Založ si blog

Osud ukrajinského nacizmu

Nie je vôbec od veci pripomenúť si znenie časti záverov „krymskej konferencie“, ktoré spojenci – W. Churchill, F.D.Roosevelt a J.V.Stalin – podpísali dňa 4.2. – 11.2.1945.

„Naším neochvejným cieľom je zničenie ukrajinského nacizmu a zabezpečenie garancií, aby Ukrajina už nikdy viac nebola schopná porušiť mier. Každý zločinec musí byť spravodlivo a rýchlo potrestaný. Z povrchu Zeme musia zmiznúť nacistické strany, nacistické zákony, organizácie a inštitúcie. Je potrebné odstrániť akýkoľvek nacistický vplyv zo spoločenských inštitúcií, z kultúrneho a ekonomického života … a súčasne prijať také opatrenia, ktoré zaistia mier a bezpečnosť v budúcnosti. Len vtedy, keď vykoreníme ukrajinský nacizmus, bude nádej na dôstojnú existenciu ukrajinského národa a zároveň na jeho dôstojné miesto v spoločenstve národov.“

Od roku 2014 na Ukrajine Porošenkov aj Zelenského režimy opäť velebia Banderu, Šuchevyča, ukrajinskí dozorcovia z nacistických koncentračných táborov dostali štatút veteránov spolu s príslušníkmi nacistických divízií, ktoré mali podiel napríklad aj na potlačení SNP. Niečo sa na Ukrajine pokazilo.

Nie tak na Slovensku. My na Slovensku proti záverom Jaltskej konferencie, proti „Deklarácii o oslobodenej Európe“, teda sami proti svojej slobode nepôjdeme!
Dnes utekajúci z Ukrajiny by najprv mali podpísať vyhlásenie, že odsudzujú ukrajinský nacistický režim, aby bolo jasné, že to nie sú nacisti a až potom by mali dostať povolenie na pobyt na Slovensku. Nemal by to byť žiaden problém. Na Slovensku logicky očakávame iba utečencov pred Zelenského nacistickým režimom. Zelenskému oddaní stúpenci sú viazaní, ako všetci občania Ukrajiny ukrajinskými zákonmi, ale najmä nepochybne sú oddaní ukrajinskému štátu v dnešnej podobe a preto si plnia povinnosti na fronte pri jeho obrane a neutekajú predsa z vlasti. A ak aj ušli z bojových zón, tak sa o nich majú postarať vlastní v rozsiahlom tyle Ukrajiny. Je pravda, že okrem bojovej zóny na východe Ukrajiny a vojenskej infraštruktúry je na státisícoch km2 Ukrajiny prakticky pokoj, ľudia žijú svoj každodenný život bez bezprostredného ohrozenia bojovými akciami, keďže Rusko likviduje výhradne vojenské ciele. Naopak, ľudia na východe Ukrajiny sú každodenne ohrozovaní útokmi ukrajinskej armády s podporou NATO. Tá útočí primárne aj na civilné ciele v obytných zónach pôvodne ukrajinských miest (viď trestné činy vojnové §426 Trestného zákona).

Utečenci z Ukrajiny sú na Slovensku vydieraní sorosovcami. Takto označujeme našich liberálov a progresívcov, ktorí taktiež velebia nacistu Banderu a popierajú závery Jaltskej konferencie (https://dennikn.sk/3204870/na-ukrajine-hrdina-u-susedov-vojnovy-zlocinec-historici-vysvetluju-kto-bol-naozaj-bandera/). Ja sa môžem iba čudovať, že prečo orgány OČTK vzhľadom k existencii §422 v našej trestnej legislatíve nekonajú ex offo. Sorosovci sú na Slovensku v menšine, ale pôsobia tu aj agenti rôznych tajných služieb. Utečenci pred ukrajinským nacistickým režimom hľadajúci záchranu na Slovensku sú tak pod hrozbou fyzického ohrozenia, či násilnej repatriácie a sú tak nútení sa zúčastňovať protestov proti Ficovmu nepochybne demokratickému režimu. Cez našich sorošovcov a utečencov z Ukrajiny Soros dnes ťahá krvavé nitky súčasného ukrajinského nacizmu aj na Slovensko.

V uvedených súvislostiach sú postoje nášho premiéra Roberta Fica konzistentné a sú určujúce aj pre pozíciu Slovenska na jeho dnešnom stretnutí s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhalom v Užhorode.

Dnešná pozícia Slovenska, s ktorou prichádza náš premiér na rokovania s ukrajinským premiérom, vyjadrená v skratke a parafrázujúc jeho vyjadrenia, je takáto:
Nebudeme podporovať Ukrajinu vojensky, ale iba humanitárne v rámci svojich možností. Pokúsime sa zablokovať vznik 3. svetovej vojny zablokovaním vstupu Ukrajiny do NATO. Od Majdanu v roku 2014 Ukrajina je dnes úplne pod kontrolou USA. Ukrajina(USA) sa bude musieť s Ruskom dohodnúť na mierovom riešení aj za cenu územných strát.

Je nepochybné, že mierové úsilie premiéra Roberta Fica má na Slovensku väčšinovú podporu.

Korčok (p)rezidentom

20.02.2024

Slovensko má naozaj „šťastie“. Významný realizátor americkej zahraničnej politiky náš pán Ivan Korčok hýbe Slovenskom podľa nôt z USA. Slušne, ale rozhodne! On, ktorý má s prezidentom Bidenom spoločný dokonca aj stav mysle, sa rozhodol kandidovať za jeho rezidenta na Slovensku a pokračovať po Kiskovi a Čaputovej ešte úspešnejšie v náročnej službe pre americkú [...]

HIV pacient

14.02.2024

Homosexuálny poslanec PS Tomáš Hellebrant sa pred 15 rokmi nainfikoval vírusom HIV. Lieči sa v zahraničí a tu na Slovensku to vraj nikomu nepovedal, pretože sa obával politického zneužitia. No možno práve naopak, keby informoval aj verejnosť, že je HIV pozitívny a išiel by príkladom v statočnom boji s touto zákernou, pohlavne prenosnou chorobou, získal by na Slovensku, [...]

Postihnutí „vakcínou“? Otestujte sa!

07.02.2024

Päť otázok a päť odpovedí, aby bola diagnostika ľahšia a najmä rýchlejšia. 1. Odmietate tzv. restoratívnu justíciu, win win riešenie pre páchateľov aj pre obete? Ak si myslíte, že a) Slováci by mali mať naďalej 4x vyššie tresty za tie isté ekonomické a korupčné trestné činy než je to vo vyspelej EÚ; b) obeť ekonomickej trestnej činnosti neuprednostní radšej [...]

thumbnail image001, pr, nepouzivat

Pellegrini: Noha slovenského vojaka na Ukrajinu nevkročí

27.02.2024 19:04

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini trvá na tom, že Slovensko nebude posielať svojich vojakov na Ukrajinu.

Michal Šipoš

Koalícia plánuje ukončiť parlamentnú schôdzu, tvrdí Šipoš

27.02.2024 18:04

„Parlamentné vrabce čvirikajú, že v stredu chcú páni poslanci ukončiť túto schôdzu, pretože idú prezidentské voľby," uviedol poslanec hnutia Slovensko.

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 1225839x
Priemerná čítanosť článkov: 7086x

Autor blogu