Založ si blog

Taký obyčajný liberalizmus

      V Prahe zabíjal študent filozofickej fakulty. Najprv zastrelil svojho vlastného otca a potom ešte 14 spolužiakov. To skutočne je veľmi zlé vysvedčenie dnešného liberálneho systému výchovy a vzdelávania. A vôbec, to vysvedčenie sa týka celej dnešnej, po západnom liberalizme sa opičiacej, spoločnosti.
.
Takáto tragédia, ako sa teraz stala v Prahe, je presne podľa vzoru USA, kde sa totožné násilie mladých ľudí na školách vyskytuje stále častejšie. Naši susedia, ale aj my, sme poriadne vydesení. To čo sa udialo, je prejav krízy hodnôt, strata úcty k životu v dnešných konzumom, bezduchou elektronizáciou a umelou inteligenciou dehumaniziovaných západných spoločnostiach. A v neposlednom rade je to kríza úcty k autoritám, keď na školách rastie agresivita, arogancia, neúctivosť a neprístojné správanie študentov, ktorí niekedy doslova terorizujú učiteľov. A to isté sa deje v našich rodinách, kde deti v tom najmiernejšom prejave aspoň kritizujú svojich rodičov za staromódnosť. Vidno, že sú úspešne huckané aktivistami z USA platených mimovládok, ktoré majú často charakter priam náboženských sekt. Tento jav pred viac ako tridsiatimi rokmi, teda za socializmu, ani v rodine, ani v školstve vôbec neexistoval. A tak naši rodičia aj starí rodičia vyrástli v pokoji, vychovávaní v láske k Bohu a k vlasti. V tých časoch takáto neúcta bola čosi neslýchané. Medzi rodičmi a deťmi, medzi učiteľmi a žiakmi panovala prirodzená hierarchia s patričným prežívaním úcty a vážnosti, ale aj lásky a porozumenia. Dnes mladým sebavedomie nechýba. Hádam si nemyslia, že od nich by sa mali naopak učiť ich rodičia, aj ich učitelia?
.
Bohužiaľ, pokles autority mnohých učiteľov je dnes často oprávnený. Ako si možno vážiť napríklad takých, ako je Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., v súčasnosti dekanka Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy, ktorej najlepší študenti píšu oslavné články o Banderovi? Alebo, čo si pomyslieť o profesoroch gymnázia, ktoré vychováva mladíkov ako Emil Hodál? Ide o príklad študenta, ktorému sa za jeho antisemitský prejav nesmelo nič stať. Ktovie, čo je z neho dnes? Ďalším príkladom sú učitelia, režimoví aparátčici, ktorí vnucovali deťom nariadenia vyšinutých kovid fašistov.
.
Našťastie, na druhej strane stoja iní učitelia, napríklad Doc. JUDr. Eduard Burda, PhD., v súčasnosti  dekan právnickej fakulty sa usiluje zaujímať stanoviská k spoločenským problémom z pozície arbitra základných demokratických hodnôt, ktoré uznávame v Európe. Ľudská dôstojnosť, sloboda, rovnosť, zákonnosť a ľudské práva by mali mať v jeho osobe silného zástancu. V skutočnosti je situácia v školstve veľmi komplikovaná. Avšak mnohí učitelia, hoci aj zo stupňa základných škôl, sa správajú profesionálne a dokázali preukazovať deťom lásku a porozumenie v zložitej spoločenskej situácii, ktorú by sme už mali mať za sebou.
.
Ale či naozaj? Pozor, útok na Slovensko pokračuje!
Zažívame neustále násilné presadzovanie psychiatrických ideológií, od aktivít LGBTI+ sekty, či rôznych praktík konzumnej spoločnosti, cez tolerovanie, ba priam podporovanie a vnucovanie užívania drog z liberálnych kruhov, ba doslova diktovanie výchovy k trhovému individualizmu, čo spôsobuje, že mladí ľudia, skratkou vyjadrené, už pomaly ani nevedia, akého sú pohlavia. Ocitajú sa vo svete celkom stratení, umelou manipuláciou oddelení od svojej rodiny, a musia žiť bez srdečných ľudských citov, bez skutočných priateľov. Takto osamotení sú ľahko zraniteľní a stávajú sa korisťou rôznych psychiatrických liberálnych konštruktov.
.
Doba je naozaj zlá, keď aj vychýreným psychiatrom a psychológom preskakuje. Ako si inak vysvetliť dnes verejne ventilované postoje Prof. PhDr. Antona Heretíka, CSc.,  Prof. MUDr. Jozefa Haštu, PhD, či MUDr. Petra Breiera? Vari sú o tom uvedené autority fakt ľudsky presvedčené, že deti v škôlke potrebujú pre svoje dobro nacvičovať masturbáciu? Tak ako mnohí, aj ja som osobne poznal Prof. PhDr. Ivana Štúra, CSc. a neviem si dosť dobre predstaviť, ako by tento naslovovzatý špecialista na detskú dušu a súčasne dobrý človek vychádzal so svojimi kolegami dnes.
.
Na Slovensku sa zatiaľ vzbúril iba jeden študent práva a za potlesku študentskej rady posiela cez médiá odkazy dekanovi právnickej fakulty a predsedovi vlády. Zato v Čechách sa už vzbúril jeden študent filozofie a rovno začal masovo a chladnokrvne vraždiť.
.
Čo bude na Slovensku ďalej? Čo liberáli plánujú? Pani Čaputová? Pán Šimečka? Pán Truban? Pán Sulík? Ako si vy liberáli vlastne predstavujete to svoje, čím horšie, tým lepšie? Prečo vyvolávate v spoločnosti neustále rozbroje? Toto je váš cieľ? Šíriť pretvárku lož, faloš, zášť a nenávisť? Čo si sľubujete od rozvratu slovenskej spoločnosti? Biedu, zimu, vojnu, hlad, choroby a smrť? Pripravujete to isté aj pre svoje vlastné deti?
Práve pre túto bezduchú, beznádejnú perspektívu liberálni fašisti voľby na Slovensku prehrali. Väčšina občanov ich choré vízie odmietla. My si neželáme nijaký majdan, nijaké násilie agresívnej menšiny s podporou zahraničných agentov, žiadnu PSYOP organizovanú z USA ambasády. Jedna vražda Kuciaka nám stačila!
.
Rozvrat Slovenska, nášho spoločenského života a ekonomiky nie je v slovenskom záujme. Toto by nikdy nerobili Slováci!
„Pešiaci USA choďte domov! Dali ste sa oklamať, šírite vojny, zlo a nešťastie po celom svete! Nezabíjajte ľudí! Nerobte z ľudí utečencov! Nechajte ľudí na pokoji žiť v ich domovoch!“
Chcieť po týchto liberálnych psychiatrických pacientoch trošku rozumnejšie správanie, je možno nereálna prosba.
.
Muži! Musíme byť vždy pripravení brániť svoje ženy a deti!
.
Foto archív autora.

Korčok (p)rezidentom

20.02.2024

Slovensko má naozaj „šťastie“. Významný realizátor americkej zahraničnej politiky náš pán Ivan Korčok hýbe Slovenskom podľa nôt z USA. Slušne, ale rozhodne! On, ktorý má s prezidentom Bidenom spoločný dokonca aj stav mysle, sa rozhodol kandidovať za jeho rezidenta na Slovensku a pokračovať po Kiskovi a Čaputovej ešte úspešnejšie v náročnej službe pre americkú [...]

HIV pacient

14.02.2024

Homosexuálny poslanec PS Tomáš Hellebrant sa pred 15 rokmi nainfikoval vírusom HIV. Lieči sa v zahraničí a tu na Slovensku to vraj nikomu nepovedal, pretože sa obával politického zneužitia. No možno práve naopak, keby informoval aj verejnosť, že je HIV pozitívny a išiel by príkladom v statočnom boji s touto zákernou, pohlavne prenosnou chorobou, získal by na Slovensku, [...]

Postihnutí „vakcínou“? Otestujte sa!

07.02.2024

Päť otázok a päť odpovedí, aby bola diagnostika ľahšia a najmä rýchlejšia. 1. Odmietate tzv. restoratívnu justíciu, win win riešenie pre páchateľov aj pre obete? Ak si myslíte, že a) Slováci by mali mať naďalej 4x vyššie tresty za tie isté ekonomické a korupčné trestné činy než je to vo vyspelej EÚ; b) obeť ekonomickej trestnej činnosti neuprednostní radšej [...]

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1225843x
Priemerná čítanosť článkov: 7086x

Autor blogu