Založ si blog

Bude liberálna reforma vzdelávania?

Zľava: Predseda strany SPOLU – občianska demokracia Miroslav Beblavý, líder strany Za ľudí a exprezident Andrej Kiska, predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Truban a predseda strany KDH Alojz Hlina. Zdroj: SITA

Spájanie, ktoré vyzerá zlovestne.
Pripravuje quatro tím – Beblavý, Kiska, Truban, Hlina aj reformu školstva?
Čo môžeme od týchto expertov na vzdelávanie po novom očakávať v učebných osnovách?

Truban – Drogy
Číslo jedna je jednoznačne Truban. Tento osvietený „pedagóg“ môže ponúknuť využitie svojich skúseností z propagácie chľastu a drog a uplatniť ich vo vzdelávacom procese na stredných a vysokých školách. Drogovú tému od negatívneho pohľadu na drogy, pre ich devastujúci vplyv na ľudské osudy, ktorý je zosobnený, napríklad v Baki Sadikim, posunúť, až po vyzdvihnutie ich potenciálu pre kreatívnych ľudí. Už sú známe tri drogové princípy podľa Trubana: „1 dať si prvú malú dávku; 2 opakovať dávky a vychutnávať dopamin; 3 partia.“ A potom Truban má aj veľkú tému „Od chľastu a drog k politickému líderstvu“. Čo toto Trubanovo drogové šialenstvo v skutočnosti môže znamenať?

Kiska – Podvody
Kiska má nevyčerpateľné množstvo tém. Napríklad, ako zarobiť prachy úžerou, krátenie daní a iné finančné a pozemkové podvody, aby si už mladý človek mohol čo najskôr kúpiť prvý miliónový automobil, alebo aj lietadlo.
Ako presvedčiť ľudí marketingom aby Vás volili za prezidenta a ako obísť volebný zákon, ktorý stanovuje strop na výdavky v kampani.
Ako si v politike zachovať stále novú tvár? Aby aj po 5-tich rokoch užívania si prezidentského úradu, takého politika ľudia vnímali ako stále novú tvár.
Ako maximálne vyťažiť výhody, stihnúť prezidentovanie za 3 dni v týždni a stráviť zvyšné 4 dni spravidla s rodinou v Poprade, využívajúc na dopravu štátne lietadlo. Na odľahčenie je zaujímavá aj téma ako plánovať a užívať si prezidentské rodinné dovolenky 10x do roka, teda ako sa v prezidentskom úrade dokázať dobre zregenerovať. A takto pre ľudí aj po 5 rokoch prezidentovania zostane politik neošúchaný nováčik, pri ktorom jeho stúpenci môžu žiť v nádeji, že začne niečo pre nich konečne robiť. A jahôdku ako odstaviť základný demokratický pilier, Ústavný súd od moci, by mohol tiež odprednášať.

Beblavý – Korupcia
Beblavý, jeho horúca téma vychádza z dávnejšej minulosti, veď bol najmladší štátny tajomník už vo vláde Dzurindu od roku 2002, ktorú sponzoroval okrem iných aj Kočner. Téma, ako získať s Kočnerovou pomocou politické koryto a ako sa udržať po niekoľko desaťročí pri ňom, určite môže zaujať.
Jeho prínos k reforme vzdelávania je zacielený na tých mladých, ktorí sa plánujú politikou živiť dlhé roky, kde je rozhodujúce ovládnuť umenie riadenia spoločenského chaosu tak, aby nás politický virvar vyplavil vždy ku korytu.  Beblavého príbeh ukazuje, že toto umenie má dobre zvládnuté a jeho odkaz mladým politikom bude, že politik sa tomuto umeniu môže naučiť tak isto, ako sa môže naučiť písať a čítať.
Ako dosiahnuť reinkarnáciu a dokázať aj po 20 rokoch aktívnej politickej práce vyliezť po chrbte topiaceho sa sponzora Kočnera ako slniečko, s tvárou nového politika aj pre nové, postkočnerovské obdobie? Samozrejme to si vyžaduje mať už nového sponzora a aj Beblavý má tých tém ešte oveľa viac, ale téma o sponzoroch politikov a ich prepriahanie by mohla byť jeho najzaujímavejšou z tohto súdka politickej korupcie.

Hlina – Hmla
Hlina má témy o hľadaní a nachádzaní prienikov kresťanských a liberálnych hodnôt v spolupráci s liberálmi, ktorí presadzujú legalizáciu drog, potraty, manželstvá osôb rovnakého pohlavia, adopciu detí týmito pármi, alebo tiež  zabezpečenie detí s využitím expandujúceho fertilitného priemyslu, ktorý sa tu prirodzene ponúka aby nahradil nízku prirodzenú plodnosť populácie. Hlina je otcom moderného liberálneho kresťanstva, ktoré dokáže sväté dogmy posunúť do nových polôh a podriadiť ich liberálnej ideológii a čaká ho veľa práce pri edukácii mladých kresťanov, keď chce dokázať ich posunúť liberálnym smerom a zjednotiť ich s liberálnou ulicou.

Ako by povedal otec Kuffa, liberalizmus  do kanála, Trubana, Kisku, Beblavého, Hlinu na osušku?

Koho očkovať a ktorou vakcínou

02.05.2021

Politici a médiá robia očkovaniu proti COVID- 19 takú reklamu, že laik si myslí, že dať sa zaočkovať je prospešné pre každého. Lenže nie je to vo všeobecnosti tak, že reklama je navoňaná zdochlina? Prečo toto očkovanie nepropagujú všeobecní lekári? Že je normálne keď vnuci naháňajú deväťdesiatročné babičky na očkovanie? Lenže normálne očkovanie predsa vždy [...]

Liečba šialencov

25.03.2021

Čo pomôže? Prečo ľud SR je dnes na prášky, na antidepresíva? Pretože politici SR potrebujú dnes antipsychotiká. Depresia národa je následok ich roboty. Psychiatria sa dostala svojou nečinnosťou, v počte spôsobených úmrtí, na prvé miesto. Prednostná úloha dnešného zdravotníctva je zabezpečiť antipsychotickú liečbu politikom. Dôležitosť psychiatrie dnes vyčnieva [...]

Očkovanie, komédia podľa Balzaca

23.03.2021

Honoré de Balzac patrí ku klasike. To on spísal prakticky všetko, čoho sú ľudia schopní a od vtedy sa všetko už iba opakuje. V jednom románe „Ľudskej komédie“ vyriekol otec Goriot voči svojim deťom strašné slová: „Ach, priateľ môj, nežeňte sa, nemajte deti! Vy im dáte život, ony vám dajú smrť.“ Keď to prenesiem do súčasnosti tak pani prezidentka [...]

USA Floyd proces Chauvin vinný vražda zabitie

Štyroch expolicajtov obvinili z porušenia ústavných práv Georga Floyda

07.05.2021 22:22

Obvinili ich aj z neposkytnutia zdravotnej pomoci Afroameričanovi, ktorý v dôsledku brutálneho zásahu prišiel o život.

šerpa Kami Rita

Šerpa Kami Rita uskutočnil rekordný 25. výstup na Mount Everest

07.05.2021 22:01

Na najvyššiu hora sveta dorazila prvá expedícia od roku 2019.

Nemecko zjednotenie oslavy Merkelová

Nemci zaradili Pegidu medzi extrémistické organizácie

07.05.2021 21:22

Protiislamské hnutie vzniklo v Drážďanoch na jeseň roku 2014 ako malá skupina osôb.

Portugalsko EÚ summit sociálny ciele účastníci

Poliakom a Maďarom prekážal výraz „gender“ vo vyhlásení po samite EÚ

07.05.2021 20:48

Premiéri protestovali proti zmienke o rodovej rovnosti preto, lebo podľa nich vytvárala priestor pre presadzovanie práv LGBTI osôb.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 744314x
Priemerná čítanosť článkov: 6646x

Autor blogu