Založ si blog

Slovensko soľ EÚ

„Európska komisia nezaváha zasiahnuť proti Slovenskej republike akýmkoľvek spôsobom vrátane obmedzenia eurofondov,  keby kroky vlády vedenej premiérom Robertom Ficom v oblasti právneho štátu porušovali pravidlá EÚ.“
Zaujímavé, že to EÚ dáva najavo až teraz, keď sme sa konečne oslobodili od kriminálnych režimov Matoviča, Hegera a Odora, ktoré pod záštitou Čaputovej flagrantne porušovali všetky pravidlá EÚ.
Práve EÚ sa prestala riadiť vlastnými pravidlami a preto vidíme, že činnosť Ursuly von der Leyenovej, Didiera Reyndersa a ďalších jej predstaviteľov vrátane nášho Maroša Šefčoviča, spôsobili v EÚ značnú degradáciu vo všetkých oblastiach. Systematicky sa zamlčiava pravda a zo všetkých strán sa valí klamstvo a propaganda. Ocitli sme sa uprostred krízy morálnych hodnôt, v zmätku, v ktorom sa nedodržiavajú dohodnuté pravidlá, zneužíva sa veda vrátane klimatológie, v ekonomike je rozvrat a celá ľudská stránka života v EÚ je v ohrození.
Traja japonskí ministri podali vo štvrtok ráno demisiu pre veľký úplatkársky škandál. Odstúpili minister pre ekonomiku a priemysel, minister vnútra a minister poľnohospodárstva. V Japonsku! Či iný kraj, iný mrav? Doparoma, to si nevieme posvietiť ani na korupciu aj v EÚ?
V EÚ sú dobre známe obrovské korupčné škandály Leyenovej, ktorá nakúpila toxické injekcie proti kovidu za cca 100 mld € len tak na esemesku od generálneho riaditeľa Pfizeru Bourlu. Bol to nielen obrovský korupčný škandál, ale nesie zodpovednosť za smrť desaťtisícov Európanov.
Ďalších našich 100 mld € vrtošivá Ursula rozhádzala na Ukrajine a to najmä na nákup letálnych zbraní, ktoré tam rozsievali smrť. Od začiatku zbytočná vojna, ktorá má v dôsledku dodávok „našich“ zbraní na svedomí už viac ako 1 mil Ukrajincov. Mladí muži sú nenávratne mŕtvi!  A zbrane z EÚ dodané na Ukrajinu, ktorá je jednou z najskorumpovanejších krajín sveta, dnes zabíjajú aj v Afrike, aj v Gaze. Ľudia zomierajú, pretože Leyenová prispieva našimi miliardami na ich zabíjanie a jej osobný protežant, nácek Zelenský, skupuje vily po celom svete.
Dvesto miliárd eur zmizlo a eurokomisár pre spravodlivosť Didier Reynders sa nad touto obludnou trestnou činnosťou Leyenovej iba pokrytecky usmieva. Veď táto pipíška je predsa „zákonom“ chránený zver. Ignoroval, keď na čaputovskom Slovensku bola porušovaná ľudská dôstojnosť a ľudské práva. Ľudia boli bez právneho dôvodu väznení, niektorým z nich dokonca privodili vo väzniciach smrť. Tu Didier Reynders, keď mal zasiahnuť v mene pravidiel spravodlivosti EÚ, tak nezasiahol. Napriek tomu, že bol písomne detailne informovaný o zločinoch, ktoré sa tu diali. A teraz dokonca tento komisár nespravodlivosti marí nápravu nezákonného stavu, ktorú spôsobili na Slovensku predstavitelia troch vlád Čaputovej. Nie z pozície zákona, ale naopak z pozície advokáta zločinu, sa práve on vyhráža Slovensku a jeho dnešnej legitímnej vláde premiéra Roberta Fica.
Vidíme, že EÚ nám pod súčasným vedením zhnila. Zhnila v nej ľudská dôstojnosť, rovnosť, sloboda, zákonnosť aj ľudské práva.
Vinníci, namiesto toho, aby čestne prijali zodpovednosť a odstúpili, sa držia svojich stoličiek ako kliešť a intenzívne ďalej škodia. Ale len tak ako im to dovolíme!
Európske voľby sú za dverami.
Občania, vyženieme ich?

Korčok (p)rezidentom

20.02.2024

Slovensko má naozaj „šťastie“. Významný realizátor americkej zahraničnej politiky náš pán Ivan Korčok hýbe Slovenskom podľa nôt z USA. Slušne, ale rozhodne! On, ktorý má s prezidentom Bidenom spoločný dokonca aj stav mysle, sa rozhodol kandidovať za jeho rezidenta na Slovensku a pokračovať po Kiskovi a Čaputovej ešte úspešnejšie v náročnej službe pre americkú [...]

HIV pacient

14.02.2024

Homosexuálny poslanec PS Tomáš Hellebrant sa pred 15 rokmi nainfikoval vírusom HIV. Lieči sa v zahraničí a tu na Slovensku to vraj nikomu nepovedal, pretože sa obával politického zneužitia. No možno práve naopak, keby informoval aj verejnosť, že je HIV pozitívny a išiel by príkladom v statočnom boji s touto zákernou, pohlavne prenosnou chorobou, získal by na Slovensku, [...]

Postihnutí „vakcínou“? Otestujte sa!

07.02.2024

Päť otázok a päť odpovedí, aby bola diagnostika ľahšia a najmä rýchlejšia. 1. Odmietate tzv. restoratívnu justíciu, win win riešenie pre páchateľov aj pre obete? Ak si myslíte, že a) Slováci by mali mať naďalej 4x vyššie tresty za tie isté ekonomické a korupčné trestné činy než je to vo vyspelej EÚ; b) obeť ekonomickej trestnej činnosti neuprednostní radšej [...]

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1225838x
Priemerná čítanosť článkov: 7086x

Autor blogu