Založ si blog

Taký obyčajný liberalizmus

      V Prahe zabíjal študent filozofickej fakulty. Najprv zastrelil svojho vlastného otca a potom ešte 14 spolužiakov. To skutočne je veľmi zlé vysvedčenie dnešného liberálneho systému výchovy a vzdelávania. A vôbec, to vysvedčenie sa týka celej dnešnej, po západnom liberalizme sa opičiacej, spoločnosti.
.
Takáto tragédia, ako sa teraz stala v Prahe, je presne podľa vzoru USA, kde sa totožné násilie mladých ľudí na školách vyskytuje stále častejšie. Naši susedia, ale aj my, sme poriadne vydesení. To čo sa udialo, je prejav krízy hodnôt, strata úcty k životu v dnešných konzumom, bezduchou elektronizáciou a umelou inteligenciou dehumaniziovaných západných spoločnostiach. A v neposlednom rade je to kríza úcty k autoritám, keď na školách rastie agresivita, arogancia, neúctivosť a neprístojné správanie študentov, ktorí niekedy doslova terorizujú učiteľov. A to isté sa deje v našich rodinách, kde deti v tom najmiernejšom prejave aspoň kritizujú svojich rodičov za staromódnosť. Vidno, že sú úspešne huckané aktivistami z USA platených mimovládok, ktoré majú často charakter priam náboženských sekt. Tento jav pred viac ako tridsiatimi rokmi, teda za socializmu, ani v rodine, ani v školstve vôbec neexistoval. A tak naši rodičia aj starí rodičia vyrástli v pokoji, vychovávaní v láske k Bohu a k vlasti. V tých časoch takáto neúcta bola čosi neslýchané. Medzi rodičmi a deťmi, medzi učiteľmi a žiakmi panovala prirodzená hierarchia s patričným prežívaním úcty a vážnosti, ale aj lásky a porozumenia. Dnes mladým sebavedomie nechýba. Hádam si nemyslia, že od nich by sa mali naopak učiť ich rodičia, aj ich učitelia?
.
Bohužiaľ, pokles autority mnohých učiteľov je dnes často oprávnený. Ako si možno vážiť napríklad takých, ako je Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., v súčasnosti dekanka Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy, ktorej najlepší študenti píšu oslavné články o Banderovi? Alebo, čo si pomyslieť o profesoroch gymnázia, ktoré vychováva mladíkov ako Emil Hodál? Ide o príklad študenta, ktorému sa za jeho antisemitský prejav nesmelo nič stať. Ktovie, čo je z neho dnes? Ďalším príkladom sú učitelia, režimoví aparátčici, ktorí vnucovali deťom nariadenia vyšinutých kovid fašistov.
.
Našťastie, na druhej strane stoja iní učitelia, napríklad Doc. JUDr. Eduard Burda, PhD., v súčasnosti  dekan právnickej fakulty sa usiluje zaujímať stanoviská k spoločenským problémom z pozície arbitra základných demokratických hodnôt, ktoré uznávame v Európe. Ľudská dôstojnosť, sloboda, rovnosť, zákonnosť a ľudské práva by mali mať v jeho osobe silného zástancu. V skutočnosti je situácia v školstve veľmi komplikovaná. Avšak mnohí učitelia, hoci aj zo stupňa základných škôl, sa správajú profesionálne a dokázali preukazovať deťom lásku a porozumenie v zložitej spoločenskej situácii, ktorú by sme už mali mať za sebou.
.
Ale či naozaj? Pozor, útok na Slovensko pokračuje!
Zažívame neustále násilné presadzovanie psychiatrických ideológií, od aktivít LGBTI+ sekty, či rôznych praktík konzumnej spoločnosti, cez tolerovanie, ba priam podporovanie a vnucovanie užívania drog z liberálnych kruhov, ba doslova diktovanie výchovy k trhovému individualizmu, čo spôsobuje, že mladí ľudia, skratkou vyjadrené, už pomaly ani nevedia, akého sú pohlavia. Ocitajú sa vo svete celkom stratení, umelou manipuláciou oddelení od svojej rodiny, a musia žiť bez srdečných ľudských citov, bez skutočných priateľov. Takto osamotení sú ľahko zraniteľní a stávajú sa korisťou rôznych psychiatrických liberálnych konštruktov.
.
Doba je naozaj zlá, keď aj vychýreným psychiatrom a psychológom preskakuje. Ako si inak vysvetliť dnes verejne ventilované postoje Prof. PhDr. Antona Heretíka, CSc.,  Prof. MUDr. Jozefa Haštu, PhD, či MUDr. Petra Breiera? Vari sú o tom uvedené autority fakt ľudsky presvedčené, že deti v škôlke potrebujú pre svoje dobro nacvičovať masturbáciu? Tak ako mnohí, aj ja som osobne poznal Prof. PhDr. Ivana Štúra, CSc. a neviem si dosť dobre predstaviť, ako by tento naslovovzatý špecialista na detskú dušu a súčasne dobrý človek vychádzal so svojimi kolegami dnes.
.
Na Slovensku sa zatiaľ vzbúril iba jeden študent práva a za potlesku študentskej rady posiela cez médiá odkazy dekanovi právnickej fakulty a predsedovi vlády. Zato v Čechách sa už vzbúril jeden študent filozofie a rovno začal masovo a chladnokrvne vraždiť.
.
Čo bude na Slovensku ďalej? Čo liberáli plánujú? Pani Čaputová? Pán Šimečka? Pán Truban? Pán Sulík? Ako si vy liberáli vlastne predstavujete to svoje, čím horšie, tým lepšie? Prečo vyvolávate v spoločnosti neustále rozbroje? Toto je váš cieľ? Šíriť pretvárku lož, faloš, zášť a nenávisť? Čo si sľubujete od rozvratu slovenskej spoločnosti? Biedu, zimu, vojnu, hlad, choroby a smrť? Pripravujete to isté aj pre svoje vlastné deti?
Práve pre túto bezduchú, beznádejnú perspektívu liberálni fašisti voľby na Slovensku prehrali. Väčšina občanov ich choré vízie odmietla. My si neželáme nijaký majdan, nijaké násilie agresívnej menšiny s podporou zahraničných agentov, žiadnu PSYOP organizovanú z USA ambasády. Jedna vražda Kuciaka nám stačila!
.
Rozvrat Slovenska, nášho spoločenského života a ekonomiky nie je v slovenskom záujme. Toto by nikdy nerobili Slováci!
„Pešiaci USA choďte domov! Dali ste sa oklamať, šírite vojny, zlo a nešťastie po celom svete! Nezabíjajte ľudí! Nerobte z ľudí utečencov! Nechajte ľudí na pokoji žiť v ich domovoch!“
Chcieť po týchto liberálnych psychiatrických pacientoch trošku rozumnejšie správanie, je možno nereálna prosba.
.
Muži! Musíme byť vždy pripravení brániť svoje ženy a deti!
.
Foto archív autora.

Šťastie, zdravie, mier

24.06.2024

1. Prezident Peter Pellegrini bol premiérom a súčasne aj ministrom zdravotníctva na začiatku kovidu. Práve vtedy sa vplížil na Slovensko mrazivý strach prichádzajúci z WHO, a neskôr, aj keď bol už v opozícii sa bez reptania podriaďoval opatreniam, ktoré vznikli transformáciou pokynov WHO v Matovičovej kapustnej hlave. Faktom je, že úmrtnosť na Slovensku na kovid bola na [...]

Statočný Kotlár versus WHO

12.06.2024

Protikovidové opatrenia si experti, o ktorých sa opieralo WHO, vycucali z prsta píše dnes mainstream v Británii aj USA (1). Kedy aj u nás v SME, N-ku či Aktualitách sa to dozvieme? . To, ako WHO tragicky zlyhalo, je vážny dôvod, aby sa v žiadnom prípade právomoci WHO nerozširovali. Táto organizácia sa zmenila, dostala sa pod kontrolu farmabiznisu a niektorých politických [...]

Euroidiocia v medicínskej praxi

05.06.2024

Vraj – očkovanie proti kovidu Osobitný príklad vystupňovanej euroidiocie bolo očkovanie proti kovidu. Kovid bola obyčajná viróza podobná chrípke. Zaujímavý fakt je, že kde bol diagnostikovaný kovid, tam sa celkom vytratila z populácie chrípka. Akoby sa len pozmenil diagnostický test toho istého ochorenia(4). Ako som si overil vo vlastnej praxi, pri včasnej ambulantnej liečbe [...]

Donald Trump

Trumpov tím nezaháľa: Harrisová je horšia než Biden, vyhlásil. Majú plán 'politického útoku'

21.07.2024 22:24

Republikáni volajú aj po rezignácii z prezidentské­ho postu.

Election 2024 Biden

Biden odstúpil z boja, aby porazil Trumpa. Chce zachrániť demokratov a Ameriku

21.07.2024 21:56

Demokratický prezident Joe Biden sa dnes rozhodol odstúpiť z boja o znovuzvolenie, ale čaká ho ešte posledný zápas.

Biden

Biden odstupuje z boja o Biely dom, podporil viceprezidentku Harrisovú

21.07.2024 20:02, aktualizované: 22:42

Myslím, že je v najlepšom záujme mojej strany a našej krajiny, aby som odstúpil, bolo mi cťou, uviedol prezident USA.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 182
Celková čítanosť: 1276891x
Priemerná čítanosť článkov: 7016x

Autor blogu