Založ si blog

Za „kovid vakcináciou“ iba korupcia?

Predsedníčka Európskej komisie tu vládne ako imperátorka a zjavne si nerobí z Europarlamentu ani z občanov EÚ ťažkú hlavu.
Na tlačovej konferencii europoslancov (11.10.2022) vystúpil  Cristian Terhes z Rumunska, ktorý – ako je vidno na obrázku –  ukázal, ako boli poskytnuté informácie o zmluvných podmienkach, účinnosti aj bezpečnosti vakcín proti kovidu. Ako vyčerpávajúco boli začiernené  informácie, ktoré mali byť poskytnuté poslancom EP, médiám, verejnosti, a to aj odbornej verejnosti. V tejto súvislosti ma zaujalo aký informovaný súhlas pred očkovaním občania vlastne podpisovali, keď informácie Európska komisia a firma Pfizer v rozsahu potrebnom pre informovanie občanov neposkytli. Aký je vlastne právny stav veci, keď hlavný hygienik Mikas aj na základe týchto začiernených listov papiera koncipoval svoje vyhlášky?

Europoslanci Cristian Terhes (Rumunsko) a Ivan Vilibor Sinčić (Chorvátsko). Print screen z nižšie uvedeného videa zhotovil MUDr. Peter Lipták.

Následne vystúpila talianska europoslankyňa Francesca Donato s kritikou pokútneho spôsobu nákupu vakcín Európskou komisiou, menovite Christinou von der Leyenovou od firmy Pfizer, ktorá podčiarkla, že firma Pfizer si dnes robí ďalej len marketing, keď zdôrazňuje hrozbu ďalšími agresívnejšími variantami vírusu a celkom ignoruje medicínske fakty, že dnes už tento vírus spôsobuje iba mierne príznaky, pretože jeho vývoj na agresívnejšie a nákazlivejšie mutácie v prírode nie je vôbec možný. Zneužitie komunikácie na poskytovanie informácií falošne maskovaných za vedeckú pravdu je jednoducho nechutné a zavádzajúce. Pfizer celkom dehonestoval dôveru občanov vo vedeckú medicínu. Postup jeho lobistov sa musí riadne vyšetriť, aby vyšla najavo pravda a aby sa zaistilo plné právo občanov EÚ na transparentnosť a politiku EU orientovanú na verejný záujem.

Europoslankyňa Francesca Donato (Taliansko). Printscreen z TK v europarlamente MUDr. Peter Lipták.

Má Pfizer čo skrývať?
Finančným otázkam v súvislosti s podozrivým nákupom vakcín sa venovala aj europoslankyňa z Francúzska Virgínie Joronová, ktorá zdôraznila, že ide o najväčšiu nákupnú zmluvu, akú EK doposiaľ uzavrela, a to hneď s firmou, ktorej akcionár je zamestnávateľom manžela predsedníčky EK.

Europoslankyne Virgínie Joron (Francúzsko) a Christine Anderson (Nemecko). Print screen z nižšie uvedeného videa zhotovil MUDr. Peter Lipták.

Potom Christian Terhes ukázal mapku z Eurostatu, kde vidno veľmi vysoké hodnoty nadmernej úmrtnosti v mesiaci júl 2022 v najviac preočkovaných štátoch EÚ (Portugalsko, Španielsko, Nemecko, Taliansko, Rakúsko, Slovinsko, Grécko).

Europoslanci Cristian Terhes (Rumunsko) a Ivan Vilibor Sinčić (Chorvátsko).

V týchto štátoch je „preočkovanosť“ 70-90%  injekciami mRNA (Pfizer, Moderna). Slovensko s „preočkovanosťou“ 50% (z toho 3 dávky má iba 30% a štvrtina zo „zaočkovaných“ dostala iné ako mRNA injekcie) zostáva pred vysokým nárastom nadmernej úmrtnosti zatiaľ uchránené. Podarilo sa to aj v Maďarsku, ktoré hoci má vysokú „preočkovanosť“, až 65% dvomi  dávkami (pričom iba 40% tromi dávkami), ale vo významnej miere sa podávali aj čínske, ruské a britské injekcie (cca 5 mil dávok), a tak je podiel „preočkovanosti“ populácie mRNA injekciami aj v Maďarsku výrazne nižší ako 50%. Zdá sa, že prekonanie „preočkovanosti“ 50% mRNA injekciami bude pre prudký nárast nadmernej úmrtnosti zrejme bodom zlomu.

Europoslanci Cristian Terhes (Rumunsko) a Ivan Vilibor Sinčić (Chorvátsko) sa pozastavili nad týmto faktom aby …

… potom  položili nepríjemnú otázku:

Europoslankyňa Silvia Limmer (Nemecko).

Europoslankyňa Silvia Limmerová (Nemecko) sa venovala vo svojom prejave účinnosti a bezpečnosti vakcín, pričom odsúdila degradáciu ľudí na pokusné morčatá, ktorej sa dopustila firma Pfizer a upozornila na nežiadúce účinky očkovania proti kovidu u tehotných žien.

Europoslankyňa Silvia Limmer (Nemecko).

Bol by som zvedavý, čo na prezentované názory europoslancov hovorí prezident Slovenskej gynekologicko-pôrodníckej spoločnosti Doc. MUDr. Martin Redecha, PhD a  MUDr. Miroslav Kotek, hlavný propagátor očkovania proti kovidu medzi gynekológmi a pôrodníkmi na Slovensku.

Na záver zhrnula situáciu nemecká europoslankyňa Christine Andersonová, ktorá vyzvala občanov EÚ, aby kontaktovali svojich europoslancov a žiadali ich zaujať stanovisko k tejto situácii a aby ich vyzvali nech  obhajujú záujmy občanov a nie farmaceutických firiem.

1. Europoslankyňa Christine Anderson (Nemecko).

2. Europoslankyňa Christine Anderson (Nemecko).

3. Europoslankyňa Christine Anderson (Nemecko).

4. Europoslankyňa Christine Anderson (Nemecko).

5. Europoslankyňa Christine Anderson (Nemecko).

Bolo by zaujímavé opýtať sa prezidenta Slovenskej lekárskej komory MUDr. Pavla Oravca, čo si o tomto myslí. Či majú byť lekári len pasívni panáčikovia, ktorých posúva po šachovnici kapitál farmaceutických firiem, alebo či by, v zmysle Hippokratovej prísahy, nemali skôr byť na strane pacienta.

Toto sú tí statoční europoslanci, ktorí bojujú za záujmy všetkých občanov v takej veľmi dôležitej oblasti ako je zdravie a dotýkajúcej sa bezprostredne holého prežitia každého z nás:
Cristian Terhes (Rumunsko), konzervatívci a reformisti
Francesca Donato (Taliansko), nezávislá
Ivan Vilibor Sinčić (Chorvátsko), nezávislý
Silvia Limmer (Nemecko), identita a demokracia
Virgínie Joron (Francúzsko), identita a demokracia
Christine Anderson (Nemecko), identita a demokracia

Celý záznam z tlačovej konferencie poslancov EP z 11. 10. 2022
https://www.youtube.com/watch?v=sdnI-hpBTek

Načo máme slovenských europoslancov, ktorých v tejto veci, tak ako ani v iných veciach dôležitých pre Slovensko, nie je vidieť ani počuť?

Pošlite im ešte dnes hromadný mail napríklad v tomto znení:
Vážení europoslanci za SR, žiadam vás o podporu zriadenia vyšetrovacieho výboru EP na prešetrenie trestných činov Európskej komisie, ktoré spáchala na občanoch EÚ počas pandémie kovidu. Týmto vás výslovne žiadam o podporu aktivít, ktoré realizujú europoslanci Cristian Terhes, Francesca Donato, Ivan Vilibor Sinčić, Silvia Limmer, Virginie Joron, Christine Anderson.
Ak sa ani teraz nepostavíte za záujmy slovenského ľudu,  musíte niesť zodpovednosť!
Podpis

Adresy všetkých našich europoslancov:
monika.benova@europarl.europa.eu; vladimir.bilcik@europarl.europa.eu; miroslav.ciz@europarl.europa.eu; lucia.durisnicholsonova@europarl.europa.eu; robert.hajsel@europarl.europa.eu; martin.hojsik@europarl.europa.eu; eugen.jurzyca@europarl.europa.eu; miriam.lexmann@europarl.europa.eu; peter.pollak@europarl.europa.eu; miroslav.radacovsky@europarl.europa.eu; michal.simecka@europarl.europa.eu; ivan.stefanec@europarl.europa.eu; milan.uhrik@europarl.europa.eu; michal.wiezik@europarl.europa.eu

Ďalšie informácie o našich europoslancoch nájdete:
https://www.europarl.europa.eu/slovakia/sk/zoznam_poslancov.html

Globsec, Hitlerovia a Napoleon

28.05.2023

Je všeobecne akceptované, že Hitler bol nacista, ktorý spáchal na ľudstve doteraz najhoršie zločiny. Vykonávať dnes Hitlerovo dielo, byť jeho pohrobkom, to by nemalo byť vôbec možné, pre nesmierne odstrašujúcu hrôzu a des, ktoré vznikajú u každého človeka, čo i len pri pomyslení na takéto konanie. Ale nie je to tak. Dnes sa Hitler vracia na výslnie a je opäť tu, [...]

Z mojej diskusie s Matovičom a Pročkom v Pezinku

04.05.2023

Matovič: Nech sa páči (pán doktor Lipták). Lipták: Ďakujem, takže ja som doktor Lipták, všeobecný lekár, hádam ma poznáte. Pán Matovič, ja som Vám chcel povedať toľko, lebo tu ste hovorili, že konkrétny príklad treba uviesť. Tak hovorili ste tu „o Husákových deťoch“ tak posmešne … Matovič:… prepáčte… Lipták:… alebo s úctou, ale ma nerušte pán [...]

Prší, prší len sa leje

15.04.2023

Prší, prší len sa leje nezatváraj milá dvere. Milá má duša má nezatváraj pred nama. Keď som išiel od Zuzičky, štrngali mi podkovičky. štrngali, brngali, sivé očká plakali. Sivé očká, čo plačete, veď vy moje nebudete, budete iného šuhajíčka švárneho. Nie každá Zuzička je z pesničky. Nie každý je švárny šuhajíček. Nestojí im zato, aby prišli nato. [...]

lietadlo, kotešová, bytča

Pri obci Kotešová v okrese Bytča spadlo malé lietadlo. Pilot zahynul

04.06.2023 20:23, aktualizované: 21:15

Stroj spadol v nedostupnom teréne a po páde začal horieť.

DEMDIS SLOVENSKO V EU zaver titulka

V Európe cudzincami byť nechceme, no chýba nám vízia, stratégia a dialóg (výsledky diskusie)

04.06.2023 19:00

Chceme byť v Európe cudzincami? A prečo? DEMDIS diskusia nám opäť ukazuje, že názorová vyhranenosť nemusí byť prekážkou nachádzania zhody. Konsenzus existuje a je na dosah.

Andrej Kiska

Kiska definitívne hodil Remišovú a Za ľudí cez palubu. Prezradil, koho bude voliť

04.06.2023 18:19

Bývalý prezident tak urobil spoločnou fotografiou s poslancami tejto strany.

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 1148911x
Priemerná čítanosť článkov: 7181x

Autor blogu