Založ si blog

Spolitizovaná medicína

Vek chráni pred smrťou na kovid účinnejšie ako očkovanie. Zdroj: https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/01/05/uspech-liecby-kovidu-na-slovensku/

1. Očkovacia hystéria, test demokracie EÚ
Z medicínskych hľadísk očkovanie musí byť indikované rozvážne. Jednoznačne sú indikovaní iba rizikoví pacienti ktorí neprekonali kovid. T.j. pacienti starší ako 65 rokov a starší (seniori) a potom chronicky chorí vo všetkých vekových skupinách. Tí, ktorí prekonali kovid, majú spravidla protilátky IgG, ale chráni ich hlavne silná bunková imunita a tiež slizničná imunita. Sú chránení minimálne 6 mesiacov ale napríklad v Grécku už aj úradníci uznávajú štandardne 9 mesiacov. Po uplynutí tejto doby, najmä v prípade rizikového pacienta, možno uvažovať o aplikácii posilňujúcej, jednej dávky vakcíny, ale aj to je na zváženie, keďže pribúdajú dôkazy, že prirodzené prekonanie zanecháva niekoľkoročnú imunitu. Dôležitý faktor je vek, ktorý pred ochorením chráni účinnejšie ako očkovanie. Taktiež sa hovorí o veľkom význame zvýšeného príjmu vitamínu D3, ktorým by bolo najsprávnejšie fortifikovať bežné potraviny, ktoré dostaneme v obchodoch (chlieb, mlieko, maslo…). Celé očkovanie proti kovidu je na individuálne zváženie ošetrujúcim lekárom a jeho pacientom. Situáciu je potrebné posudzovať vo svetle rýchlo sa rozvíjajúcich vedeckých poznatkov s dôrazom na úžitok pacienta. Keďže očkovanie je podľa rezolúcie č. 2361/2021 Rady Európy a aj podľa odporúčaní WHO dobrovoľné, nie je správne ho od ľudí vyžadovať pod nijakými zámienkami. Súčasné úsilie orgánov EÚ zaviesť tzv. zelené certifikáty = covid pasy, ktoré majú zvýhodňovať svojich držiteľov,  je vlastne testom demokracie súčasnej EÚ. Vyzerá to tak, že EÚ zaspala dobu a vracia nás, z hľadiska ľudských práv, do stredoveku.

2. Očkovanie experimentálnymi mRNA vakcínami PfizerBiontech Comirnaty a Moderna odporúčam dobre zvážiť. Je to genetická liečba, ktorá môže zmeniť celý život.

Prečo potom počujeme každý deň množstvo reklám? Lebo reklama. Veď posúďte sami.
a) akútne následky
V Maďarsku je po vakcíne Comirnaty 32x viac úmrtí ako po vakcíne Sputnik V. V USA po očkovaní proti kovidu v databáze VAERS je evidovaných 133x viac úmrtí (4000) ako po každoročnom očkovaní proti chrípke(30) a to najmä po mRNA vakcínach (Comirnaty, Moderna). V Európskej databáze EudraVigilance je evidovaných po antikovid očkovaní registrovanými vakcínami už viac ako 10 000 úmrtí. Po Izraeli sa aj v USA vyskytli niekoľko dní po očkovaní PfizerBiontech vakcíne u mladých mužov zápaly srdcového svalu (myokarditídy).
b) chronické následky
Musí sa informovať aj o riziku chronických následkoch očkovania mRNA vakcínami ako sú prionové choroby vedúce k neurodegeneratívnym efektom a vzniku Alzheimerovej choroby, Amyotrofickej laterálnej sklerózy… a o vakcinačnej hypersenzitivite ADE a vakcinačnej hypersenzitivite VAH, ktoré môžu viesť k horšiemu priebehu ochorenia u zaočkovaných osôb.
c) účinnosť vakcín proti kovidu je stále neistá a nestála
Účinnosť vakcín proti kovidu nie je zaručená ani výrobcom ani vládami. Očkovaný musí podpísať, že sám prevzal zodpovednosť za očkovanie. V USA prof. McCullough upozornil, že rozdiel v miere nakazenia medzi zaočkovanými a nezaočkovanými je dnes menej ako 1%, to znamená, že očkovaní aj neočkovaní sa nakazia približne rovnako často. V súčasnosti vo svete 30-60% novo nakazených sú zaočkovaní. Naša ľudskoprávna advokátka JUDr. Marica Pirošíková upozorňuje tiež na fakt, že zaočkovaní sa môžu nakaziť rovnako ako nezaočkovaní a tým, že môžu zostať asymptomatickí, tak budú ochorenie nepozorovane šíriť ako superroznášači a preto by mali práve zaočkovaní nosiť všade rúška alebo respirátory a pravidelne sa podrobovať testovaniu. V kancelárii JUDr. Petra Weissa z tohto dôvodu dokonca zakázali prístup zaočkovaným klientom, aby sa vyhli nakazeniu.

3. Očkovanie je jeden z druhov imunoterapie.
Preto som ako lekár za očkovanie. Ale nesúhlasím s tým, aby sa očkovanie zmenilo na genetickú liečbu. Takže nie za očkovanie každou vakcínou a za každú cenu. V prípade nových vakcín proti kovidu som jednoznačne iba za očkovanie vakcínami, ktorých použitie je správne indikované podľa  zhodnotenia individuálneho rizika pacienta ošetrujúcim lekárom tak, aby realizovaný postup pre neho predstavoval čo najmenšie riziko. Pretože účinnosť vakcín na rôzne mutácie je neistá a nestála, preto je dôležité, aby aspoň nepoškodili zdravie. Z dostupných dnes odporúčam uprednostniť vektorové a taktiež aj klasické antigénové vakcíny. Takouto bezpečnou vektorovou vakcínou je aj Sputnik V.

4. Už 24.2.2021 som, listom adresovaným ministrovi zdravotníctva SR, požiadal o zabezpečenie vakcíny Sputnik V
pre mojich pacientov s tým, že si svojich rizikových pacientov zaočkujem sám v komunitách, tak ako som si ich zaočkoval na jeseň proti chrípke a aj proti zápalu pľúc. Keďže vakcínu nakoniec doviezli na začiatku marca, už koncom marca som mohol mať všetkých mojich rizikových pacientov zaočkovaných dvomi dávkami vakcíny Sputnik V a v apríli už mohli mať maximálnu ochranu proti kovidu.

5. Súčasnosť

Po stále trvajúcich obštrukciách teraz vyzerá situácia tak, že od začiatku júna by sa mali konečne rozbehnúť dodávky vektorových vakcín, ktoré majú chladničkové skladovanie do ambulancií všeobecných lekárov (Sputnik V, Johnson & Johnson, AstraZeneca). Hneď po dodaní vakcín budem svojich rizikových pacientov kontaktovať a dobiehať ich zaočkovanie v ambulancii, v domovoch a imobilných pacientov doma v bytoch. Celé domovy dôchodcov naprieč Európou, čo sa celý rok dokázali pred vírusom chrániť, sa „nakazili“ už pár dní po zaočkovaní (mRNA vakcínami výjazdovými skupinami). Preto vidím ohrozenie, ak mojich pacientov očkujú výjazdové očkovacie skupiny v domovoch, alebo keď musia zvyšovať svoju mobilitu chodením do centier, kde ich očkuje lekár, ktorý nepozná ich zdravotný stav. Pripomínam, že práve týždeň po poslednom očkovaní výjazdovou skupinou z Ružinovskej nemocnice, kde majú hospitalizovaných pacientov s kovidom, sa aj v zariadení Kaštiel Stupava, kde sa podieľam na starostlivosti o pacientov, rozbehla epidémia kovidu, ktorú sa nám podarilo až teraz ukončiť zvýšenou starostlivosťou a plošným podávaním ivermektínu v terapeutickom aj profylaktickom nasadení všetkým cca 75 našim pacientov aj zamestnancom. Jeden pacient musel byť hospitalizovaný pre obojstranný zápal pľúc a nedávno zomrel. Podrobnosti o mojom postupe zo svojho pohľadu uviedol aj Denník N. Možno ak by neprišla očkovacia skupina do zariadenia,  alebo ak by som mal možnosť svojich rizikových pacientov zavčasu zaočkovať 2x už v marci 2021 vakcínou Sputnik V, situácia mohla skončiť aj pre tohto pacienta priaznivo. Keďže stále vidíme veľa úmrtí, nemalá zodpovednosť za distribúciu vakcín do ambulancií všeobecných lekárov leží na ministrovi zdravotníctva.

Čaputová fascinovaná odchovancom KSČ

29.01.2023

1. Ako uviedla TASR(28.01.2023) slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. Dodala, že [...]

Pokus o paralýzu referenda

21.01.2023

„Politikom sa neverí, politici sa kontrolujú. Verí sa v Boha, verí sa v prírodu, verí sa v krásu, verí sa v myšlienku, ideu. V politika sa neverí, a kto v neho verí, je idiot!“ (Karel Kryl) „Toto je taká najzásadnejšia vec na ktorú musíme mať jednoznačný názor v zmysle, že ak sú tu prvky priamej demokracie ako napríklad referendum tak má byť urobené [...]

Odpovede dr. Michalovi Pijákovi

16.12.2022

V poslednej dobe mi uznávaný vedec a lekár dr. Michal Piják venoval niekoľko statusov na fb, v ktorých naznačoval, že z hľadiska vedy, ktorej sa cíti byť predstaviteľom, ma zaraďuje medzi dezinformátorov a konšpirátorov. Keďže som na fb chronicky zablokovaný, vyjadrujem svoje názory touto cestou. Očkovanie Paradoxne dr. Piják, ktorý sa nechal zaočkovať proti [...]

Credit Suisse, UBS

Padli banky. Heger vysvetľuje, či sa Slováci majú obávať o vklady

24.03.2023 11:03

V USA zbankrotovala banka Silicon Valley Bank, vo Švajčiarsku zase Credit Suisse preberie finančný dom UBS. Mali by sa Slováci obávať o vklady?

spravodlivosť, váhy

Advokáti vítajú, že vláda odobrila novelu Trestného zákona, majú však výhrady

24.03.2023 10:32

Novela kladie okrem iného dôraz na ukladanie alternatívnych trestov.

Eduard Heger

Heger: Slovensko je pripravené poskytnúť svoje kapacity na výrobu munície

24.03.2023 09:54

Heger podčiarkol, že naša susedná krajina potrebuje muníciu rýchlo, pretože čelí veľkej ofenzíve zo strany Ruska.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Prieskum: Voľby by vyhral Smer. Do parlamentu by sa dostalo osem strán

24.03.2023 09:19, aktualizované: 10:13

Ochotu zúčastniť sa na parlamentných voľbách deklarovalo 59 percent opýtaných.

Peter Lipták

Som všeobecný praktik, lekár, pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 156
Celková čítanosť: 1115279x
Priemerná čítanosť článkov: 7149x

Autor blogu