia očistili.
Absencia tohto, z kriminalistického hľadiska, štandardného postupu spôsobuje, že vozík s Kuciakovou vraždou tlačí Čaputová ďalej vo svojom živote, či už sa rozhodne alebo nerozhodne, ísť do ďalšej prezidentskej volebnej kampane. Pred ňou a jej zahraničným volebným tímom vyvstáva potom prirodzená otázka, koho vyberú do Kuciakovej role pre nasledujúcu volebnú inscenáciu.
To, že po celých 5 rokov dnešný spolitizovaný systém OČTK celkom ignoruje najpravdepodobnejšiu verziu vraždy Kuciaka a spolitizovaní novinári o tejto verzii ani nehlesnú, je veľmi podozrivé, čo len potvrdzuje možnú pravdivosť takýchto dohadov.
2. Kauza Danko
Ani bez vraždy Kuciaka, ani bez Danka, by Čaputová nikdy nemohla začať vykonávať funkciu prezidenta SR. Pán Harabin podal volebnú sťažnosť a žiadal opakované prepočítanie hlasov, ale žiadne prepočítanie hlasov sa neuskutočnilo, hoci zákon takýto postup vyžaduje. Danko teda nemal dôvod zvolať NRSR na Čaputovej inauguráciu. No predsa on takéto zasadanie NRSR zvolal. Keď Spojeným štátom na Slovensku opäť začalo najviac tiecť do topánok, Danko im bez zaváhania takto poslúžil.

Aj z týchto externých a interných dôvodov preto dnes žijeme v dnešnej kriminálnej a psychiatrickej diktatúre Čaputovej.
No najdôležitejší dôvod sa skrýva v každom z nás.

 

 

Poďme voliť mier, proti mäsiarovi Korčokovi

03.04.2024

Korčok je klon Zelenského, Bidena, Albrightovej, Pavla, Kisku, Čaputovej, Fialu, Leyenovej, Dzurindu, Demeša, Matoviča, Hegera… Tieto mená, toto panoptikum najodpudzujúcejších vojnových štváčov predsa nemôže nikoho presvedčiť o dobrých úmysloch. Dopomôcť k uchopeniu moci na Slovensku týmto neľudským kreatúram prostredníctvom nesvojprávnej bábky, Korčoka? To [...]

Zločiny proti pravde

01.04.2024

Zoberme si do hľadáčika progresívnych škrabákov. Z hľadiska úrovne, extrémnosti a nedôveryhodnosti sú Tódová, Vagovič a Hanzelová na špici pelotónu aktivistických pseudožurnalistov. „Todová je navyše dôvodne podozrivá z toho, že bola konfidentkou organizovanej skupiny v štruktúrach orgánov činných v trestnom konaní, ktorá manipulovala s trestnými konaniami“ [...]

Volebný kompas

19.03.2024

Každého človeka môžeme posudzovať podľa rôznych kritérií. Zhodnotiť jeho vlastnosti, ktoré sú navrstvené vo viacerých úrovniach. 1. Morálna úroveň čestný/nečestný – čestnosť človeka a teda aj politika by mala byť hodnotou u tejto profesie postavenou na piedestál. Pellegrini prezidentské voľby organizuje a súčasne v nich kandiduje. Vlastnú kandidatúru de [...]

brusel, polícia, krajná pravica, pravica, konzervatívci

Medzinárodný škandál v Bruseli a veľké víťazstvo euroskeptikov. Konferencia nacionalistov napokon pokračuje

17.04.2024 18:25

Konferencia nacionalistického a euroskeptického tábora sa koná len niekoľko týždňov pred júnovými voľbami do Európskeho parlamentu.

Fico

Fico v júni navštívi Čínu, Eštok o tom rokoval s veľvyslancom

17.04.2024 17:57

Okrem politických konzultácií so svojím rezortným partnerom absolvuje i návštevu vybraných spoločností v Pekingu.

polícia BA

Polícia pátra po nezvestnom 16-ročnom chlapcovi z Banskej Bystrice

17.04.2024 17:56

Polícia vyzýva verejnosť, aby akékoľvek informácie o nezvestnom chlapcovi oznámila na linku tiesňového volania číslo 158.

Šaľa Duslo Čpavok 4

Vo fabrike Duslo Šaľa došlo k tragédii, zamestnanec neprežil pád zo šesťmetrovej výšky

17.04.2024 17:24

Prípadom sa už zaoberá polícia aj Inšpektorát práce Nitra

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 1242741x
Priemerná čítanosť článkov: 7021x

Autor blogu