Založ si blog

Čo potrebuje Slovensko – harabinizáciu?

Politici poslanci, títo naši baránikovia, volia „nezávislý“ tretí pilier moci, súdnu moc, k svojmu obrazu. V čom je tá nezávislosť, keď aj tretí pilier moci vytvárajú tí istí politici? A prečo tretí pilier moci nemajú vytvárať najlepší z najlepších sudcov? Ako keby sme u nás na Slovensku nemali kvalitné kádre a museli pri výbere jedničky začínať niekde od dvadsiatky v poradí z nejakého politického rebríčka? Kde tu je odbornosť a nezávislosť? Napríklad 49 ročný advokát Ivan Fiačan sa v rebríčku dodnes visiacom na portáli denníka N, ktorý objektívne hodnotí odborné kvality kandidátov, nachádza na 20-tom mieste. Je zverejnená aj jeho publikačná činnosť, ktorá obnáša dva odborné právnické články z roku 1999 a 1998 v rozsahu 3 a 4 strany, jeden komentár k vyhláške z roku 2015 a jeden komentár k zákonu z roku 2013. Či toto má byť preukázanie dostatočných odborných kvalít, skúseností a morálnych vlastností, potrebných na takú pozíciu, ktorá má 12-rokov riadiť rešpektovaný tretí nezávislý pilier moci v našej krajine? A vlk v baránikovom rúchu číhal už iba  na toto. Vybral s neomylnou radosťou práve túto halušku z polievky uvarenej poslancami v parlamente.  No a haluška sa hneď osvedčila porušením ústavy. Následkom zbaránikovania všetkých pilierov moci dnes na Slovensku neplatí právo. Preto sme krajinou s najvyššou mierou korupcie politikov a úradníkov v EÚ. Platí, že po našich poslancoch a vládnych úradníkoch už berie iba smrť. V zdravotníctve,  v sociálnej oblasti, v domovoch dôchodcov.

Harabin chce odbaránikovať, to znamená zharabinizovať, politickú moc na Slovensku. T.j. jej výkon dať do súladu s platnými zákonmi tak, aby zákony platili a platili pre všetkých rovnako! Predovšetkým vláda práva sa musí v našej krajine obnoviť! Je čas politického zjednotenia národa. Ak nechceme v našej krajine skončiť samovraždou, či vraždou, tak každý zodpovedný človek musí cítiť povinnosť sa pridať. Vytrvalý národnobuditeľský proces musí viesť k národnému zjednoteniu.
Budovať a brániť vlasť! Na stráž!

 

„Cizí“ gumák

17.07.2019

Praha – bratstvo. Pokrčená. Zelená puču. Brusel – vojna NATO. Chameleon. Genocída Afriky a pa „Alkohol“ papa. Budapešť – Soros v sukni. Fialová. Demokracia bez kyslíka. Varšava – viac »

Inakosť – prekážky prírody

17.07.2019

Kloaka latinsky, po slovensky stoka, je orgán niektorých stavovcov – rozšírená časť konečníka, do ktorej je vyústený tráviaci, močový a aj rozmnožovací systém. Tento orgán vzniká embryonálne viac »

Mobilizácia homosexuálov za zdravie!

08.07.2019

(Homosexuáli bojujte! Ale za právo na zdravie!) Aj homosexuáli majú predovšetkým právo na zdravie! Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) definuje zdravie ako stav úplnej fyzickej, duševnej viac »

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Voči 96-ročnému esesákovi vzniesli obvinenia z podnecovania nenávisti

24.07.2019 11:24

Obvinenia súvisia s jeho vyjadreniami týkajúcimi sa masakry francúzskych civilistov z roku 1944.

Dúbravka, Karlova Ves, rekonštrukcia, trať, električky, radiála

Rekonštrukcia karlovesko-dúbravskej električkovej radiály nabrala meškanie

24.07.2019 11:12

V rámci rekonštrukcie radiály doteraz odstránili trolejové vedenie, koľajový zvršok a je už odkopaný starý koľajový spodok.

technopol

Lipšic: Ovládnutie Technopolu by nebolo možné bez súčinnosti OS Bratislava I

24.07.2019 11:05

V kauze Technopol ide o spor, kde sa rozhoduje, kto je vlastníkom firmy. Podvod mal presahovať výšku dvoch miliónov amerických dolárov.

Praha, lietadlo, Pražský hrad

Slováci radi navštevujú Česko, hneď po Nemcoch

24.07.2019 10:42

Počet slovenských turistov v Česku dosiahol v minulom roku 734 910, Slovensko sa v návštevnosti dostalo na druhú priečku po Nemecku.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 184621x
Priemerná čítanosť článkov: 4396x

Autor blogu