Založ si blog

Spolitizovaná medicína

Vek chráni pred smrťou na kovid účinnejšie ako očkovanie. Zdroj: https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/01/05/uspech-liecby-kovidu-na-slovensku/

1. Očkovacia hystéria, test demokracie EÚ
Z medicínskych hľadísk očkovanie musí byť indikované rozvážne. Jednoznačne sú indikovaní iba rizikoví pacienti ktorí neprekonali kovid. T.j. pacienti starší ako 65 rokov a starší (seniori) a potom chronicky chorí vo všetkých vekových skupinách. Tí, ktorí prekonali kovid, majú spravidla protilátky IgG, ale chráni ich hlavne silná bunková imunita a tiež slizničná imunita. Sú chránení minimálne 6 mesiacov ale napríklad v Grécku už aj úradníci uznávajú štandardne 9 mesiacov. Po uplynutí tejto doby, najmä v prípade rizikového pacienta, možno uvažovať o aplikácii posilňujúcej, jednej dávky vakcíny, ale aj to je na zváženie, keďže pribúdajú dôkazy, že prirodzené prekonanie zanecháva niekoľkoročnú imunitu. Dôležitý faktor je vek, ktorý pred ochorením chráni účinnejšie ako očkovanie. Taktiež sa hovorí o veľkom význame zvýšeného príjmu vitamínu D3, ktorým by bolo najsprávnejšie fortifikovať bežné potraviny, ktoré dostaneme v obchodoch (chlieb, mlieko, maslo…). Celé očkovanie proti kovidu je na individuálne zváženie ošetrujúcim lekárom a jeho pacientom. Situáciu je potrebné posudzovať vo svetle rýchlo sa rozvíjajúcich vedeckých poznatkov s dôrazom na úžitok pacienta. Keďže očkovanie je podľa rezolúcie č. 2361/2021 Rady Európy a aj podľa odporúčaní WHO dobrovoľné, nie je správne ho od ľudí vyžadovať pod nijakými zámienkami. Súčasné úsilie orgánov EÚ zaviesť tzv. zelené certifikáty = covid pasy, ktoré majú zvýhodňovať svojich držiteľov,  je vlastne testom demokracie súčasnej EÚ. Vyzerá to tak, že EÚ zaspala dobu a vracia nás, z hľadiska ľudských práv, do stredoveku.

2. Očkovanie experimentálnymi mRNA vakcínami PfizerBiontech Comirnaty a Moderna odporúčam dobre zvážiť. Je to genetická liečba, ktorá môže zmeniť celý život.

Prečo potom počujeme každý deň množstvo reklám? Lebo reklama. Veď posúďte sami.
a) akútne následky
V Maďarsku je po vakcíne Comirnaty 32x viac úmrtí ako po vakcíne Sputnik V. V USA po očkovaní proti kovidu v databáze VAERS je evidovaných 133x viac úmrtí (4000) ako po každoročnom očkovaní proti chrípke(30) a to najmä po mRNA vakcínach (Comirnaty, Moderna). V Európskej databáze EudraVigilance je evidovaných po antikovid očkovaní registrovanými vakcínami už viac ako 10 000 úmrtí. Po Izraeli sa aj v USA vyskytli niekoľko dní po očkovaní PfizerBiontech vakcíne u mladých mužov zápaly srdcového svalu (myokarditídy).
b) chronické následky
Musí sa informovať aj o riziku chronických následkoch očkovania mRNA vakcínami ako sú prionové choroby vedúce k neurodegeneratívnym efektom a vzniku Alzheimerovej choroby, Amyotrofickej laterálnej sklerózy… a o vakcinačnej hypersenzitivite ADE a vakcinačnej hypersenzitivite VAH, ktoré môžu viesť k horšiemu priebehu ochorenia u zaočkovaných osôb.
c) účinnosť vakcín proti kovidu je stále neistá a nestála
Účinnosť vakcín proti kovidu nie je zaručená ani výrobcom ani vládami. Očkovaný musí podpísať, že sám prevzal zodpovednosť za očkovanie. V USA prof. McCullough upozornil, že rozdiel v miere nakazenia medzi zaočkovanými a nezaočkovanými je dnes menej ako 1%, to znamená, že očkovaní aj neočkovaní sa nakazia približne rovnako často. V súčasnosti vo svete 30-60% novo nakazených sú zaočkovaní. Naša ľudskoprávna advokátka JUDr. Marica Pirošíková upozorňuje tiež na fakt, že zaočkovaní sa môžu nakaziť rovnako ako nezaočkovaní a tým, že môžu zostať asymptomatickí, tak budú ochorenie nepozorovane šíriť ako superroznášači a preto by mali práve zaočkovaní nosiť všade rúška alebo respirátory a pravidelne sa podrobovať testovaniu. V kancelárii JUDr. Petra Weissa z tohto dôvodu dokonca zakázali prístup zaočkovaným klientom, aby sa vyhli nakazeniu.

3. Očkovanie je jeden z druhov imunoterapie.
Preto som ako lekár za očkovanie. Ale nesúhlasím s tým, aby sa očkovanie zmenilo na genetickú liečbu. Takže nie za očkovanie každou vakcínou a za každú cenu. V prípade nových vakcín proti kovidu som jednoznačne iba za očkovanie vakcínami, ktorých použitie je správne indikované podľa  zhodnotenia individuálneho rizika pacienta ošetrujúcim lekárom tak, aby realizovaný postup pre neho predstavoval čo najmenšie riziko. Pretože účinnosť vakcín na rôzne mutácie je neistá a nestála, preto je dôležité, aby aspoň nepoškodili zdravie. Z dostupných dnes odporúčam uprednostniť vektorové a taktiež aj klasické antigénové vakcíny. Takouto bezpečnou vektorovou vakcínou je aj Sputnik V.

4. Už 24.2.2021 som, listom adresovaným ministrovi zdravotníctva SR, požiadal o zabezpečenie vakcíny Sputnik V
pre mojich pacientov s tým, že si svojich rizikových pacientov zaočkujem sám v komunitách, tak ako som si ich zaočkoval na jeseň proti chrípke a aj proti zápalu pľúc. Keďže vakcínu nakoniec doviezli na začiatku marca, už koncom marca som mohol mať všetkých mojich rizikových pacientov zaočkovaných dvomi dávkami vakcíny Sputnik V a v apríli už mohli mať maximálnu ochranu proti kovidu.

5. Súčasnosť

Po stále trvajúcich obštrukciách teraz vyzerá situácia tak, že od začiatku júna by sa mali konečne rozbehnúť dodávky vektorových vakcín, ktoré majú chladničkové skladovanie do ambulancií všeobecných lekárov (Sputnik V, Johnson & Johnson, AstraZeneca). Hneď po dodaní vakcín budem svojich rizikových pacientov kontaktovať a dobiehať ich zaočkovanie v ambulancii, v domovoch a imobilných pacientov doma v bytoch. Celé domovy dôchodcov naprieč Európou, čo sa celý rok dokázali pred vírusom chrániť, sa „nakazili“ už pár dní po zaočkovaní (mRNA vakcínami výjazdovými skupinami). Preto vidím ohrozenie, ak mojich pacientov očkujú výjazdové očkovacie skupiny v domovoch, alebo keď musia zvyšovať svoju mobilitu chodením do centier, kde ich očkuje lekár, ktorý nepozná ich zdravotný stav. Pripomínam, že práve týždeň po poslednom očkovaní výjazdovou skupinou z Ružinovskej nemocnice, kde majú hospitalizovaných pacientov s kovidom, sa aj v zariadení Kaštiel Stupava, kde sa podieľam na starostlivosti o pacientov, rozbehla epidémia kovidu, ktorú sa nám podarilo až teraz ukončiť zvýšenou starostlivosťou a plošným podávaním ivermektínu v terapeutickom aj profylaktickom nasadení všetkým cca 75 našim pacientov aj zamestnancom. Jeden pacient musel byť hospitalizovaný pre obojstranný zápal pľúc a nedávno zomrel. Podrobnosti o mojom postupe zo svojho pohľadu uviedol aj Denník N. Možno ak by neprišla očkovacia skupina do zariadenia,  alebo ak by som mal možnosť svojich rizikových pacientov zavčasu zaočkovať 2x už v marci 2021 vakcínou Sputnik V, situácia mohla skončiť aj pre tohto pacienta priaznivo. Keďže stále vidíme veľa úmrtí, nemalá zodpovednosť za distribúciu vakcín do ambulancií všeobecných lekárov leží na ministrovi zdravotníctva.

Očkovanie stratilo zmysel, už je 75x smrteľnejšie ako delta

24.06.2021

Veľká Británia má 66 mil obyvateľov a podľa správy NHS (1) sa v GB od 1.2.2021 do 15.6.2021 vyskytlo 60 624 prípadov kovidu a v takmer všetkých prípadoch sa jednalo o variantu delta. Z hľadiska výskytu to znamená, že táto varianta choroby zasiahla doteraz 0,09% obyvateľstva. Incidencia dosahuje 92/100 000 obyvateľov (vieme, že napríklad pri chrípke je epidemický prah [...]

Počty a príčiny úmrtí v EÚ po aplikácii jednotlivých vakcín proti COVID – 19

11.06.2021

Tabulka 1: Počty vakcín a aktuálne zaočkovaní k 10.6.2021 Komentár: V EÚ sa najviac očkuje Pfizerom (212 mil dávok), potom Astrou (63 mil dávok). Moderny sa využilo zatiaľ iba 30 mil dávok (cca 10%) a Johnsona iba 10 mil dávok (cca 3%). Aspoň jednou dávkou bolo v EÚ zaočkovaných 185 mil dospelých občanov (podľa presných dát z ecdc vaccine-tracker (2)) a rozbieha sa [...]

Očkovanie detí

09.06.2021

Zhrňme si fakty: 1. Deti a mladí dospelí vo veku do 30 rokov majú dnes na Slovensku pravdepodobnosť 99,998 % že na kovid nezomrú a keď vylúčime chronicky choré deti tak táto ich pravdepodobnosť stúpne na prakticky 100%. Optimistický výhľad nám tu trošku kazí obezita našich detí a mládeže, ale aj tak sa pohybujeme niekde medzi 99,998 a 100%. Vo vekovej kategórii od 12 do [...]

Mária Kolíková

Podľa Kolíkovej je namieste diskutovať o skupinách ľudí, pre ktoré by bolo očkovanie povinné

24.06.2021 23:09

Líder strany Hlas-SD Pellegrini v diskusnej relácii Na hrane TV Joj zdôraznil, že Slovensko nie je diktátorský režim, aby prikazoval očkovanie.

Francúzsko koncert

Viac ako polovica opýtaných sa pre pandémiu na koncerty nechystá

24.06.2021 22:41

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý dal vypracovať SOZA. Ľudia sa obávajú možnej nákazy, prekážajú im aj opatrenia.

čaputová

Prezidentka si uctila Pamätný deň obetí komunizmu na Slovensku

24.06.2021 22:04

Pri pamätníku na Jakubovom námestí v Bratislave sa poklonila tým, ktorí boli neprávom prenasledovaní, väznení a mučení za postoje, ktoré neboli v súlade s oficiálnou štátnou ideológiou.

tornádo trosky česko

Južnú Moravu zasiahlo tornádo, ničilo obce a zabíjalo. Bolo pár kilometrov od Holíča

24.06.2021 21:16, aktualizované: 25.06.2021 00:06

Záchranári na južnej Morave v spojitosti so silnými búrkami zaznamenali obete na životoch a až 150 zranených.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 118
Celková čítanosť: 783542x
Priemerná čítanosť článkov: 6640x

Autor blogu