Založ si blog

Bude liberálna reforma vzdelávania?

Zľava: Predseda strany SPOLU – občianska demokracia Miroslav Beblavý, líder strany Za ľudí a exprezident Andrej Kiska, predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Truban a predseda strany KDH Alojz Hlina. Zdroj: SITA

Spájanie, ktoré vyzerá zlovestne.
Pripravuje quatro tím – Beblavý, Kiska, Truban, Hlina aj reformu školstva?
Čo môžeme od týchto expertov na vzdelávanie po novom očakávať v učebných osnovách?

Truban – Drogy
Číslo jedna je jednoznačne Truban. Tento osvietený „pedagóg“ môže ponúknuť využitie svojich skúseností z propagácie chľastu a drog a uplatniť ich vo vzdelávacom procese na stredných a vysokých školách. Drogovú tému od negatívneho pohľadu na drogy, pre ich devastujúci vplyv na ľudské osudy, ktorý je zosobnený, napríklad v Baki Sadikim, posunúť, až po vyzdvihnutie ich potenciálu pre kreatívnych ľudí. Už sú známe tri drogové princípy podľa Trubana: „1 dať si prvú malú dávku; 2 opakovať dávky a vychutnávať dopamin; 3 partia.“ A potom Truban má aj veľkú tému „Od chľastu a drog k politickému líderstvu“. Čo toto Trubanovo drogové šialenstvo v skutočnosti môže znamenať?

Kiska – Podvody
Kiska má nevyčerpateľné množstvo tém. Napríklad, ako zarobiť prachy úžerou, krátenie daní a iné finančné a pozemkové podvody, aby si už mladý človek mohol čo najskôr kúpiť prvý miliónový automobil, alebo aj lietadlo.
Ako presvedčiť ľudí marketingom aby Vás volili za prezidenta a ako obísť volebný zákon, ktorý stanovuje strop na výdavky v kampani.
Ako si v politike zachovať stále novú tvár? Aby aj po 5-tich rokoch užívania si prezidentského úradu, takého politika ľudia vnímali ako stále novú tvár.
Ako maximálne vyťažiť výhody, stihnúť prezidentovanie za 3 dni v týždni a stráviť zvyšné 4 dni spravidla s rodinou v Poprade, využívajúc na dopravu štátne lietadlo. Na odľahčenie je zaujímavá aj téma ako plánovať a užívať si prezidentské rodinné dovolenky 10x do roka, teda ako sa v prezidentskom úrade dokázať dobre zregenerovať. A takto pre ľudí aj po 5 rokoch prezidentovania zostane politik neošúchaný nováčik, pri ktorom jeho stúpenci môžu žiť v nádeji, že začne niečo pre nich konečne robiť. A jahôdku ako odstaviť základný demokratický pilier, Ústavný súd od moci, by mohol tiež odprednášať.

Beblavý – Korupcia
Beblavý, jeho horúca téma vychádza z dávnejšej minulosti, veď bol najmladší štátny tajomník už vo vláde Dzurindu od roku 2002, ktorú sponzoroval okrem iných aj Kočner. Téma, ako získať s Kočnerovou pomocou politické koryto a ako sa udržať po niekoľko desaťročí pri ňom, určite môže zaujať.
Jeho prínos k reforme vzdelávania je zacielený na tých mladých, ktorí sa plánujú politikou živiť dlhé roky, kde je rozhodujúce ovládnuť umenie riadenia spoločenského chaosu tak, aby nás politický virvar vyplavil vždy ku korytu.  Beblavého príbeh ukazuje, že toto umenie má dobre zvládnuté a jeho odkaz mladým politikom bude, že politik sa tomuto umeniu môže naučiť tak isto, ako sa môže naučiť písať a čítať.
Ako dosiahnuť reinkarnáciu a dokázať aj po 20 rokoch aktívnej politickej práce vyliezť po chrbte topiaceho sa sponzora Kočnera ako slniečko, s tvárou nového politika aj pre nové, postkočnerovské obdobie? Samozrejme to si vyžaduje mať už nového sponzora a aj Beblavý má tých tém ešte oveľa viac, ale téma o sponzoroch politikov a ich prepriahanie by mohla byť jeho najzaujímavejšou z tohto súdka politickej korupcie.

Hlina – Hmla
Hlina má témy o hľadaní a nachádzaní prienikov kresťanských a liberálnych hodnôt v spolupráci s liberálmi, ktorí presadzujú legalizáciu drog, potraty, manželstvá osôb rovnakého pohlavia, adopciu detí týmito pármi, alebo tiež  zabezpečenie detí s využitím expandujúceho fertilitného priemyslu, ktorý sa tu prirodzene ponúka aby nahradil nízku prirodzenú plodnosť populácie. Hlina je otcom moderného liberálneho kresťanstva, ktoré dokáže sväté dogmy posunúť do nových polôh a podriadiť ich liberálnej ideológii a čaká ho veľa práce pri edukácii mladých kresťanov, keď chce dokázať ich posunúť liberálnym smerom a zjednotiť ich s liberálnou ulicou.

Ako by povedal otec Kuffa, liberalizmus  do kanála, Trubana, Kisku, Beblavého, Hlinu na osušku?

Pacienti žiadajú Sputnik V

24.02.2021

Vážený pán MUDr. Marek Krajči, minister Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Limbová ul. 2 Bratislava Vážený pán minister, obraciam sa na vás v nasledovnej veci: Viacerí pacienti ma požiadali o podanie vakcíny proti Covid – 19 značky Sputnik V, vyrábanej v Ruskej federácii. Táto vakcína nie je na Slovensku registrovaná na Štátnom ústave pre kontrolu liečiv, [...]

Krajči, atómová bomba Matoviča, buchla na Slovensku

11.02.2021

Počet úmrtí na kovid ku koncu roku 2020 bol 2250. Keď ich odčítame od hodnoty 5500 úmrtí, ku ktorým došlo v roku 2020 nad priemer úmrtí v bežnom roku, dostaneme o 3250 obeti naviac, aj na ostatné choroby, oproti ročnému priemeru. Oveľa viac ľudí zomrelo následkom dezorganizácie zdravotníctva Krajčim, než na kovid. Títo pacienti zomreli naviac, ako obete doteraz [...]

Ivermektín-nové! DÁVKOVANIE, obstaranie, nežiadúce účinky

04.02.2021

Nové dávkovanie na základe najnovších štúdií (aktualizácia 19.2.2021) je uvedené v bodoch 3. a 4. boldom. V posledných mesiacoch liečbu kovidu ovládol ivermektín. My na Slovensku ho poznáme iba ako veterinárne liečivo proti parazitom, v niektorých štátoch EU sa používa proti svrabu aj v humánnej medicíne, ale napríklad v tropickej Afrike, juhovýchodnej Ázii, Južnej [...]

Covid testy, SD Biosensor, antigénový AG

Slovensko podľa Smatanu neobjednalo samotesty, ale ďalšie antigénové testy

03.03.2021 18:41

Ani jeden z testov tak podľa neho neumožní zmenu v testovacej stratégii.

nakupovanie senior koronavírus potraviny

Čas nákupu pre seniorov bude aj pre ďalšie osoby

03.03.2021 17:39, aktualizované: 19:02

Po novom bude vyhradený čas v obchodoch aj pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

Hungary EU

Orbán buchol dverami. Aby ho nevyhodili

03.03.2021 17:16

Národno-konzervatívna strana maďarského premiéra Viktora Orbána sa na európskej scéne stala politickou bezdomovkyňou.

BioNTech/Pfizer

Príde navyše 100-tisíc vakcín od BioNTech/Pfizer, oznámil premiér

03.03.2021 15:31

Podľa Matoviča sa Slovensku ozývajú aj európski partneri, ktorí reagujú na žiadosť o pomoc pre nemocnice. Ako prvé reagovalo Rumunsko, poslalo vyše dvadsať zdravotníkov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 681416x
Priemerná čítanosť článkov: 6368x

Autor blogu