Založ si blog

Slovenské ľudové rozprávky proti zlu z USA

Od rozprávky k slovenským básnikom a k dnešku…

Dnešnú zlú bidenovskú Ameriku možno účinne poraziť slovenskými ľudovými rozprávkami.
Musíme brať vážne silné predpovede Nostradama a baby Vangy, že záchrana dnešného chorého sveta vyjde zo Slovenska. Prečo?

Tak bohaté a silné príbehy víťazstva dobra nad zlom ako opisujú naše slovenské ľudové rozprávky by ste ťažko na svete hľadali.
Angelika Paliderová v recenzii k novému vydaniu Slovenských ľudových rozprávok Pavla Dobšinského na web stránke martinus.sk  14.3. 2023 napísala: „Och, konečne som si doniesla domov tento krásny kus našej kultúry. … Hneď ako som ju odbalila som si sadla a prečítala si náhodnú rozprávku. Myslím, že budem mať najbližšie dni nový večerný rituál. Tak ako som ju dookola čítala v detstve (mala som tú červenú – Najkrajšie slovenské rozprávky), tak ju budem asi dookola čítať aj v dospelosti.“

V procese výchovy v rodinách majú naše rozprávky významnú úlohu. Naši ľudia od najrannejšieho veku, vďaka slovenským ľudovým rozprávkam, sa môžu presne dozvedieť, čo sa na poli boja dobra so zlom odohráva. Majú z nich možnosť dostať pravdivý hodnotový rebríček a napiť sa poriadne zdravého sedliackeho rozumu na cestu svojho života. Vedieť, čo sa deje, a tiež vedieť, čo treba urobiť, na ktorú stranu sa postaviť.
Deti rozumejú reči rozprávok oveľa viac ako dospelí. Preto fakt, že na Slovensku prakticky každé dieťa prešlo intenzívnym obdobím „hltania“ slovenských ľudových rozprávok, robí našu populáciu výnimočnou.

Samo Chalupka sformovaný spravodlivým svetom slovenských ľudových rozprávok je autorom revolučnej básne Mor ho!
„A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom, mor ty len a voľ nebyť ako byť otrokom!“
Slovenské ľudové rozprávky formovali Štúra…, ale aj Košúta a Petöfiho, lídrov našich národov v boji za pravdu a spravodlivosť v 19. storočí. A potom nám vychovali celú plejádu silných osobností od Mateja Bela, cez Hviezdoslava, Rúfusa…, až po Miroslava Válka. Ale tam sa to predsa neskončilo. Pokračovateľmi sme dnes predsa my.

Proti americkým lúzrom na čele s karikatúrou človeka potkýňajúcim sa bludárom Bidenom, a ich metastázam liberálneho zla do Európskej únie a na Slovensko, ktoré symbolizujú toxické osoby Leyenová a Čaputová s ich chorým homofóbnym myslením, proti týmto zločincom, tu a teraz opäť pri nás stoja slovenské ľudové rozprávky a svojou krištáľovou čistotou sú nám na dobrej pomoci. Len sa nebáť a jednať tak, ako nám kážu!

Už len ten zážitok rozprávkového rozuzlenia, že dobro vždy zvíťazí, toto neochvejné presvedčenie nášho ľudu, táto silná energia, ktorá naše hlavy v detstve jednoznačne naprogramovala na odhalenie každého klamstva a nevyhnutnú porážku každého zla. Táto duchovná sila nás predsa vždy musí hnať do boja za pravdu, právo a spravodlivosť!
Nevyhneme sa ani dnes neustálemu boju za dobro, lebo to je náš osud. Sme predurčení bojovať a naprávať pokazený svet! Samo Chalupka akoby už vedel, že boj je proces, ktorý sa nikdy nekončí, a nesmierne odhodlanie bojovníkov víťaziť v nekončiacom svätom boji za slobodu vyjadril vo svojej básni: „Hynú i naši, hynú ale sťa víťazi. Žiadna rana zvuk bôľu z úst im nevyrazí!“ A aj básnik, ktorý nadovšetko miloval život, Ján Smrek napísal svoje životné motto: „Zápasiť treba, neujsť nikdy z boja. Nebáť sa rán, že sa snáď nezhoja. Nepatriť nikdy medzi neveriacich. A milovať

Valné zhromaždenie OSN 21.12.2023 schválilo rezolúciu o boji proti glorifikácii nacizmu, keď ju podporilo 120 krajín sveta, 50 hlasovalo „proti“ a 10 sa zdržalo hlasovania. „Proti“ hlasovali USA, Kanada, Austrália, Japonsko, Ukrajina, Moldavsko, Gruzínsko, úplne všetkých 27 členských štátov Európskej únie a niektoré ďalšie krajiny.
V OSN sa opäť prejavil fašizmus. 50 štátov sveta na čele s USA!
Stále platí Hitler žije. Chyťte ho!

Štáty teda znovu ukázali, že čo sú zač. To je teda opäť precedens! A hanba preveliká!
A opäť sme tam aj my? Prečo!? Vazali bez vlastného názoru?
Nesúhlasím, ja nie som fašista. A hoci si ma aj upečte a zjedzte!
Nesúhlasím! Ja nie som fašista!
Prečo?
Lebo ja som odchovaný na slovenských ľudových rozprávkach!
(fotodokumentácia archív autora)

Korčok (p)rezidentom

20.02.2024

Slovensko má naozaj „šťastie“. Významný realizátor americkej zahraničnej politiky náš pán Ivan Korčok hýbe Slovenskom podľa nôt z USA. Slušne, ale rozhodne! On, ktorý má s prezidentom Bidenom spoločný dokonca aj stav mysle, sa rozhodol kandidovať za jeho rezidenta na Slovensku a pokračovať po Kiskovi a Čaputovej ešte úspešnejšie v náročnej službe pre americkú [...]

HIV pacient

14.02.2024

Homosexuálny poslanec PS Tomáš Hellebrant sa pred 15 rokmi nainfikoval vírusom HIV. Lieči sa v zahraničí a tu na Slovensku to vraj nikomu nepovedal, pretože sa obával politického zneužitia. No možno práve naopak, keby informoval aj verejnosť, že je HIV pozitívny a išiel by príkladom v statočnom boji s touto zákernou, pohlavne prenosnou chorobou, získal by na Slovensku, [...]

Postihnutí „vakcínou“? Otestujte sa!

07.02.2024

Päť otázok a päť odpovedí, aby bola diagnostika ľahšia a najmä rýchlejšia. 1. Odmietate tzv. restoratívnu justíciu, win win riešenie pre páchateľov aj pre obete? Ak si myslíte, že a) Slováci by mali mať naďalej 4x vyššie tresty za tie isté ekonomické a korupčné trestné činy než je to vo vyspelej EÚ; b) obeť ekonomickej trestnej činnosti neuprednostní radšej [...]

Emmanuel Macron a Gabriel Attal

Už sa vie, čo by robili na Ukrajine cudzí vojaci a súperka Macrona si vypočula, že by vyzbrojila Putina

28.02.2024 03:00

Šéf francúzskej diplomacie ozrejmil, ako by si prezident Emmanuel Macron predstavoval pôsobenie vojakov vyslaných na Ukrajinu.

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1225847x
Priemerná čítanosť článkov: 7086x

Autor blogu