Založ si blog

Antivaxer Lengvarský, generál bez cti klame

Tlačová beseda MZ SR z 27.5.2021
Minister pripravuje spustiť nový systém, kde bude vraj závisieť od ľudí akú vakcínu si vyberú. Veľa ľudí vraj čaká na mobilné očkovacie tímy. Čakajú až ich prídu zaočkovať k nim domov, preto počet mobilných očkovacích tímov sa bude zvyšovať. Namiesto toho aby dodali vakcínu všeobecným lekárom do ambulancií, aby mohli normálne očkovať, ich (všeobecných lekárov) budú nútiť aby fungovali v mobilných  očkovacích tímoch a privyrábali si v očkovacích centrách. Normálni všeobecní praktickí lekári, ktorí sú najbližšie chronickým pacientom nedostali zatiaľ ani jeden kus vakcíny. Hoci všeobecní praktici už očkujú vo veľkom v Maďarsku aj v ČR. Aj naši sú pripravení očkovať adresne svojich chronicky chorých, bez nutnosti ich registrácie na internetových portáloch a ostatných zbytočností. Vakcíny sú chladničkové, také isté ako proti chrípke, ži zápalu pľúc. Ministerstvo už mesiace blokuje ich dodávky do ambulancií.
Ako „Jednoduchý Mário“ konfabuluje
Vraj, že nežiadúce účinky vakcíny Sputnik V sú presne také isté, ako po vakcíne AstraZeneca. Myslel tým Lengvarský na trombózy u ľudí do 60 rokov? Aj keď o tom nemá žiadne dôkazy a v susedom Maďarsku sa trombózy po Sputniku nevyskytli, … pritom nielen Maďarsko ale viac ako 60 štátov vo svete dnes masívne očkuje Sputnikom V. Milióny podaných dávok a bez trombóz.  Tento minister tvrdí, že rovnaké nežiadúce účinky (úmrtia na atypické trombózy) preto, pretože je to rovnaký typ vakcíny (čas 40.12 na videu z TK). Prečo sa potom rozhodlo, že Sputnikom sa bude na Slovensku očkovať veková kategória od 18 do 60 rokov a tým tieto osoby ideme ohroziť trombózou a naopak Astrou, kvôli trombózam sa budú očkovať iba osoby nad 60 rokov? Prečo u vakcín, ktoré sú podľa Lengvarského teda rovnaké, tento diametrálny rozdiel v určení cieľovej populácie? A predsa je všeobecne známe, že o očkovanie Sputnikom majú najväčší záujem ľudia z vekovej kategórie nad 60 rokov! Teda takto si ľudia môžu vybrať podľa ministrovej logiky preto, lebo ruský návod hovorí 18-60 a my postupujeme podľa neho (čas 41.12). A čo hovorí anglický návod AstraZenecy? Takže pri anglickej vakcíne postupovať podľa návodu nemusíme? Zatiaľ čo minister zdravotníctva SR Lengvarský číta návod na Vakcínu Sputnik, ale nepozná návod na Astru Zenecu, ministerstvo zdravotníctva RF už 26.12. 2020 na svojej úradnej stránke uviedlo, že sa rozširuje očkovanie Sputnikom na všetky vekové kategórie aj nad 60 rokov.  Podrobnosti o vakcíne Sputnik V sú priebežne aktualizované na jej stránke tu. Od decembra 2020 platná inštrukcia k Sputniku je tu.
Ešte žijú?
Ruskí generáli, admiráli a maršáli, dožívajúci sa deväťdesiatky, ktorých Sputnik oslobodil?
„kto klame, ten kradne, kto kradne, ten aj vraždí“ (slovenské porekadlo)
To platí na celú dnešnú vládu. Preto sa nikto nemôže čudovať, že aj tento minister klame. Bráni tomu, aby sa veľká časť populácie nad 60 rokov (odhadom asi 1 milión ľudí), ktorá čaká na Sputnik V, mohla včas zaočkovať pred treťou vlnou pandémie a ohrozuje tým zdravie a životy týchto ľudí. Namiesto toho, aby pred treťou vlnou pandémie maximálne využil čas a usiloval sa zaočkovať čo najväčšie množstvo pacientov bezpečnou vakcínou, očkovanie tejto veľkej skupiny osôb blokuje. To okrem toho, že stále blokuje aj očkovanie v ambulanciách všeobecných lekárov a tým diskriminuje a vystavuje ohrozeniu predovšetkým našich najrizikovejších pacientov. Sú antivakcinátori, ktorí proti očkovaniu hovoria a píšu a potom sú antivaxeri, ktorí prijímajú praktické kroky, ktorými očkovanie blokujú v záujme biznisu. Nuž nečudo Lengvarský patrí k Matovičovi. To jeho vláda svojimi opatreniami v druhej vlne pandémie od 26.10.2021 zabila viac ako 12 000 ľudí. Padlo ich už viac ako v SNP. Tak takýto úkaz sme ešte na MZSR nemali. Generála bez cti.

Očkovanie stratilo zmysel, už je 75x smrteľnejšie ako delta

24.06.2021

Veľká Británia má 66 mil obyvateľov a podľa správy NHS (1) sa v GB od 1.2.2021 do 15.6.2021 vyskytlo 60 624 prípadov kovidu a v takmer všetkých prípadoch sa jednalo o variantu delta. Z hľadiska výskytu to znamená, že táto varianta choroby zasiahla doteraz 0,09% obyvateľstva. Incidencia dosahuje 92/100 000 obyvateľov (vieme, že napríklad pri chrípke je epidemický prah [...]

Počty a príčiny úmrtí v EÚ po aplikácii jednotlivých vakcín proti COVID – 19

11.06.2021

Tabulka 1: Počty vakcín a aktuálne zaočkovaní k 10.6.2021 Komentár: V EÚ sa najviac očkuje Pfizerom (212 mil dávok), potom Astrou (63 mil dávok). Moderny sa využilo zatiaľ iba 30 mil dávok (cca 10%) a Johnsona iba 10 mil dávok (cca 3%). Aspoň jednou dávkou bolo v EÚ zaočkovaných 185 mil dospelých občanov (podľa presných dát z ecdc vaccine-tracker (2)) a rozbieha sa [...]

Očkovanie detí

09.06.2021

Zhrňme si fakty: 1. Deti a mladí dospelí vo veku do 30 rokov majú dnes na Slovensku pravdepodobnosť 99,998 % že na kovid nezomrú a keď vylúčime chronicky choré deti tak táto ich pravdepodobnosť stúpne na prakticky 100%. Optimistický výhľad nám tu trošku kazí obezita našich detí a mládeže, ale aj tak sa pohybujeme niekde medzi 99,998 a 100%. Vo vekovej kategórii od 12 do [...]

Francúzsko koncert

Viac ako polovica opýtaných sa pre pandémiu na koncerty nechystá

24.06.2021 22:41

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý dal vypracovať SOZA. Ľudia sa obávajú možnej nákazy, prekážajú im aj opatrenia.

čaputová

Prezidentka si uctila Pamätný deň obetí komunizmu na Slovensku

24.06.2021 22:04

Pri pamätníku na Jakubovom námestí v Bratislave sa poklonila tým, ktorí boli neprávom prenasledovaní, väznení a mučení za postoje, ktoré neboli v súlade s oficiálnou štátnou ideológiou.

tornádo, Colorado

Južnú Moravu zasiahlo tornádo, ničilo obce, zabíjalo. Bolo pár kilometrov od Holíča

24.06.2021 21:16, aktualizované: 22:59

Nemocnica v Hodoníne hlási v súvislosti so silnými búrkami desiatky zranených. Juhomoravskí záchranári potvrdili aj obete.

Ide o Pravdu, Jana Bitó Cigániková

Poslankyňa Cigániková v Ide o pravdu: Nakoniec ma vo funkcii zachránil asi Matovič

24.06.2021 21:11

Podporuje očkovanie, ale trvá na jeho dobrovoľnosti. „Vďaka očkovaniu už celoštátny lockdown v tretej vlne pandémie nebude potrebný,“ povedala v relácii Ide o pravdu poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS).

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 118
Celková čítanosť: 783253x
Priemerná čítanosť článkov: 6638x

Autor blogu